Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

7 minutes ago, daniiL said:

Jel moze neka preporuka za misa, do 30ak eura. Skoro 7 godina stari A4Thec bloody je poceo,sve cesce i cesce, da zajebava sa levim clickom( radi nekoliko clickova od jednom). Video sam neke Red Dragon da su skroz ok za male pare. Ili da uzmem opet Bloody za 20e?

Mislim da je Rival 3 Steelseriesov nešto oko 30ak eur, pa bih ja to preporučio, nisam davno gledao.

Od tih osnovnih Redragon jeste možda trunčicu iznad kvalitetom u odnosu na ostale.

I G102 Logitech je 30ak eur takođe, a vrlo korektan miš. Ja imam onaj stariji, sad mi stade mozak oznaka, radi kao prvog dana.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, daniiL said:

Fino. Znaci i ovi veci igraci su se spustili u nizi cenovno rang. 

Ma da, već neko vreme oni "pikiraju" to svakako zbog konkurencije u vidu ovih slabijih brendova koji zatrpavaju tržište a i generalno više nisu po kvalitetu krš - evo ti pominješ A4tech, neki se kunu u redragon da im radi "kao prvog dana" etc, tako da su krenuli sad svi veći da prave te svoje osnovne modele u tom rangu.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ovaj a4thec platio tipa 25e i bio je prelazna varijanta dok se ne kupi neki ozbiljniji mis za 60+e. I evo ga do dan danas, malo se ogulila plastika(boja) na jednom mestu, ali mis je stvarno prevazisao sva ocekivanja. Jeste da ja nisam neki FPS super skiller pa da mi treba milion dpi-a, ali za casual gaming ovaj mis je bio fenomenalana kupovina.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 6/21/2021 at 12:17 PM, daniiL said:

Jel moze neka preporuka za misa, do 30ak eura. Skoro 7 godina stari A4Thec bloody je poceo,sve cesce i cesce, da zajebava sa levim clickom( radi nekoliko clickova od jednom). Video sam neke Red Dragon da su skroz ok za male pare. Ili da uzmem opet Bloody za 20e?

Malo sam okasnio, ali ako nisi iskesirao vec Logitech G203 Prodigy Programmable RGB Gaming Mouse uzeh ga bas skoro i bas vrhunski mis iako ti za malo probija budzet

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, beba isus said:

daj neke detalje sta ti treba, valjda imas neke preferencije

najpametnije je sklopiti sam konfiguraciju po svojim potrebama

Uglavnom za igrice, csgo, dota. Treba mi za mladjeg burazera pa bih hteo da sebi skratim muku koja je narucivanje delova posebno. Zanima me da li postoje neki provereni prodavci a da nisu mejnstrim prodavnice koje sure.

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2021 at 8:41 PM, FATA said:

Malo sam okasnio, ali ako nisi iskesirao vec Logitech G203 Prodigy Programmable RGB Gaming Mouse uzeh ga bas skoro i bas vrhunski mis iako ti za malo probija budzet

mislim da je ovaj 102 neki naslednik ovog 203 koji je valjda eol

On 7/4/2021 at 6:46 AM, voodoo_ said:

Atom, A-Maze

za ovaj a-maze nisam ni čuo 😞

al' sam ispao iz fazona!

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2021 at 2:51 PM, method_ said:

Gde kupiti krsten komp do 1000e? Moze i pm ako ima neko nesto u ponudi.

Poslao sam ti PM.

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moularan laptop koji se može lako servisirati i nadograđivati, a pritom nije ni predebeo ni preskup. Nadam se da ovo neće propasti kao drugi slični projekti.

(okvir ekrana dolazi u raznim bojama, izmenjiv je i drže ga magneti 🙂

Sajt

https://frame.work/

 

YT review / teardown

https://www.youtube.com/watch?v=AV2umY3R0vw

 

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, millanče said:

Moularan laptop koji se može lako servisirati i nadograđivati, a pritom nije ni predebeo ni preskup. Nadam se da ovo neće propasti kao drugi slični projekti.

(okvir ekrana dolazi u raznim bojama, izmenjiv je i drže ga magneti 🙂

Sajt

https://frame.work/

 

YT review / teardown

https://www.youtube.com/watch?v=AV2umY3R0vw

 

ne znam zašto (možda ljudi neće da se smaraju?) ali svaki od ovih projekata je fejlovao. čak i kad idu na neku parcijalnu modularnost tipa kao kad motorola stavi one dodatke za bolju kameru, zvučnik itd, a kamoli ono kad su probali sa ful  modularnim telefonima i drugim uređajima.

Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2021 at 7:18 PM, beba isus said:

Atom, A-Maze

za atom svakako stoji preporuka. ali bih obavezno dodao i monito.rs tu. (monitor i atom kao dve preporuke)

a a-maze i exceed recimo posle toga.

