Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Bukvalno ti je rekao kako jeste :) Osim ako nećeš da teraš ćelavu grafiku sa svim ugašenim detaljima. Nijedna "civilna" grafika na max settings na ovoj planeti ti neće držati 144+FPS zakovano u Dota 2 trenutno osim 1080TI a procesor već sve i5 iz novih generacija i jače klase će biti ok.

Link to comment
Share on other sites

3 smrti ... kakav problem.

Znaci... ploca je asus strix-f z370, procesor je i7-8700k .... ajde sto sam se patio s time sto za win7 (jedini ciju sam instalaciju imao) nema drajver za chipset... instalirao sam win10 na kraju s butabilnog flesha.

Sad... kad sam instalirao sve lepo, radilo je sve dok mi je u kompu bio samo SSD od 250gb (Samsung). Onda sam prikacio i WD od 1tb interni.. i sve lepo radi. Medjutim kad sam prikacio neki WD od 2tb eksterno s fiokom i sopstvenom strujom (kako sam i na proslom kompu imao)... krenuo je da sere. Svaki put kad restartujem komp, prvo me baci u bios na silu , u boot menu.. gde mi da da biram izmedju DVD-a i tog nekog random hard diska koji nije ssd.. i ja sta god da izaberem... lepo bootuje windows sa ssd-a. What gives? Znaci sve radi.. osim sto me baci u bios mrtvi svaki put.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

nevezano za taj hard.. jesi li overklokovao taj procesor i ako jesi koja voltaza/frekvencija?

Ja sam uzeo asrock k6 fatality gaming plocu i radi mi na:

4.9ghz@1.23vcore

LLC: 1 (ovo je max na asrocku)

radi stabilno ne prelazeci 70 stepeni posle sat vremena stress testa..

Pri loadu na LLC1 vcore mi je od 1.232 -1.234, a na LLC2 oko 1.7, 1.8 :S

Izgleda da sam nabo dobar primerak cpua

Link to comment
Share on other sites

Nisam jos overklokovao, hocu prvo i da update-ujem bios, pa da malo prodzaram po netu kako da ga najbolje klokujem (nisam master, prosli put mi Vudu overklokovo procesor!). Imam noctua DH14 kulercinu tako da kapiram da ce moci... al za sada jos 3,4 dana ce da stoji na defaultu 3,2ghz - 4,7ghz dok se ne vratim s puta.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

@Pesma-mrtve-dece Je li BIOS svež? Umeju da useru te BIOS-e, nešto smo se zezali ortak i ja na njegovu Z 170 Pro Gaming da instaliramo Win 10, nebitno, rešili smo, flešovali smo i BIOS usput, iako nije to bilo problem. Recimo, na njegovoj ploči imaš na dva mesta na istom ekranu istu opciju - USB Devices Boot Priority, ispod jedne je zaista podešavanje prioriteta USB uređaja za boot, ispod druge je acculy hard drive boot priority koji se ubih da nađem. True story.

Ni sa tim poslednjim BIOS-om ovo nije ispravljeno, recimo :-)

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Dal da uzmem:

MSI GTX1080 ARMOR OC - Kod nas - 69k (~575e)

ili EVGA 08G-P4-6286-KR GeForce GTX 1080 8GB GDDR5X FTW GAMING ACX 3.0 Kod madjara 15ak evra skuplja od ove MSI iznad.

ili dajte neki drugi predlog za 1080/1080ti.

Cini mi se da kod nas trenutno nema vise 1080ti nigde..

Koliko je lose hladjenje na ovom armoru? Video sam i da ima coil noise solidan

Edited by primo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Planiram da uzmem i7 7700k ,pa ne znam Koji kuler da uzmem,za pocetak ga necu overklokovati. Video sam da je cryorig h7 dosta dobro ocenjen za ovaj processor,zanima me da li ovo cudo mogu da hlade neki od lc power cc 100-120,posto trenutno nemam kesa za neko high end hladjenje.

I zanima me da li je vredno uzimanja ono lc power lico 240 vodeno hladjenje oko 55e mu je cena.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ljudi, riknula mi je maticna, a posto sam vec razmisljao o novom kompu, iskoristicu priliku da prodam ostatak ortaku za sitne pare da se on mlati s polovnom maticnom, a ja da uzmem nesto novo. 

kao prvo, da li je ovo ok:

7YQAU7a.jpg

 

ovo mogu da uzmem na 10 rata tako da je to +, a zanima me koliko bi me otprilike izaslo kod madjara u delovima u odnosu na ovih ~740e. uzeo bih tako ako je razlika znacajna, posto je ipak kes na ruke 

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Kad pogledas po KP ove komponente izadje oko 660-670 evra kad se gleda najjeftinije, bez provere da li je to bas ta cena i da li ga ima po toj ceni. Otprilike ti je 10% usteda pa ti onda proceni da li ti odgovara za kes na ruke. Ali bi svakako trebalo proveriti pre toga da li je ovaj procesor dobavljiv preko njih.

 

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pogledao sam u medjuvremenu, mislim da sam sracunao na oko 640e, sto nije dovoljno, ponadao sam se da ce biti mozda oko ~550.

uzimam svakako ovo, stavicu samo 240gb SSD umesto 120 jer je stvarno nepotrebno biti na ivici zbog 4-5k dinara kad se vec placa nesto 90k.

u stvari, osim ako ne uleti neko sa prijavom da je neka komponenta ultra sranje i da treba uzeti nesto drugo

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

l5DNqSmZS72uO-efWlWJ0Q.png

Screenshot chata sa ortakom od pre 2 meseca, fali SSD. Math checks out. Ovo je bila ponuda od onih "Trim" na KP.

U suštini ako ti nisu potrebe igranje najnovijih igara, radiće više nego dobro, testirao sam uživo kod njega. Komponente, nijedna nije ultra sranje ali nisu ni max value, za cenu.

...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...