Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Glupo pitanje, ima li neka igraonica gde mogu da overim 144hz Gaming ili 1440p , posto sam na 60fps ceo zivot :D. A planiram uksoro da uzmem neku masinu do 1000e pa bi mozda uzeo monitor za godinu dana od 250-350 (madarjskih) eura

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Tako nesto deluje :| ali se ne desava uvek tj zavisi od igrice u CS ne osetim nikad, doduse ne padne ispod 180. U OW sam par puta osetio kad padne tako na oko 120, dok npr u kotk nisam osetio kad padne ne znam tesko mi da objasnim. Uglavnom was it worth it? JBg zavisi od toga sta se igra, za ovako ove online manje zahtevene igrice kontam da je ok , da igram AAA i tako te stvari sigurno bi uzeo 1440p i verovatno bih bio zadovoljniji

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, nikita_ said:

Glupo pitanje, ima li neka igraonica gde mogu da overim 144hz Gaming ili 1440p , posto sam na 60fps ceo zivot :D. A planiram uksoro da uzmem neku masinu do 1000e pa bi mozda uzeo monitor za godinu dana od 250-350 (madarjskih) eura

ne znam sigurno, ali best guess je tipa KGB, GamePub ili možda u 3D na nbgd.

Link to comment
Share on other sites

pitanje, verovatno prezvakano 8 miliona puta....

rx 480 ili 1070...  plan je da uzmem u narednih nedelju dana.. i to je pod obavezno, stara graficka mora da ide

i7 6700k, 16gb rama, 500gb ssd, 144hz monitor ma 1080p

da li mi je pametno da ispljunem 420e za 1070 ili 260e za 480... plan bi bio, ako uzmem rx 480, prodam je za godinu, dve, mozda i pre u zavisnosti kakve budu bile nove vega kartice(?) uzmem nesto drugo... ili 1070, i menjam je kasnije jos... ne mogu da cekam vega kartice (bar ne sad, jer graficku moram sad da uzmem).

 

blabla, signa, blabla

Link to comment
Share on other sites

Nije baš zahvalno porediti te dve kartice - realno bi trebalo porediti RX480 i GTX1060. U suštini pošto se igraš u 1080p RX 480 bi trebalo da ti radi posao godinu dve dana ako ćeš posle uzimati nešto drugo, s tim da onda svakako gledaj model sa 4GB memorije jer u tom periodu teško da će i da se pojave neke igre koje će baš zahtevati 8GB. S druge strane ako uzmeš GTX 1070 onda si mirniji na malo duže staze ali opet je pitanje koliko tačno, po mom mišljenju 1070 je idealna kartica ako sada planiraš da se igraš u 1440p a s obzirom da ne planiraš verovatno nema razloga ni da daješ više para sada. Vega neće sigurno izaći pre maja, znači u praksi kod nas kraj leta a i dalje je većina stvari vezano za cene i performanse nepoznato pa je sada još nerealno uzimati je u bilo kakvo razmatranje. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Jedini razlog zasto razmatram rx 480 8gb (u odnosu na 4gb) je resale value, ja je necu stavljati u crossfire, ali ako neko bude hteo za to da je koristi, taj neko ce hteti verovatno 8gb varijantu... i mislim da cu je lakse prodati posle.

0d 1060 se jezim, nekako imam osecaj da je falloff te kartice mnogo veci nego rx 480.

Edited by baxuzz

blabla, signa, blabla

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vec duze vreme se razmisljam da uzmem novi kompjuter, posto je moj stari prosao granicu upgrade-ovanja. E sada, ovo sam sklopio posle duzeg razmatranja, i mislim da sam sklopio vrlo dobru masinu.

Da odmah napomenem, grafika i SSD su fiksni, za sve ostalo prihvatam predloge, mada ne obecavam da cu ih poslusati na kraju :)

2up9rlw.png

Link to comment
Share on other sites

realno :D

I dust fileteri ftw!

Takodje mozes preko KP da oversi Evga 650w Supernova G1 za 100e, bolje je napajanje od tog i totalno modularno ili Super Flower Golden Green PRO SF-650P14XE u Monitor Systemu za 88e, oba imaju bolji power delivery.

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...