Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Pitanje za bratanca koji traži gejming konfiguraciju, pošto sam prestao da pratim tržište pre deceniju 🙂

Kako vam se čini, i da li biste nešto zamenili, a da ostane u istom cenovnom rangu?

  • GIGABYTE B450 GAMING X rev. 1.0
  • AMD Ryzen 7 2700 8 cores 3.2GHz (4.1GHz) Tray
  • WD 1TB M.2 NVMe WDS100T2B0C Blue
  • NZXT H510 kućište crno (CA-H510B-B1)
  • GIGABYTE nVidia GeForce GTX 1650 D6 OC 4GB 128bit
  • 2х GEIL DIMM DDR4 8GB 3200MHz Orion AMD Editoon Red ILI 2x KINGSTON DIMM DDR4 8GB 3200MHz HX432C16FB3A/8 HyperX Fury RGB
  • COOLER MASTER Elite V3 600W napajanje (MPW-6001-ACABN1) 3Y ILI COOLER MASTER MasterWatt 750W MPX-7501-AMAAB
  • HDD INT SATA3 TOSHIBA 2TB 3,5" P300 HDWD120UZSVA
     
Link to comment
Share on other sites

Ne znam u kojoj rezoluciji bi se igrao ali 1650 deluje dosta slabo na ostatak konfiguracije. U smislu mozda bih ustedeo na procesoru malo, recimo isao na R5 2600 ako ima da se nadje, potencijalno čak i R3 3100 koji je stvarno fenomenalan za te pare, izbacio mozda 8GB RAM-a (svakako je ploca sa 4 slota pa moze da se doda da ima 4x4GB ako bude trebalo) i ostavio samo SSD, a izbacio hard disk. A sve to u cilju da se dovuče do recimo 1660 Super koja bi bila značajno bolje rešenje čak i ako se igra u Full HD. E sad naravno pitanje i šta igra, ako mu je cilj CS:GO onda ne menjaj procesor i odlična je 1650 🙂

Edit: A drugo pitanje je ako u datom trenutku može uopšte da se nađe 1660 Super/Ti, pošto je tržište iole jačih grafičkih kod nas trenutno u fazonu "ima jedan komad u Vlasotincu". 

  • Thanks (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1. Umesto sporijeg 8-jezgarnog, bolje da uzme brži 6-jezgarni (idealno Ryzen 3600X) za igre

2. Ryzenov stock kuler je dosta bučan u opterećenju, neće biti prijatno za igranje.

3. Ne znam da ti kažem za konkretan model NVMe, ali potraži tech specs i proveri da li ima DRAM keš, jer se sirotinjske varijante bez njega lako uguše u velikom broju malih I/O operacija. Takođe bih preporučio 500 GB NVMe i 1+ TB hard kao storage umesto skupog SSD-a od terabajt.

4. Grafička je slaba, preporučio bih RX 580 sa 8 GB ili 1650 Super kao minimum.

5. Ventilacija kućišta treba da bude dobro rešena jer se sve dosta greje, uključujući NVMe.

 

Imaj na umu da se i Intel opovrnuo u poslednjoj generaciji, imaš i5-10600 koji je šest jezgara i dvanaest threadova za manje od 250 evra, a možeš da prođeš jeftinije s memorijom pošto nije toliko osetljiv na brzinu a i zvanično radi na max 2666 MHz.

  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Randje said:

pa fora crkla mi grafa pre mesec ipo 😄.. smorio sam se ko ker 😄 nmg da igram nista... A ko zna kad ce da bude na stanju nesto 

nađi onda nešto polovno za prvu pomoć što može da pokrene kanter, dotu, lol, šta već igraš i to je to - ioanko su nove igre njesra! 🙂

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Randje said:

Jel ima negde da se uzme nova 2060 ili 1660ti ? Gde god da sam pitao nestasica..

