Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

22 minutes ago, voodoo_ said:

Poslednji put kad sam instalirao Aviru, morao si da ideš na custom pa da odštikliraš sve osim web shield i file shield ako nisi hteo ta sranja. Naravno kod njih ne piše lepo "ovo je Chrome ekstenzija" nego neko marketinško ime.

"Užičen" mi je mozak da prvo traži i pregleda opcije svake inslaacije goidnama, a ovo ko Avire znaš kad sam 99 posto siguran da više nema ništa, samo instaliral sada. No pogledaću još detaljnije kad budem sledeći put, mrzi me sad da deinstalriam 😄

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, millanče said:

"Užičen" mi je mozak da prvo traži i pregleda opcije svake inslaacije goidnama, a ovo ko Avire znaš kad sam 99 posto siguran da više nema ništa, samo instaliral sada. No pogledaću još detaljnije kad budem sledeći put, mrzi me sad da deinstalriam 😄

ja sam to avirino samo viđao kod tipa ntorrent i tako još nečega gde hoće da se "privali" ali odštikliraš i sve kul.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2020 at 6:38 PM, deK!sa said:

Da li neko zna gde moze da se kupi DVI-D dual link kabl koji to zapravo jeste tj da moze da potera 144hz? Treba mi za BENQ XL2411Z, uzeo sam kabl u nekoj random kompjuterskoj prodavnici za 650 din i izgleda da je singl link, i daljem guglovanjem vidim da nije retkost da se prodaju singl link kablovi kao dual link iako to nisu, bez obzira sto su 24+1. Ne mogu da teram vise od 60hz sto verovatno potvrdjuje moju sumnju.  Da se ne zajebem opet.

Реших овај проблем па реко да пренесем. Прво сам контактирао нашу фирму у Србији који је званични BENQ сервисни партнер овде, на шта ми они прво одговориште да не може 144 hz преко DVI кабла (лол), да би се сами јавили после 7 дана и рекла да може али да је цена 7000рсд и да морам да га платим унапред како би га наручили из иностранства. Наравно ја сам ту мало пишно у гаће од смеха и поздравио се сњима. После тога контактирам BENQ европску подршку и они ми одговорише да ће ми бесплатно послати исти, што су и урадили иако сам чекао месец и по дана, али стигао је, ни поштарину нисам платио. Шта ти је Јевропа!

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, deK!sa said:

Реших овај проблем па реко да пренесем. Прво сам контактирао нашу фирму у Србији који је званични BENQ сервисни партнер овде, на шта ми они прво одговориште да не може 144 hz преко DVI кабла (лол), да би се сами јавили после 7 дана и рекла да може али да је цена 7000рсд и да морам да га платим унапред како би га наручили из иностранства. Наравно ја сам ту мало пишно у гаће од смеха и поздравио се сњима. После тога контактирам BENQ европску подршку и они ми одговорише да ће ми бесплатно послати исти, што су и урадили иако сам чекао месец и по дана, али стигао је, ни поштарину нисам платио. Шта ти је Јевропа!

hahaha, 7k din, trebalo je da pišeš ovima iz hq benq i kao "wtf?"

Ja sam imao sličan "problem" kupio zvučnik koji nije bio toliko jeftin, otpakujem ga, u paketu kabl od napajanja buvljak stajl nikad tanji baš onako evidentno nije od zvučnika.

pitam ove oni kao "lol ma ne to je sve ok" 

ne bude mi teško izguglam kakav ide u paketu (neki jači, deblji no homo, braided itd) pišem ovima oni kao "jao pa eto, ne ipak nije to to ali daćemo vam taj bolji eto jer smo fini"

tako da ono, ako ne probaš njima to i prođe tako ponekad.

Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2021 at 8:49 PM, millanče said:

Pa to je malo duplo više od 300 😄 Za te pare, 70-75k je jesenas bilo 15inč probukova sa IPS... Pusta sećanja 😕 Nek je lepo služi 😄 Nebo i zemlja su ThinkPad i Ideapad, možeš ih posmatrati kao totalno nezavisne entitete slobodno.

@Lucku ode čovek, moglo bi se reći da nas je i over-poslušao 😄  Ispitaću još tokom vikenda što li chrome hanguje, sve je čisto i sveže instalirano i legalno, praktično nekorišćena mašina. Brave leti.

Jeste, ali rekoh da ne budem cigan. Sta cu kad me muka naterala da u Srbiji uzimam racunar.

