Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Probaj da okreneš Kanibal ili Mikroprinc koji su specijalizovani za pravljenje i prodaju kablova, oni će makar kad ih pozoveš verovatno znati da ti kažu da li to imaju, mogu da nabave/naprave. Doduše verovatno će biti skuplje nego u random kompjuterskoj radnji random kabl.

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

E deste e.

Treba mi savet za kupovinu Laptopa, u te akcije se apsolutno ne razumem jer laptopove generalno ne priznajem u ozbiljne racunare :)) 

Dakle nije za mene, nego za devojku zenskog pola!

Laptop treba da moze da gura najosnovnije office akcije, treba da radi webcamera normalno i da moze da drzi chasove engleskog kinezima preko toga, i da pogleda poneki film, znaci nista preterano.

Budzet.. sta znam.. 30 do 50k ? moze i preko ako ima nesto sto bas vredi. GIB savet plox.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Za te pare nema ništa da valja a da nije krckava plastika sa konektorima i šarkama koje će da se pokvare za godinu dana osim ako ga ne koristiš striktno na stolu.

Bolje da uzme polovni biznis laptop, ima ih na KP, npr:

https://www.kupujemprodajem.com/kompjuteri-laptop-i-tablet/laptopovi/hp-840-g3-i5-6200u-8ddr4-256ssd-500hdd-14fhd-svet-otis-5h/oglas/105215354

https://www.kupujemprodajem.com/kompjuteri-laptop-i-tablet/laptopovi/hp-250-g6-i7-7500u-8ddr4-1-tb-15-6fhd-ips-5h/oglas/105317314

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Pesma-mrtve-dece said:

Hah! Pa dobro, sta valja iole onda ? U smislu novog.

30 do 50 je bukvalno dno - ja sam kevi našao neki za 35-40k na akciji sa SSD-om čisto da ne bude raspad totalni, ostatak je neki celeron i šta god,  radi kao što sam i očekivao, čak je i za nju prespor a ne daj bože da treba da joj nešto instaliram ili sredim 🙂

mislim da ćeš ispod 60ak teško naći čak i imajući u vidu njene skromne prohteve, prosto kroz vreme će krenuti i to sve sporo da joj radi čak i webcam i 3 taba u browseru.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Pesma-mrtve-dece said:

Pa moze i 60k , nije bitno, samo da iole ima smisla 🙂

Cena nije problem :tf:

pa brate cena nije problem ovako tražiš laptop za socijalne slučajeve ... dobro nisi chromebook hteo :))

Mi smo uzeli neke Ideapad-ove i fino rade u tom su cenovnom rangu ima i i5 16gb i čak neki i7, meni deluje korektno izrada, verujem da ni ovaj HP nije loš, pa idi na neki od sajtova za prodaju i sortiraj po brendu i ceni i to je to 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

@Pesma-mrtve-dece

Vudu kao da mi čita misli, da ne ponavljam sve , samo da sumiram da je sve novo u 30-60k đubre nad đubretom, i da je HP probuk minimum odakle kreće iole neki prsitojan kvalitet, i +1 za Ryzen varijante. Ako ti je to mnogo, juriš polovno na KP.

edit @voodoo_ To je ipak HP 15, nije Probook, meni su na kvalitet izrade i izdržljivost nekih prethodnih generacij 15 prilično loša iskustva, mada ako se taj dobro pokazao i drži se, super. Video sam ih uživo u radnjama, deluju fino.

Ako joj nije preterano neophodan 15" ekran i numerički deo, može se nekako uklopiti u Probook, a ima drugar, zapalo mi je za oko i mnogo lepo i kvalitetno odrađeno deluje, samo je poretko kod nas i slab izbor - Lenovo S serija. Tu ima i nekog aluminijuma, i neke meni prijatne mešavine Thinkpad i Macbook dizajna, i popularno tankih ivica oko ekrana. Mnogo fino, kod nas mahom samo 14" modela ima, ali pogledaj ima li još, meni je prvo ovo iskočilo

https://www.winwin.rs/laptop-lenovo-s540-14api-14-fhd-ag-amd-qc-r7-3700u-8gb-512ssd-radeon-vega-10-fingerpr-8653640.html

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

samo izbegavaj winwin/emmi,, katastrofa su sa garancijama i sve.. i tako su skoro propali.jos sad kad ih kupila tehnomanija... 

monitor, exceed,atom ..i gigatron je ok samo malo skuplji

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, qwert00 said:

samo izbegavaj winwin/emmi,, katastrofa su sa garancijama i sve.. i tako su skoro propali.jos sad kad ih kupila tehnomanija... 

monitor, exceed,atom ..i gigatron je ok samo malo skuplji

Jel manija kupila winwin/emmi ili oni maniju? A jesu shitshow, ja odem da kupim 6 ssd ova, ali mi treba svaki posebno zbog računa i garancije, celu proceduru istu moraju 6 puta da kucaju, kupovina 6 atrikala je pola sata čekanja, i onda dani da isporuče. Mada imaju neke popuste i akcije koji se mogu iskorsititi, konkretno tih SSD sam se nakupovao, uz sve navedene muke.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Oi vudu i dalje furam desktop koji si mi preporucio u 2011:

-AMD Athlon II X4 640
-DDR3 4GB
-770-C45
-GTS 450

Uz zamenu napajanja i dodatak SSD i dalje je to ta masina. E sad, da li postoji opcija da je za neke sitne novce osvezim ili da je furam dok nedumre?

