Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Podrška za lakija i smanjenje mehanike koja se vrti 🙂 

Na konto ranijih rasprava o konstatntnom padu kvaliteta laptopova, sada je u onaj rang sub-300-400eura mašina tek došao dno dna Jumper neki, jebote, kontam da nema ovde potrebe ljudima naglašavati da to ne kupuju, ali se plašim kad mi ljudi to počnu donositi da vim šta je. Kontam da ću samo uperiti prst prema kontejneru. 

Neupotrebljivi celeron n3350, cenim YT 480p i 100% CPU usage, 4GB ram i SSD 64GB od čega je jedno sigurno zalemjeno, ako ne i oboje, prepun SSD od 64 GB konstattno na premalo rama, dakle crkava za te dve godine garancije tačno i garant.

Žali bože FHD panela, Win10Home licence i aluminijuma 😞

https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/jumper-ezbook-x3-13.3-fhd-celeron-n3350-4gb-64gb-ssd-win10home-sivi-76307

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Shale said:

Šta bi se desilo kad bi na SSD od 64 giga nabio 64 giga rama sa upaljenim hibernateom🤔

NEBI MOGO APDEJ NA 21H1 🙂

Baš bih voleo da vidim uživo ovog Jumepra, šta li je to, kakav je to aluminijum u izradi, a i ako ga ima, opet, žali bože i FHD, Win10 i tog aluminija sa tim ramom, ssd i procesorom 😞 masa sirotinje će ovo, nažalost, nakupovati.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Meni za to masovno iskaču na netu reklame onog Shopster SBB kanala tako da nažalost cenim da će ga dosta ljudi kupiti s obzirom da je "povoljan"... 

Vidi nađoh i neki review na netu, izgleda da ga prodaju i na Amazonu. Zaključak: RAM je zalemljen i nemoguće ga je nadograditi, dakle pakao, SSD je isto zalemljen ali ima i dodatni m.2 tako da bar nešto.... Ali ono čak i ovaj lik kaže kupite ovo ako baš baš nemate šta drugo 😄 

 

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 3/25/2021 at 2:28 PM, millanče said:

Podrška za lakija i smanjenje mehanike koja se vrti 🙂 

Na konto ranijih rasprava o konstatntnom padu kvaliteta laptopova, sada je u onaj rang sub-300-400eura mašina tek došao dno dna Jumper neki, jebote, kontam da nema ovde potrebe ljudima naglašavati da to ne kupuju, ali se plašim kad mi ljudi to počnu donositi da vim šta je. Kontam da ću samo uperiti prst prema kontejneru. 

Neupotrebljivi celeron n3350, cenim YT 480p i 100% CPU usage, 4GB ram i SSD 64GB od čega je jedno sigurno zalemjeno, ako ne i oboje, prepun SSD od 64 GB konstattno na premalo rama, dakle crkava za te dve godine garancije tačno i garant.

Žali bože FHD panela, Win10Home licence i aluminijuma 😞

https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/jumper-ezbook-x3-13.3-fhd-celeron-n3350-4gb-64gb-ssd-win10home-sivi-76307

EZ book :)))

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav ekipa

Posto sam potpuno van price, treba mi savet oko kupovine kompa. 90% vremena je office work (Excel premocni) nesto malo za igre. Uglavnom starije tako da kapiram da bi mi neki Ryzen zavrsio posao. Moze madjari, moze domaca radnja (prefered, zbog rata isl) osim ako nije drasticno bolje preko madjara za istu lovu. Lova limit 40k.

Takodje sta je razlika (i da li je bitna uopste) izmedju Ryzen 3/5 2200g, 3200g, 2400g 3400g?

Dali je OVO ok, za tu lovu? Ili mozda bolje OVAJ?

Ili nesto drugo u budzetu?

much love , many thanks 

Link to comment
Share on other sites

Uzmi Ryzen 5 3350G ili 3400G ili neki jači, nije toliko skuplji od Ryzen 3 a bolja je grafika, značiće pre svega za igre. Plus ako se nekad smiluje tržište grafičkih možeš da ubodeš neki Radeon i da pičiš i mnogo zahtevnije naslove. U tom smislu je mnogo bolji ovaj drugi koji si naveo ali je SSD od 120GB stvarno mnogo malo, nemoj to, nek bude bar 240 da n kukaš posle. Evo recimo ovo kod bate za 37k https://www.emmi.rs/racunari-komponente/gotove-konfiguracije/emmi-konfiguracije/altos-tech-ryzen-5-8-gb-240-gb-ssd.html S tim da i ovde ima zez, koliko ja vidim po specifikaciji za ovaj računar to jedan modul od 8GB uboden, to nikako ne valja za taj Ryzen za grafikom jer će ti performanse biti ono 30% slabije. Pošto sumnjam da će oni da ti naprave ponudu sa dva modula ili da gledaš kod nekog ko radi custom konfiguracije ili da prosto dodaš još jedan modul od 8GB to ti je još taman 3.000 dinara https://www.winwin.rs/memorija-dimm-ddr4-8gb-2666mhz-cl19-geil-gap48gb2666c19sc-8646932.html

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Low-level Ryzen sa integrisanom grafikom orijentaciono 100-120 evra, najosnovija soc SoC ploca za do 10k i ram ddr4 8 GB (2x 4GB), tu si na oko 23-25k. Napajanje, da nije apsolutni Kung Fuj, je bar 5-6k. ukupno 30k rsd.