 

23 hours ago, Lucky said:

hahaha, 7k din, trebalo je da pišeš ovima iz hq benq i kao "wtf?"

Ja sam imao sličan "problem" kupio zvučnik koji nije bio toliko jeftin, otpakujem ga, u paketu kabl od napajanja buvljak stajl nikad tanji baš onako evidentno nije od zvučnika.

pitam ove oni kao "lol ma ne to je sve ok" 

ne bude mi teško izguglam kakav ide u paketu (neki jači, deblji no homo, braided itd) pišem ovima oni kao "jao pa eto, ne ipak nije to to ali daćemo vam taj bolji eto jer smo fini"

tako da ono, ako ne probaš njima to i prođe tako ponekad.

Kad pogledam ova iskustva oko vracanja/korisnicke podrske, setim se kad su mi jednom u Holandiji trebale slusalice na mesec-dva dana. Neka mi Bog oprosti, kupio sam ih u Mediamarktu i vratio posle skoro 2 meseca "jer mi se nisu svidjale" (dobio uredno ceo iznos nazad) :C

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Dende said:

Kad pogledam ova iskustva oko vracanja/korisnicke podrske, setim se kad su mi jednom u Holandiji trebale slusalice na mesec-dva dana. Neka mi Bog oprosti, kupio sam ih u Mediamarktu i vratio posle skoro 2 meseca "jer mi se nisu svidjale" (dobio uredno ceo iznos nazad) :C

standard priča ljudi, posebno u USA, kada im nešto treba za one-time - kupe, odrade šta imaju i vrate.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tako sada nešto i imam 🙂

SSD 250GB system, win i programi

SSD 120GB home, my documents i slično

HDD 2TB, još kao uzeo toshibu X seriju, pro, performance, šta sve 🙂 na njoj su igre, ali kada krene da radi, čuje se baš, počelo da me nervira.

još jedan 2TB HDD za neke gluposti.

 

Pa zato mislio samo ubodem SSD, prekopiram sve na njega, rotiram im slova, i sve radi bez ikakvih instaliranja 🙂

 

A neće skoro biti na PC/WINu ovo da rade NVME diskovi kao na konzolama? Zato sam razmišljao možda NVME disk da uzmem za igre, očekivao možda bude neki Win patch uskoro i radiće. Ali da ako neće biti,, onda bolje običan SSD.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, manson said:

SSD 250GB system, win i programi

SSD 120GB home, my documents i slično

HDD 2TB, još kao uzeo toshibu X seriju, pro, performance, šta sve 🙂 na njoj su igre, ali kada krene da radi, čuje se baš, počelo da me nervira.

još jedan 2TB HDD za neke gluposti.

kakva je ovo abominacija :)))

Link to comment
Share on other sites

Što bre? 🙂

Kada reinstaliram Win (doduše ne radim to više često, ova instalacija ima tipa 2 godine), samo onaj prvi disk format, install i gotovo. Ostale samo prikačim posle, ako je potrebno negde izmenim putanje, tipa my documents foldere u svežoj instalaciji i sve radi gde sam ostavio 🙂 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, manson said:

A neće skoro biti na PC/WINu ovo da rade NVME diskovi kao na konzolama? Zato sam razmišljao možda NVME disk da uzmem za igre, očekivao možda bude neki Win patch uskoro i radiće. Ali da ako neće biti,, onda bolje običan SSD.

Nemoj mnogo da potpadaš pod marketing za prodaju konzola :) SSD jeste super stvar, ali ne pravi toooliku razliku Nvme disk u odnosu na standardni. Veću razliku na konzolama pravi što oni rade optimizaciju u operativnom sistemu konzole i u samim igrama da se učitava na određenim mestima da ti ne primetiš i slično. Evo ti ovaj video recimo na tu temu vezano za brzinu SSD-a i igranje na računaru. Samo je bitno da ti igre koje često igraš budu na SSD-u. 

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, manson said:

Što bre? 🙂

Kada reinstaliram Win (doduše ne radim to više često, ova instalacija ima tipa 2 godine), samo onaj prvi disk format, install i gotovo. Ostale samo prikačim posle, ako je potrebno negde izmenim putanje, tipa my documents foldere u svežoj instalaciji i sve radi gde sam ostavio 🙂 

ja biK zamenio lepo jedan kršten SSD ova dva prodao/bacio isto tako i sekundarni, ajd ssdovi se ne čuju ali dva mehanička harda unutra šta je ovo 2000? :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...