Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

16 hours ago, SHMEKER said:

Mami je potreban komp za surfanje internetom, i gledanje filomova u hd rezoluciji, i sve to za nekih 300e-max350(a moze i jeftinije naravno xD )  ako je to ikako moguce, hard disk imam, tako da on nije potreban.

е баш ће да примети разлику између 720p и 1080p

за сурф и гледање 720p филмова и серија корист ову "звер" са које куцкам сада

AMD Sempron, 2032 MHz (8 x 254) 3400+

Motherboard ID    02/09/2006-MS-7030-6A61CM4CC-00

Motherboard Name    MSI K8N Neo (MS-7030)

Physical Memory    Total    1535 MB

Video Adapter    Gigabyte GeForce FX 5500

Све закачено на неки Самсунг 32" који ми поклонили као "стари" из локалног кафића

ако се разбацујеш 20 евра по купујемпродајем

Edited by BoskoG
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BoskoG said:

е баш ће да примети разлику између 720p и 1080p

за сурф и гледање 720p филмова и серија корист ову "звер" са које куцкам сада

AMD Sempron, 2032 MHz (8 x 254) 3400+

Motherboard ID    02/09/2006-MS-7030-6A61CM4CC-00

Motherboard Name    MSI K8N Neo (MS-7030)

Physical Memory    Total    1535 MB

Video Adapter    Gigabyte GeForce FX 5500

Све закачено на неки Самсунг 32" који ми поклонили као "стари" из локалног кафића

ако се разбацујеш 20 евра по купујемпродајем

Izvini, stvarno nema razlike izmedju 720p i 1080p moja greska...

Link to comment
Share on other sites

Ima ako si infantilna komunjara

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, SHMEKER said:

Izvini, stvarno nema razlike izmedju 720p i 1080p moja greska...

Све зависи од "тачке гледишта" (удаљености и величине екрана и квалитета рипова) а нарочито од година и стања вида гледаоца.

Кад ми је црко неки dualIntel 775 celeron 2.4ghz - 2gb rama sa integrušom grafuljom koji je гурао 1080p по потреби пре три године, донесе ми ортак квејкер He-Who-Must-Not-Be-Named на РУРу ову конфу са инсталираним WinXP (још се редовно апдејтује) и на другој партицији Win8.1 lite који сам стартова 2 пута, и све ради већ три године  24/7/365 уз пар гашења присилних од ЕПСа

Питам You-Know-Who колико му дођем а он каже

Дођеш ми у недељом на роштиљ колико год хоћеш пута...

----------

Све што има два језгра од 775 Intela на овамо je задовољавајуће  а за те паре које помињеш можеш да узмеш нов PC 1150-1151 dualcore кад већ имаш харддиск иако мислим да је то оверкил

Link to comment
Share on other sites

Juče sam u strimu sklapao za prijatelje jedan mid-range komp za Fortnite i sl zaebancije, oko 800eur sve izašlo, komponente su u deskripciji ispod klipa....  Fortnite na 1080p na HIGH podešavanjima daje average 70-80fps, testirano odmah nakon što smo digli Win10....
Da su imali 120eur više išao bi GTX1060 6gb al jbg i ovo lepo radi....
 

 

32743351_1807397386232752_72925470820935

 

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2018 at 11:58 PM, BoskoG said:

Све зависи од "тачке гледишта" (удаљености и величине екрана и квалитета рипова) а нарочито од година и стања вида гледаоца.

Кад ми је црко неки dualIntel 775 celeron 2.4ghz - 2gb rama sa integrušom grafuljom koji je гурао 1080p по потреби пре три године, донесе ми ортак квејкер He-Who-Must-Not-Be-Named на РУРу ову конфу са инсталираним WinXP (још се редовно апдејтује) и на другој партицији Win8.1 lite који сам стартова 2 пута, и све ради већ три године  24/7/365 уз пар гашења присилних од ЕПСа

Питам You-Know-Who колико му дођем а он каже

Дођеш ми у недељом на роштиљ колико год хоћеш пута...

----------

Све што има два језгра од 775 Intela на овамо je задовољавајуће  а за те паре које помињеш можеш да узмеш нов PC 1150-1151 dualcore кад већ имаш харддиск иако мислим да је то оверкил

Jeza me podilazi.

I mom caletu je ortak doneo pre 4 godine masinu sa win XP - i dalje je updateuje i dere se na skajp sto ne radi dobro.
Isto ste godiste otprilike vidim.

Mozda je ovo zona sumraka?? Mozda si ti moj OTAC a njegov kolega MUERTE i u stvari mi pravite plot za finalni humiliation na q2rdm2!

Kad razmilsim, nikad nismo imali TITOVU sliku u stanu...sucajnost?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

On 5/18/2018 at 11:58 AM, Zwerko said:

A što 16GB memorije za Fortnite? Zar nije bilo logičnije za te pare uzeti GTX 1060? Ili bar SSD :)

Do kraja godine cemo switchovati 1050Ti za 1060 anyway....

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da je 1060 svakako bolja varijanta pogotovu što su se cene malo unormalile. Samo što mi je trenutno 16GB za igranje nešto što i dalje nećeš primetiti u najvećem broju naslova (ako igde) dok ćeš razliku između 1050ti i 1060 primetiti odmah. Ili recimo taj SSD ćeš isto sigurno primetiti u radu kompa ako već ne u igrama. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, voodoo_ said:

Cene su se unormalile

Verzija sa 3 GB košta 33 hiljade :LOL:

Rekao sam malo unormalile, ne skroz :) Ali ono 1060 6GB može da se nađe najjeftinije za 300-350 evra po radnjama, ispod 300 na kupujemprodajem, to je značajno manje nego pre 3-4 meseca. 

Ali moje zapažanje je bilo druge prirode - ako je dao 80 eur više na još 8GB rama, a kartica mu je koštala 190 eur, onda je mogao da uzme manje rama i stavi makar tu 1060 sa 3GB, radio bi mu Fortnite 30ak fps brže u proseku što je i bila ideja cele konfiguracije :) 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

1060 = 1080p high settings

1070Ti isto to samo ultra settings ili 2K medium settings, otprilike....


Trenutno ni 1080Ti najjaci modeli ne mogu da obezbede 100+fps u 4K najzahtevnijim (citaj najjadnije optimizovanim) igrama, mada ima svetlih primera (DOOM 2016 itd) gde fps bije preko 100 u 4K.

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...