Kuciste najsoc za 2-3k, jos neki ssd 256 ili hdd od 1TB, i preostaje ti taman toliko da samo sanjas o odvojenoj grafici. U domacim radnjama.

Svaka komponenta ima svoju odvojenu garanciju, nemas patnju da ne smes 3 godine da otvaras kuciste kao sa gotovom konfom, da iskljucivo kod prodavca servisiras, da ne mozes da apgrejdujes...

Edited by fikser
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moze preporuka za tastatru ova imeide na ooooooooooonu stvar. Da sam pare od baterija odvajao verovano bih imao neku brutlnu a ovko sam se samo nerirao. Ne pada mi na pamet da dam velike novce pa ako mougu nek preporuke. Bitnomi je da nije wireles i da nisu plitki dugmici kao na lapu. 

Isto mir treba mis. Kakav je L g203on mi je nekak zapo za oko

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim na poslu Logitech K270 tastaturu, to je ono bukvalno najstandardnija moguća Logitech tastatura samo bežična, baterija nemam pojma koliko se često menja ali mislim da za tipa dve godine nisam nijednom promenio. Ima par nekih dodatnih tastera i to je to, ništa preterano. 

G203 je isto odličan miš, imaš sad i G102, osim razlike u bojama mislim da su identični, s tim da je G203 odlazeći pa možda nećeš moći da ga nađeš tako lako. Mada mi je malo nelogična postavka treba ti bežična tastatura a miš s kablom, meni je obično bitnije obrnuto? :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

E mozda te je zbunilo jer sam nabadao sa istrosenom baterijem xd uglavnom treba mi da nije wireless i gledam neku najobicniju k120 valjda ce mi zavrsiti posao ili mozda uzeti neso za 2500-3000 ako ce mi osecaj dugmica biti bolji?

Sto se tice g203 ima u tehnomaniji za 4300 pa cu skociti da uzmem odmah kontam da nije losa cena

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

E mozda te je zbunilo jer sam nabadao sa istrosenom baterijem xd uglavnom treba mi da nije wireless i gledam neku najobicniju k120 valjda ce mi zavrsiti posao ili mozda uzeti neso za 2500-3000 ako ce mi osecaj dugmica biti bolji?

Sto se tice g203 ima u tehnomaniji za 4300 pa cu skociti da uzmem odmah kontam da nije losa cena

evo probaj ovu - https://www.tempo-tehnika.rs/artikal/lenovo-usb-tastatura-yu--4x30m86919-

 

Link to comment
Share on other sites

Uzeh K120, to sto ti kazes nista spec mada za 1500 bolje nije moglo. Mis isto uzeh u tempu na adi 203 i jako je dobar iako i dalje patim za neprevazidjenim MX300. Dao bih 200 marki kad bi opet mogao da se kupi negde!

@Lucky
Zahvaljujem, ali uzeh vec! Ne znam da li bih bas hteo da dam 3500 za tastaturu, nekako mi deluje puno 🙂

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

K120 na poslu, K270 kod kuce. Ne secam se kad sam menjao baterije na kucnoj, ima sigurno dve selidbe. Obe nista spec, al dovoljno su dobre tastature za lizr koriscenje. Bolje su 10x nego neka nasvirana gejmerska A4tech, bukvalno sam je bacio koliko je losa. Ostao mi Bloody 8v mis od iste marke i... i njega cu da bacim, bas sam se razocarao u kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FATA said:

Uzeh K120, to sto ti kazes nista spec mada za 1500 bolje nije moglo. Mis isto uzeh u tempu na adi 203 i jako je dobar iako i dalje patim za neprevazidjenim MX300. Dao bih 200 marki kad bi opet mogao da se kupi negde!

@Lucky
Zahvaljujem, ali uzeh vec! Ne znam da li bih bas hteo da dam 3500 za tastaturu, nekako mi deluje puno 🙂

pa šta ga znam, rek'o hoćeš neku pouzdanu i tako to 🙂 ok je i bilo koja jeftinija siguran sam 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kakvi su ovi iz Kingstona kraljevi - prvo su pravili HyperX memorije, onda i periferije, a jedna linija memorija je bila HyperX Fury. Onda su prodali HyperX brend i periferije, a sad pošto nemaju drugi brend prave Fury memorije [smajli2]

Marketinški geniji :)

HP acquiring HyperX from Kingston in $425 million deal

Kingston launches FURY brand for future gaming hardware

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zwerko said:

Kakvi su ovi iz Kingstona kraljevi - prvo su pravili HyperX memorije, onda i periferije, a jedna linija memorija je bila HyperX Fury. Onda su prodali HyperX brend i periferije, a sad pošto nemaju drugi brend prave Fury memorije [smajli2]

Marketinški geniji 🙂

HP acquiring HyperX from Kingston in $425 million deal

Kingston launches FURY brand for future gaming hardware

opa, vidi ga ovaj HP što se naoružava 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jel moze neka preporuka za misa, do 30ak eura. Skoro 7 godina stari A4Thec bloody je poceo,sve cesce i cesce, da zajebava sa levim clickom( radi nekoliko clickova od jednom). Video sam neke Red Dragon da su skroz ok za male pare. Ili da uzmem opet Bloody za 20e?

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...