Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Batalio sam gotovu konfiguraciju i povecao budzet malo. Cini mi se da na R7-2700x zasnovana konfiguracija (dobra ploca i memorija su kod nas preskupe) na kraju izadje skuplja od one zasnovane na i5-8600k. Posto me streaming ne zanima, vec samo gaming mislim da je intel ipak bolji izbor.

Povecao sam budzet na 180k ( kada se odbije PDV dodje taman na oko 150 )

Matična ploča - ASRock LGA1151 Z370 Pro4
Procesor - LGA1151 i5-8600K, 3.6GHz BOX
Memorija - DIMM DDR4 2x8GB 3000MHz G.Skill SniperX CL16
Grafička kartica GeForce - GeForce GTX1070 Ti Zotac Mini 8GB DDR5
Napajanje - 620W Seasonic SS-620GM2

Gornje komponente izadju oko 152k

Treba mi predlog za:
SDD - ?
CPU hladnjak - ?
Kuciste - ?

i da sve to uklopi do 180k...
Naravno ako ima drugih predloga dobrodosli su.

ylE5Zte.png

Link to comment
Share on other sites

Koliki kapacitet SSD ti treba? Imas u emmiju Samsung 860 250Gb za 7500(mada kad kliknes na proizvod pise 8000mije ni to lose). Jel bi klokovao cpu dosta ili ne? Ako ne, onda imas LC power hladnjake za smesne pare, a u rangu su duplo skupljih. Kakvo kuciste preferiras, sa lgbt osvetljenjima i ostalim cudima ili neko stealth?

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ima ovih 480gb Sata SSDova za 10k to ti je sada bestbuy, Adata npr radi posao.

Brzina ti je nebitna, nemoj da te loze na to, samo da je SSD i da ne riknjava / baguje... Ja sam se zajebao pa platio vise "samsung tehnologiju" 870evo pa opet baguje vise nego ovi neki budzet SSDovi.

 

Kuciste neko MS industrial ima ih za 3000 i rade posao . Skoro sam sklopio dve konfiguracije jedno sa Ms industrial Spectrumi NZXT S340elite mislim da se zove ono sa kaljenim staklom... i da jeste NZXT malo kvalitetniji ali funkcionalno super kuciste je ovo MSindustrial i mislim da moze da se nadje za 4000 dingera. 

Ja licno imam Msindustrial titan i odlicno je za malo ozbiljnije hladnjenje i isto je tu negde oko 4000. 

 

Hladnjak sta god nadjes da moze da se nakalemi i da nije preko 4 - 5k

Ostalo ti je ozbiljno bacanje para.

 

Isto ti preporucujem da uzmes ryzena r5 2600 i neku b350 plocu  jer ne moras nista da klokujes i da instaliras dodatne hladnjake i gluposti komp ce da ti radi kao secer... onaj stock hladnjak kida. Tu ustedis odma ~30tak evra plus razlika u ceni ploce i procesora mozes da navuces ustedu do 100tinak evra. Razlika izmedju 1070ti i 1080 skoro... ili ulozi u nesto drugo pametnije npr bolji monitor tastaturu misa sta god.

Ustedeces na kesu znacajno a u igrama nema razlike. Plus verovatno ce i bolje da radi kada popalis youtube i jos desetak programa u pozadini kada krenu da drljaju kao sto vecini i radi.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru.

Nešto sam ovako sklopio vodeći se tvojom preporukom, ako budem stalno čekao nešto novo da izađe, nikada neću uzeti novu konfiguraciju.

Što se tiče procesora koja je razlika izdmeđu 2600x i običnog 26000 Ryzena? Vidim da je x verzija neznatno skuplja ali malo brža.

Što se tiče memorije imam jeftinijih ali vidim da mnogi kažu da je za Ryzen jako bitna brza memorija kao i da je samsungova, koju ovaj model ima.

Što se tiče kućišta koliko sam video u opisima ovo winston bez dodatnih kulera je za 3 do 4 stepena hladnije od Spectruma, jeste da izgleda lošije ali to mi nije bitno uopšte.

Pošto sam uštedo na procesoru i kućištu onda sam se malo ispružio za grafičku, mislim da će 2070 dugo raditi sovj posao.

Procesor - AMD AM4 Ryzen 5 2600, 3.4GHz BOX

Memorija - DIMM DDR4 2x8GB 3200MHz G.Skill RipjawsV CL14, F4-3200C14D-16GVR                                                          

Grafička kartica - GeForce RTX 2070 Zotac AMP Extreme 8GB DDR6

Napajanje - 620W Seasonic SS-620GM2

Kućište - Kućište MS Industrial WINSTON

SSD - SSD M.2 480GB ADATA Premier SP550 560/510MB/s, ASP550NS38-480GM-C

HDD - Nemam blage koji treba uzeti, kontam da mi ne treba neki skup ako uzimam SSD, možda ovo čudo - HDD 3.5" SATA3 7200 1TB WD Blue WD10EZEX, 64MB

Kada se odbije pdv dodje na oko 150k, što je sasvim prihvatljivo....