 

u tehnomaniji, winwin,emmi nikad nista ne kupujem, imate online koliki su preveranti i koliko ne uvazavaju garancije. Od tih velikih gigatron je najkorektniji. ali je generalno skup 🙂

On 7/12/2021 at 4:01 PM, Lucky said:

mislim da je ovaj 102 neki naslednik ovog 203 koji je valjda eol

za ovaj a-maze nisam ni čuo 😞

al' sam ispao iz fazona!

a maze je stara firma 😄 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, qwert00 said:

a maze je stara firma 😄 

Sećam se da sam par puta neleteo tamo fazon 2008. da nešto kupim, to je period kad sam i sa tobom trgovao 🙂 Firma je bila u stanu, lik je delovao skroz korektno. Nadam se da je u međuvremenu uzeo neki lokal 🙂

Tehnomanija je prevarant i diletant da nemam reči koliki.

@Lucky i laptop - meni je win što je  modularno, i lako za servis, a opet i tanko i elegantno, znači ipak može... Naravno da će fejlovati kao i svaki sličan koncept 😞

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, qwert00 said:

a maze je stara firma 😄 

nekako sam ih propustio izgleda 😞

32 minutes ago, millanče said:

@Lucky i laptop - meni je win što je  modularno, i lako za servis, a opet i tanko i elegantno, znači ipak može... Naravno da će fejlovati kao i svaki sličan koncept 😞

ma sve je to kul i iskreno gotivno mi je da postoji još nešto ovako u periodu kada se svi živi opredeljuju da leme na ploče sve živo od komponenti pa i da znaš kako da otvoriš ne možeš ništa da uradiš ... možda je to neki "svetionik" određenog pravca koji će postojati nadalje, ali tripujem se da prosto većina je navikla sa mobilnim telefonima i tabletima da to ti je što ti je i prosto ni nemaju svest o tom periodu razvoja tehnologije kad si sam mogao da upgradeuješ kompove i zezaš se.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Tu je samo pitanje da li neko više i razmišlja o upgrade/popravci tih uređaja. Tipa ja imam neki HP Pavilion 14 koji je i5/8GB/256 SSD i kao kada sam ga uzimao sam gledao da ima mogućnost da dodam bar još 8GB memorije i super mi je bilo što ima još jedno mesto za SSD. Evo sad će treća godina kako ga imam, koristim ga za posao i na kraju nikada nisam odradio taj upgrade. Plus mi je bio ispao ranac s njim na beton, malo se ulubio jedan ćošak ali kao šljaka pa ga nisam ni dirao. U prevodu verovatno ću pre kupiti novi nego što ću ikada uraditi taj upgrade koji je bio zamišljen u startu kad sam ga kupovao. 

Isto i za mobilne, tastu smo bili kupili neki Mi A2 pre neku godinu, i on je sve revnostan i to ali bio kod nekog doktora, uspaničio se ili šta već i ispadne mu telefon i pukne ekran. I kao pozovem ja par servisa ovde po BG, oko 50 evra su mi tražili. Na kraju mu kupim neki Redmi 9 za 120 evra, ko će da se smara sa servisom, pa da li će da radi posle kako valja i ostalo... Hoću reći ja znam da sve to može da se sredi/popravi ali sam prosto procenio da mi se ne isplati da se cimam. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Zwerko said:

Tu je samo pitanje da li neko više i razmišlja o upgrade/popravci tih uređaja. Tipa ja imam neki HP Pavilion 14 koji je i5/8GB/256 SSD i kao kada sam ga uzimao sam gledao da ima mogućnost da dodam bar još 8GB memorije i super mi je bilo što ima još jedno mesto za SSD. Evo sad će treća godina kako ga imam, koristim ga za posao i na kraju nikada nisam odradio taj upgrade. Plus mi je bio ispao ranac s njim na beton, malo se ulubio jedan ćošak ali kao šljaka pa ga nisam ni dirao. U prevodu verovatno ću pre kupiti novi nego što ću ikada uraditi taj upgrade koji je bio zamišljen u startu kad sam ga kupovao. 

Isto i za mobilne, tastu smo bili kupili neki Mi A2 pre neku godinu, i on je sve revnostan i to ali bio kod nekog doktora, uspaničio se ili šta već i ispadne mu telefon i pukne ekran. I kao pozovem ja par servisa ovde po BG, oko 50 evra su mi tražili. Na kraju mu kupim neki Redmi 9 za 120 evra, ko će da se smara sa servisom, pa da li će da radi posle kako valja i ostalo... Hoću reći ja znam da sve to može da se sredi/popravi ali sam prosto procenio da mi se ne isplati da se cimam. 

pa dobro, to je ok, na to ONI i idu 🙂 ko god oni bili 🙂 posle dve godine menjaj uređaj popravka se ne isplati. to je i logika ovog lemljenja na ploču i zamajac kapitalizma! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...