Ono sto bih hteo da dobijem osvezenjem je vise tecnosti u radu. Iako nisam zahtevan korisnik, zna da uspori, zabaguje ili skroz zakuca kad je otvoreno brdo TABova, HoN, Torrent i neki video. Da li bi 8GB Rama ovde resilo problem ili bih morao na 16? Da li ovih trenutnih 4 mogu da iskoristim i fazon dodam 8 ili 2x4 pa da to bude 12 ukupno?

Pocela je da mi smeta buka ventilatora na procesoru. Pustim film uvece i povezem na TV. Bukvalno moram da pojacam TV za 20%+ da bih cuo nesto cisto a opet je to zujanje ventilatora u pozadini. 

Isto tako je pocelo da mi smeta i seckanje od GTS 450 koje se desava prilikom gledanja filmova u svim rezolucijama a pogotovo primetno prilikom gledanja u punom BR. Povezem preko HDMI i npr. kad kamera ide u stranu tako se primecuju vertikalne linije koje se razlivaju kao talasi dok ne osvezi ceo kadar, ne znam da li je jasno na sta mislim...

Kontam da DDR mogu odmah da kupim jer je neunistiv i moze i kasnije da se koristi. Koji je bestbuy i da li DDR4 moze da radi na ovoj MP?

Za problem sa zujanjem i razlivanjem koja bi najbolja opcija bila?
 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, FATA said:

Kontam da DDR mogu odmah da kupim jer je neunistiv i moze i kasnije da se koristi. Koji je bestbuy i da li DDR4 moze da radi na ovoj MP?

 

Ne može. Kupićeš DDR3 koji je za tu ploču i nećeš moći da ga koristiš na bilo čemu novijem. Pri tome je skuplji od DDR4. Ovo što Milanče kaže verovatno ima najviše smisla, jer za fazon 270 evra (i to guglanjem na prvu loptu u Gigatronu, ništa istraživanje, a da ne pričam o polovnim opcijama i sl) možeš da uzmeš nov komp koji će u svakom aspektu biti jači od tog, a ako mu kasnije ubaciš i grafiku može da bude relativno solidan i za full HD igranje.  

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zwerko said:

Ne može. Kupićeš DDR3 koji je za tu ploču i nećeš moći da ga koristiš na bilo čemu novijem. Pri tome je skuplji od DDR4. Ovo što Milanče kaže verovatno ima najviše smisla, jer za fazon 270 evra (i to guglanjem na prvu loptu u Gigatronu, ništa istraživanje, a da ne pričam o polovnim opcijama i sl) možeš da uzmeš nov komp koji će u svakom aspektu biti jači od tog, a ako mu kasnije ubaciš i grafiku može da bude relativno solidan i za full HD igranje.  

Vrlo kratkom pretragom sam našao na KP i3 6.gen, matična i 12GB DDR4 za 130 eura komplet. Verujem da se može naći i bolje u slične pare, i5, tako nešto, ili pregovarati za cenu. Uzme takvo nešto, izvadi svoje i proda za 40 tak, recimo. Zadrži SSD/HDD, pa i taj GTS 450 dok ne skupi za bolje.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Komp se vuče jer Chrome ždere memoriju bez duše, a za 20 evra (koje neće da oseti) može da uzme još tri modula po 4 GB, dramatično rastereti disk od swapovanja i (uz čišćenje kompa i ventilatora) gura dok sve ne crkne, a onda kupi nešto normalno ko čovek umesto da se zeza sa sumnjivim kompletima bez garancije.

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Danas je verovatno kasno, ali cu se iscimati sutra do neke od radnji prepodne. 

koji RAM bi radio na 770-C45? ovaj dole imam trenutno

https://itsvet.com/proizvod/exceleram-4gb-(2x2gb)-1600mhz-ddr3-black-sark-e30101b/comp_comp_ram/876/1489

Da li bi radio jedan od ova 2 kingstona?

https://atom.rs/?sid=12368

https://atom.rs/?sid=13577

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Kingstoni su u principu najkompatibilniji sa svačim (mada sad ni nemaš nekog izbora), uzmi jeftiniji.

Ovo mi je malo jača cena, što ne kupiš polovnjake na KP? Nađi nekog sa dobrom reputacijom ko je iz Beograda i hoće da ti da radnu garanciju od makar 24 sata, a čim dođeš kući pusti memtest86 s fleša da vrti 4-5 sati i ako ne bude grešaka, miran si.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam ni razmisljao o polovnjacima i KP, lakse mi bilo da odem u prodavnicu i kupim 🙂

Na KP nema nista ispod 4000 ili barem nisam nasao pa cu pogledati jos malo.

Na benchu "Patriot Viper DDR3 8GB 1600MHz PV38G160C0" za 30€ sa 2g garancije, doduse 1 stap, ne znam da li je to OK da uzme? Jel ok cena?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...