 

 

 

Edited by Grotar2

ylE5Zte.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Grotar2 said:

Hvala na odgovoru.

Nešto sam ovako sklopio vodeći se tvojom preporukom, ako budem stalno čekao nešto novo da izađe, nikada neću uzeti novu konfiguraciju.

Što se tiče procesora koja je razlika izdmeđu 2600x i običnog 26000 Ryzena? Vidim da je x verzija neznatno skuplja ali malo brža.

Što se tiče memorije imam jeftinijih ali vidim da mnogi kažu da je za Ryzen jako bitna brza memorija kao i da je samsungova, koju ovaj model ima.

Što se tiče kućišta koliko sam video u opisima ovo winston bez dodatnih kulera je za 3 do 4 stepena hladnije od Spectruma, jeste da izgleda lošije ali to mi nije bitno uopšte.

Pošto sam uštedo na procesoru i kućištu onda sam se malo ispružio za grafičku, mislim da će 2070 dugo raditi sovj posao.

Procesor - AMD AM4 Ryzen 5 2600, 3.4GHz BOX

Memorija - DIMM DDR4 2x8GB 3200MHz G.Skill RipjawsV CL14, F4-3200C14D-16GVR                                                          

Grafička kartica - GeForce RTX 2070 Zotac AMP Extreme 8GB DDR6

Napajanje - 620W Seasonic SS-620GM2

Kućište - Kućište MS Industrial WINSTON

SSD - SSD M.2 480GB ADATA Premier SP550 560/510MB/s, ASP550NS38-480GM-C

HDD - Nemam blage koji treba uzeti, kontam da mi ne treba neki skup ako uzimam SSD, možda ovo čudo - HDD 3.5" SATA3 7200 1TB WD Blue WD10EZEX, 64MB

Kada se odbije pdv dodje na oko 150k, što je sasvim prihvatljivo....

 

 

 

150k mnogo je to batice... 

nadam se da ne uzimas neki l33t plocu od 300evra i slicno :) 

 

2600x ima XFR koji radi lepo i dobra je tehnologija. Ako je razlika do 2000 dinara uzmi x ako je vise uzmi obican i jedan i drugi su super.

Na najslabijim plocama sam u 3 klika dizao oba na 3700 i zadrzavao turbo boost enabled i nema throtlinga i slicnog, iskreno vise od toga ti ne treba jer procesor radi savrseno i prejak je.

Sto se tice memorije nemoj da bacas pare. Da tacno je to za ryzen da se bolje skalira sa visom freq. RAMa , ali uzimajuci u obzir cene RAMA to je bacanje para, uvek je bolje da uzmes te pare i da ih stavis u grafiku ili u vise rama. Znaci uzmi neki 2866 najjeftiniji RAM modul i uzmi 16gb (2x8) minimum. To ti je negde trenutno best buy jer vec od 3000mhz krece dranje koze sa ledja zarad nicega. Nemoj da te loze youtuberi razliku neces primetiti zbog rama nego zbog tih ustedjenih para ili u dzepu ili u grafici / ssdu / ramu / monitoru.

Uzmi winston kuciste Odradice ti posao i ok je. 

Od grafike mislim da je bolja kupovina 1070, malo su overpriced te 1070ti i 2070 ali ok . Prva generacija raytracinga i kad i ako zazivi raytracing ove prve serije bice za kantu ne ulazi u to. Ja bi uzeo od rudara 1070/1070ti sa garancijom ima ih budzasto sada se prodaju i dalje rade lepo. 

Seasonic sam prvo napisao da je overpriced i onda pogledao cenu i sada je korektna cena. Inace su overpriced brend, sada su korektni , malo pala cena dole malo ostali otisli gore ... kod nas je ionako izbog katastrofa. Tako da je to ok.

SSD ovo sto je trotky rekao tu moze da se ustedi 3hiljade. HDD ti ne treba osim ako nisi hrchak pa skupljas filmove ofline i imas neke specijalne potrebe ako je tako uzmi neki hard disk. u suprotnom uzmi 2x480gb ssd. Ili uzmi jedan SSD i posle dokupi drugi od 500gb ili tera.

 

Iskreno ja bi ti preporucio da skreses ovo gore sto sam napisao i da uzmes neki brutalan monitor 32 ili 34 incha sa 144hz osvezenje i VA panelom jer to ti je bolje od skoro pa bilo cega. 

