Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

21 hours ago, nikita_ said:

Imam napokon pare da kupim GTX 1080 + 1600x , al nema smisla jer nemam pare da kupim 1440p ili 144hz IPS monitor :DDDD. Tako da cu mozda da sacekam Vegu i da vidim kako ce da stoje stvari sa monitorima

 

 

  Hide contents

[dredlord] ako ne potrosim pare na kurve i kokain! [/dredlord]

 


Izvinjavam se sto offtopikujem, al pre cu ovde da zavrsil DIL sa nekim ozbiljnim kupcem:

za RUR ekipu 65K dinara, 6 meseci stara, domaca garancija:


33906_rog%20strix-gtx1080-o8g-gaming%20-

 

 

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Napravio sam konfiguraciju pa me zanima vase misljenje:

GIGABYTE GA-Z270X-Ultra Gaming 
INTEL Core i5-7600K 3.80GHz 1151 BOX
GIGABYTE GV-N1070G1 GAMING-8GD GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 G1 Gaming
CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16 KIT CMK16GX4M2B3200C16
SAMSUNG 250GB 960 EVO M.2 PCIe 2280 MZ-V6E250BW
WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
 
Jos uvek ne znam koje napajanje i kuciste.... Da li je ovo ok ili da nešto menjam ?

Edit: E da, i koji monitor da gledam do 250eur max. 

Tnx!

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

Ja nešto nisam specijalno ljubitelj tih "gaming" ploča jer uvek imam utisak da ti naplate više zarad gluposti tipa RGB osvetljenje ali svakako nije loša, samo je pitanje da li ti treba. Ostalo deluje sve vrlo kul. A što se napajanja tiče neće ovo trošiti nešto dramatično ali uvek treba uzeti neko solidnije. 

Što se monitora tiče recimo Dell S2415H E sad naravno opet zavisi da li ti je bitna slika ili brzina panela, hercaža, G-Sync i sl. S tim da bih ja uz GTX 1070 upario neki 27" sa 2560x1440 rezolucijom ali su ti oni od oko 400 eur pa naviše.  

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice ploce prvobitno sam gledao Asus Prime Z270-K koja je u cenovnom rangu ove Gigabyte. Nije ovo nista definitivno, do kraja meseca cu poruciti. Ako ima bolja opcija za te pare moze da se promeni. Veci monitor bih rado uzeo ali je sto za komp jako mali  i sedi se na nekih 60-70cm otprilike od monitora,.. 

Link to comment
Share on other sites

pustio testove prethodne i nove karte, razlika je:


bench1080ti.jpg

 

 

PS.  Testirano na Win10...  ISTI setup na Win7 daje 8% BOLJE rezultate (na obe karte offc), true story.

 

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ne igram igrice, samo IGRE.  :tf:    

 

razlika je u zavisnosti od podrske same igre (opengl, directX, Vulcan) i od toga kako je koja igra optimizovana... Okvirno oko 20-30%, bas kao sto je i u tom Benchmarku koji sam okacio...

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ko voli tempered glass,evo nesto za sirotinju:https://www.youtube.com/watch?v=8YJkvr9Bk9Y&feature=youtu.be

Stvarno su ok ova kucista,ima bas finih modela za 20-50e.Ovaj Black Widow sto sam ja uzeo je skroz ok,nisam cistio prasinu nekih 9 meseci i kad sam ga cistio kompresorom,bilo je prilicno cisto,tek nesto malo prasine.Tako da za neke smesne pare sad je moguce kuciste pristojnog kvaliteta i izgleda.

 

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Ja kad sam svratio do Gigatrona pre par nedelja, stajalo je to Black Widow kuciste pored Fractal Desginovog nekog koje je duplo skuplje i mislio sam da je neko trolovao radnju i swapovao cene, tako da cu ga verovatno uzeti za 5k preko KP. Kakvi su mu ventilatori sa kojim dolazi?

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Nisu losi ventilatori.Meni licno ne trebaju bolji.Sluze svrsi,solidno hlade,ja ih drzim na low i tihi su.Na high su bucniji.Ako nisi neki fanatik po pitanju temperatura,nema potrebe za boljim ventilatorima.Kod mene temperature idu ovako:i5 4460 sa box kuleroma ide od 29 do 52C;gtx 960 ide od 30 do 60C;MB je od 23 do 27C a SSD je 28-33C.Ja sam vise nego zadovoljan.

Kuciste jeste tiho,ali nije silent,cuju se ventilatori,mada nista strasno.Zavrsna izrada je solidna.Ima sitnica lose uradjenih,tipa svetlost lampice power dugmeta probija na spoju prednjeg i gronjeg dela kucista.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da to sam i ja čuo da je pakao. Inače fun fact pre otprilike dva meseca sam hteo da uzmem RX470, nije mi bilo bitno koji samo da je jeftiniji. Na kraju sam nabasao u jednoj prodavnici na jedan primerak Asus Strix kartice koja bi trebalo da je najskuplja koja je sa 8GB memorije bila 3.000 dinara jeftinija od najjeftinije sa 4GB bilo gde :) Radosti srpskog tržišta... Nekad može i da ti se posreći. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, daniiL said:

Zaboravite na RX 470/480/570/580 dok ova bitcoin ludnica traje.Treba dosta srece da uzmes nesto mimo ovih rudara.

Tacnije ethereum ludnica. Trebalo bi da bude gotova do kraja godine kada rudarenje istog prestaje i vecina ce pokusavati da proda kartice sto ce dovesti do ogromnog pada cena. Videh na kupujemprodajem da ljudi sada, u ovoj nestasici prodaju polovnu rx580 8gb za po 500e. Ista ta kartica nece vredeti ni 200e kad dodje Proof Of Stake( prestanak rudarenja ethereuma). Kad ce se to desiti niko ne zna zasigurno ali su procene najkasnije do nove godine. Kapiram da ce isti taj polovan rx580 ici za 150e maks.

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...