Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

On 3/9/2018 at 3:16 PM, fatboy said:

ELEM, bmk za prasinu, zato sam uzeo sprej boce kompres. kiseonika... jednom u 2 meseca iznesem celo govno na terasu sabijem prashinu sa njega i sve cisto. Neam nameru da zaptivam sve u neko kuciste iz kojeg ne mogu da izvucem ni jedan deo bez 1+h drkanja... a i tu bi usisavalo prashinu, imao sam Fractal design R5 sa filterima, dzaba sve samo je teze ohladiti.... Ovo je podredjeno performansama, Intel i9  12-core nasviran na 4.7ghz, 2 kom nvme m.2 i ostale radosti, adobe premiere peva dok rendam 2K / 4K klip a igre naravno ubijaju u 3440 x 1440

a zračenje?!?

Link to comment
Share on other sites

Tek krajem ove / pocetkom sledece godine se ocekuje stabilizacija cena grafickih karti.... Sada Asus 1060 OC 6gb je oko 44K din najpovoljniije kod nas sa domacom garancijom..... Jezivo obzirom koliko su kostale prosle godine pre majning euforije...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

kad se vec procenjuje vrednost, da li ima smisla da prelazim na nesto novije i koliko bih mogao da izvucem iz ovoga:

Intel i5-4460
Asus Z97-K
Kingston Hyper X Fury Red/Black 4x4gb
Sapphire RX480 4GB
Samsung 250GB 850 EVO 
1TB Western Digital WD10EZEX 
Antec TP550C napajanje
Antec 302 kuciste

planirao sam da pazarim neki 1440p 144hz IPS, ali sam se predomislio jer mi graficka ne deluje kao da moze da gura to pouzdano, dok za 1080p kida. deluje mi da je najpametnije da iskuliram jos nekih godinu dana i tad kupim neku zver, mada ne znam koliko cu biti u stanju da zavaljam ovo cudo.

Link to comment
Share on other sites

Ja zaista ne vidim kako možeš na bolje osim da upumpaš neku nerazumnu cifru za ~15% efekta. Ako je samo za gejming, grafika jedino može ako ti se cima u ciklusu "prodajem rx480 majnerima i jurim bolju za male pare" što je poprilično teško. Ćao Digrejzo 100godina.

Edited by shpanac

...

Link to comment
Share on other sites

Вићо, како си изабрао процесор? На основу понуде код лика, или си фискирао модел и јурио?
 

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Зато ја и питам. Имам 3750, али мислим да није к. Не смета за сада, али увек се размишља о новом компу. Не рачујанући графику, све остало је од пре 5 година.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

desi @shpanac majstore o/

istinu zboris i slazem se. ne patim nesto preterano od "uf, al' je dobro kad nakrkam sve na ultra" tripa, a i vise mi prija kad igram bez blooma, motion blura i svih tih nekih eye-candy efekata. u sustini me komp sluzi sjajno i jedini razlog zbog kog sam razmisljao da uzmem nesto novo je da bih ga uvaljao za neke okej pare dok mogu i presao na vecu rezoluciju i refresh rate. ali opusteno, 60hz fo lyf!

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2018 at 6:57 PM, Santa said:

KAd bude 200-220 kupujem.


Bitno da si oma izvadio kesha za PUBG....   :tf:


Elem, treba pratiti svakodnevno situaciju sa cenama novih GPU, svasta je moguce u narednih par nedelja.  Vitjy, nemoj da uzimas 1060 sa malim hladnjakom/2 ventilatora jer ces posle u AAA igrama stvarno da budes traktory kad krene da urla graficka iz kucista, znaci gledaj da je sto masivniji hladnjak sa 3 velika ventilatora, to je generalno pravilo za izbor svih GPU izuzimajuci one na koje se stavlja custom vodeno hladjenje....

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, fatboy said:


Bitno da si oma izvadio kesha za PUBG....   :tf:


Elem, treba pratiti svakodnevno situaciju sa cenama novih GPU, svasta je moguce u narednih par nedelja.  Vitjy, nemoj da uzimas 1060 sa malim hladnjakom/2 ventilatora jer ces posle u AAA igrama stvarno da budes traktory kad krene da urla graficka iz kucista, znaci gledaj da je sto masivniji hladnjak sa 3 velika ventilatora, to je generalno pravilo za izbor svih GPU izuzimajuci one na koje se stavlja custom vodeno hladjenje....

PUBG sam kupio dok sam imao R9 270, pa posle 1060 3GB (ali sa blower coolerom). Sad imam 1050, sve na very low - od poslednjeg patcha imam preko 60 FPS-a skoro svuda.

Edited by Santa
Proverih, ipak je oko 60 :D

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

Msi ima dva ogromna ventilatora, nikakvih problema nisam imao, sa 1080 doduše, al cuo je nisam i kad se znojila sa modovanim witcherom. Ima threshold kad se pale ventilatori na 100% brzine, to se cuje, ali to ce biti i sa tri ventilatora, kad udari 70-80 stepeni.

Ne bih preporučio evga, jer su previše problema imali sa ovom serijom.

Tomshardware ima poredjenje temperature i buke izmedju nekoliko brendova: http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-1060-graphics-card-roundup,4724-2.html

 

 

 

Edited by [BMF]Psycho

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, [BMF]Psycho said:

Msi ima dva ogromna ventilatora, nikakvih problema nisam imao, sa 1080 doduše, al cuo je nisam i kad se znojila sa modovanim witcherom.

 

 

 

Koji Witcher 3 preporucujes, el ima neka nadrk UHD mod verzija ili...?   Ocu da pustam zver sa lanca malo a taman nisam igrao tog Witchera....  :)
 

 

 

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fatboy said:

Koji Witcher 3 preporucujes, el ima neka nadrk UHD mod verzija ili...?   Ocu da pustam zver sa lanca malo a taman nisam igrao tog Witchera....  :)

Ako nisi nikad, najbolje vanilu. Posle cu ti sastaviti listu modova, ima graficka da te moli da majnujes samo witchera ne :)

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...