Znaci najeftinija solidna ploca + r5 2600 + 1070 + 16gb 2866 rama + 480gb ssd + 620w napajanje i neki brutalan monitor i da uzivas ako imas monitor 24incha / 27 incha veruj mi to ti je najbitnije da upgradujes :) bitnije je od misa i tastature po meni sto se periferija tice.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dajte neki predlog (totalno sam out, ali baš) za desktop, casual gaming ako može da se uklopi u cenu, 50 max 60k. Mora postojati mogućnost kupovine na rate ili jos bolje ako ima povraćaj poreza za strane državljane. Zapalo mi za oko ovo:

https://www.gigatron.rs/gigatron_racunari/gigatron_prime_lider_a729_ryzen_5-166930

Moze bolje, jeftinije?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 11/12/2018 at 6:14 PM, Grotar2 said:

Hvala na odgovoru.

Nešto sam ovako sklopio vodeći se tvojom preporukom, ako budem stalno čekao nešto novo da izađe, nikada neću uzeti novu konfiguraciju.

Što se tiče procesora koja je razlika izdmeđu 2600x i običnog 26000 Ryzena? Vidim da je x verzija neznatno skuplja ali malo brža.

Što se tiče memorije imam jeftinijih ali vidim da mnogi kažu da je za Ryzen jako bitna brza memorija kao i da je samsungova, koju ovaj model ima.

Što se tiče kućišta koliko sam video u opisima ovo winston bez dodatnih kulera je za 3 do 4 stepena hladnije od Spectruma, jeste da izgleda lošije ali to mi nije bitno uopšte.

Pošto sam uštedo na procesoru i kućištu onda sam se malo ispružio za grafičku, mislim da će 2070 dugo raditi sovj posao.

Procesor - AMD AM4 Ryzen 5 2600, 3.4GHz BOX

Memorija - DIMM DDR4 2x8GB 3200MHz G.Skill RipjawsV CL14, F4-3200C14D-16GVR                                                          

Grafička kartica - GeForce RTX 2070 Zotac AMP Extreme 8GB DDR6

Napajanje - 620W Seasonic SS-620GM2

Kućište - Kućište MS Industrial WINSTON

SSD - SSD M.2 480GB ADATA Premier SP550 560/510MB/s, ASP550NS38-480GM-C

HDD - Nemam blage koji treba uzeti, kontam da mi ne treba neki skup ako uzimam SSD, možda ovo čudo - HDD 3.5" SATA3 7200 1TB WD Blue WD10EZEX, 64MB

Kada se odbije pdv dodje na oko 150k, što je sasvim prihvatljivo....

 

 

 

Uzmi neko bolje kuciste. To je bukvalno kao revna.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja sam imao neki TP-Link (mislim da je bio WN781ND), unutra dobar Atheros kontroler, pouzdani drajveri, trte mrte, još ja kupio duplo veću antenu da poboljšam prijem, i na kraju je to sve radilo lošije od jeftine USB varijante (WN722N).

Tako da sam skeptičan

Običan PCI ni ne uzimaj u obzir.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kod nas ti je ponuda toga izuzetno mrsava, eventualno Acer Predator 28 ali em je samo 28", em je TN panel... S druge strane 2k monitori kao sto je ASUS PG279Q imaju vrhunsku sliku i sve, jedino sto je manja rezolucija, ali opet po meni primerena za dijagonalu. Ili eventualno ultra-wide kao sto su Asus PG348Q ili XG35VQ (ova drugi je malo veci ali nema G-Sync nego FreeSync pa ne znam koliko odgovara). 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hue hue.... ovo se nije desilo nikad.

Moja Asus Strix 1080ti posle godinu i po dana krenula da shtuca nesto, skontao da se treci ventilator ne vrti, ispao s osovine malo, pola cm. Resio ja da reklamiram posto ima jos godinu i po dana garancije.

Kad ono...

Prihvatili reklamaciju, ali nemaju 1080 Ti ... dali mi da biram izmedju RTX 2080Ti Turbo ili RTX 2080Ti DualOC :))

 

GG

  • Haha (+1) 1

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

sad prodaj novu karticu I KUPI STAN

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Pesma-mrtve-dece said:

Hue hue.... ovo se nije desilo nikad.

Moja Asus Strix 1080ti posle godinu i po dana krenula da shtuca nesto, skontao da se treci ventilator ne vrti, ispao s osovine malo, pola cm. Resio ja da reklamiram posto ima jos godinu i po dana garancije.

Kad ono...

Prihvatili reklamaciju, ali nemaju 1080 Ti ... dali mi da biram izmedju RTX 2080Ti Turbo ili RTX 2080Ti DualOC :))

 

GG

Koji si ti srecnik 🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...