Obe kartice su ti end of life, neće ih biti više na tržištu, dodšue 1660 Super ti je zamena za 1660Ti, performanse su u principu vrlo slične. Ako uspeš da nađeš.... 

A što se nestašice tiče scena od prošle nedelje, treba da se sklope dva kompa sa nečim jačim od 1660, dobijam info "e uspeo sam da nađem dve 3060Ti", kao super, aj to, posle pola sata "ipak nema jedan 3060Ti", dakle bukvalno je borba za jednu karticu kod svih dobavljača [roflmao]i onda kao aj ima 3070 za 15.000 dinara više, ja kao razmišljam, našta će ovaj čovek, a znam da me ne zajebava "samo da znaš sledeći uvoz 3060Ti će verovatno biti veća cena od te 3070" [roflmao]

U tom smislu ako nije baš drama drama da se uzme grafička bolje sačekati 3-4 meseca ili uzeti nešto polovno za prvo vreme, čisto da se prebrodi. Vidim da i AMD nije najavio ništa od slabijih grafičkih kartica verovatno zato što ne može da se proizvede (koliko sam čuo nisu čak problem ni čipovi, nego PCB, tranzistori i ostale relativno glupe komponente) pa računaju da bolje da šta god da proizvedu makar uzmu veći kajmak. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Vecina tema je zamrla u uvom delu pa da uhvatim na blic😉

Da li postoji neki program kojim bih mogao da izvucem imena pesama ili izvodjace ili bukvalno bilo sta iz mixa od 2h+? Imam nekoliko a ne Shazamuje mi se

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ventus je slabija izvedba od MSI, jača je GamingX, ali je i Gigabyte isto slabija verzija u odnosu na jaču Aorus. S druge strane imao sam u kompu jednu za drugom Ventus i GamingX 1660Ti i razliku nisam primetio osim u nekim sitnicama, nije ništa specijalno nit je Ventus bio bucniji. S druge strane nisam probao Nvidia ovakav Gigabyte ali sam probao AMD 5600XT i 5700XT sa istim ovakvim kulerom i nisu bili bučni, a te kartice bi trebalo da prave i više toplote.

 

U praksi uzmi onu koja ima, to što postoji na sajtu ne znači da je zapravo ima i u radnji...

 

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ne pratim nesto trziste (tj uopste bolje receno), ali vidim da kazete da nije bas pravo vreme za kupovinu novog hardvera? Ovaj laptop mi je neki mid krs, islio sam mozda krajem god da uzmem desktop ovde, da imam na cemu da pijam Diablo 4 i Homeworld 3 ako izadju uopste lol. Valjda ce dotle da se oporavi trziste ili ce sve otici u kurac zbog korolje heh

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Dule_smor said:

Ne pratim nesto trziste (tj uopste bolje receno), ali vidim da kazete da nije bas pravo vreme za kupovinu novog hardvera? Ovaj laptop mi je neki mid krs, islio sam mozda krajem god da uzmem desktop ovde, da imam na cemu da pijam Diablo 4 i Homeworld 3 ako izadju uopste lol. Valjda ce dotle da se oporavi trziste ili ce sve otici u kurac zbog korolje heh

kad prečesto pišeš "pijem" a hoćeš "pikam", dobiješ pijam!

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/24/2021 at 5:24 PM, Shale said:

ništa pametno

@Lucky zašto ne mogu da brišem sopstvene postove :C ?

nemam pojma, valjda je takav setting da ne mogu ljudi da brišu svoj post, zbog koncepta foruma kao thread diskusije.

12 hours ago, Dende said:

između acer i lenovo stvarno nikad ne bih razmišljao što se tiče kvaliteta i išao na Lenovo, ali nemam pojma kakav je ovaj AMD mobilni proc plus ima buđavu rezoluciju, Acer je ipak i3 i fullhd, jedino što oba imaju 4GB ram samo, pa to gledaj da upgradeuješ čim budeš mogao (odmah?).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...