Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

21 minutes ago, jasamnepismen said:

Nisam siguran za win update process jer se isto desava na win 7 starom godinu dana, fresh win 7 i fresh win 10.

Na svezem Windowsu je cak vise izrazeno, ali ni stare instalacije nisu imune. Imamo u firmi jedan test racunar godinama, koji ponekad zabode cpu na 100% zbog WU da smo pre nekog vremena iskljucili servis.

 

Obavezno pregledaj kondenzatore, a i RAM, sto predlozi Santa. Uz proveru pojedinacnih modula, menjaj i slotove.

Link to comment
Share on other sites

@Doca kupujes kod nasih ili madjara?

Tesno je sa monitorom za 1000 evra. U najboljem slucaju dobijas mid-range racunar. Posto je namena render, ja bih isao na Ryzen zbog jezgara/tredova i slobodan OC koji ne trazi Z plocu i K CPU kao Intel.

 

  1. CPU Ryzen 5 1600 ~180 (1600x se ne isplati, a 1700 je solidno skuplji)
  2. MB B350 bilo koja ~80-100
  3. RAM 2x 8GB DDR4-2666 ~160 (zbog OC i nema razlike u ceni sa 2400 i nize)
  4. GFX 1050Ti 4GB ~150-180 (1060 3GB je bolja i skoro 100 evra skuplja)
  5. PSU Seasonic S12 II 620W ~70
  6. SSD pojma nemam, minimum 240 GB i gledaj da bude M.2, brzi su od SATA ~100
  7. HDD 2TB Toshiba ACA200 ili P300 ~60

Ovo je ugrubo 820 + -20 evra

Kuciste moze i za 20 evra,  i za 150, to je vec na tebi da odlucis.

Monitor, opet, ne znam kolike su rezolucija i dijagonala potrebne.

 

Ako pronadjes komponente na donjoj granici cena, moze da se uklopi sve

Edited by Mawtchie
Link to comment
Share on other sites

Ovo moje govno proradilo. Ne znam kako i zašto. Pored čačkanja oko RAM-a i menjanja nekih BIOS podešavanja i vraćanja svega na potpuno isto prethodno stanje, ništa nisam uradio.

Jel' može neko da mi objasni na šta sam potrošio ~40h života troubleshootujući sve živo? Priznajem da sam glup al' jebem mu mater...

 

BTW u planu mi je da do nove godine kupim neku zver od kompa, ne znam dal' ću se isključivo oslanjati na Mađare. Jel' vredi čekati nešto ili kupovati odmah konto talasanja cena svega živog?

.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pratim domace cene GTX 1060 6GB, pa vidim da neki proizvodjaci imaju modele za rudarenje (mining, miner, itd) koje budu nekoliko hiljada jeftinije od "regularnih" kartica. Majning me ne interesuje, grafika mi treba za normalnu desktop upotrebu i ponekad igre i ove rudarske se na papiru ne razlikuju, ali me plasi da su nesto precutali. Nezavisni reviewovi su fokusirani samo na mining.

Koliko je bezbedno uzeti takvu rudarsku GFX za standardnu upotrebu na desktopu, a ne uvale neku ojadjenu, osakacenu verziju?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...