Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Koliko ja vidim pise 13.999 ali je to i dalje sasvim ok cena. Zapravo sam gledao nesto skoro i na neku slabiju polu konfiguraciju tipa i3+ploča+8GB +RX460 ili GTX1050 je razlika u korist "madjara" bila nešto tipa 20-30eur kad se malo nadju povoljnije cene po prodavnicama što onda malo obesmisljava kupovanje kod njih. Naravno na skuplje komponente je i razlika veća ali ovaj low end su sad cene kod nas dosta pristojne.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Po pitanju cena grafika poslednje genracije,iznenadili su me domaci prodavici.Rx 470,480,gtx 1050ti su mogle da se nadju tek malo skuplje u odnosu na Madjare.Pre je to bilo bas retko.Sad su starije generacije,neretko,skuplje u odnosu na novije.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav drugari, ima li neko savet za 1080p gaming konfu do 1000 evra?

Pretezno za Witchera 3 i Warhammer:Total War na high/ultra.

Neki od prohteva bi bili:

- 60 fps

- ne zanima me overclocking

- sto je moguce tisi kuleri

- dobro napajanje

- monitor, mis i tastatura ne trebaju

- uzimao bih sve ovo u DE, Amazon ili Mindfactory

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

overkil ti je 1000evra, mozda sa monitorom ?

i5 6600k i neki 1060? + 16gb 2x8 rama za 1080p na ultra vise nego dovoljno, za kuler noctua neka U-14cm serija ne znam tacno oznaku nisu skupe ne hlade super ali su tihi i pouzdani ventilatori, od napajanja bilo sta gold rated do 600w dovoljno, to te preko nece izaci vise od 800e,eto za visak mozes da uzmes neki kvalitetniji ssd 500giga cisto da se ima ;)

mada mozes da sacekas i zen u januaru, posto ce verovatno da spuste barem 4c/8thread medju narod (150evra), a i verovatno ce i intel morati da koriguje lihvarske cene. Upravo su ga objavili deluje obecavajuce, ja iskreno ocekujem ovaj 8c core da bude max 500evra :D 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Kako si došao do toga da sve to izadje na 800 eur? Gledam ovaj Mindfactory koji je čovek dao i ono cene otprilike ovako nekako:

i5 6600    228
Cooler Master Hyper 212 Evo    30
Gigabyte GA-H170-HD3    76
16GB Corsair Vengeance    97
6GB Gigabyte GeForce GTX 1060 Gaming G1    297
1000GB WD Blue WD10EZEX 64MB    48
240GB HyperX Savage    93
Kuciste    50
Napajanje    50

Ok, ja sam u startu stavio i SSD, ali i bez njega bi bilo 850eur i to bez gold rated napajanja ili Noctua kulera koji je 70 evra, kao i k procesora koji je rekao da ga ne zanima. S tim što si ti predložio bi bilo minimum 900. 

Svakako ovo jeste neki best buy za te pare eventualno ako hoćeš da imaš malo rezerve da gledaš GTX 1070 karticu ali ti je ona u nekoj iole pristojnoj izvedbi oko 150 evra više, dakle morao bi da žrtvuješ SSD ili nešto. Mislim 1060 će raditi ovo što si naveo, ova bi ti samo ostavila snagu u rezervi za neke buduće naslove. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Tako nesto i ja razmisljam.

Gledao sam sta ste pisali na topicu na temu Gsync vs Freesync, pa me zaintersovala ta prica.

Gsync monitori deru sa cenama, wtf.

U nekom daljem planu mi je da uzmem  jos jedan monitor za dual screen setup. Ispada da je bolje uzeti sada rx 480 i posle neki 1080p Freesync monitor, vidim da im se krecu cene oko 250-300 evra.

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Ovo sam narucio na kraju:

Intel Core i5 6600     228€
8GB MSI Radeon RX 480 Gaming X         285€     
16GB Corsair Vengeance DDR4-3000     105€
500GB Samsung 850 Evo         163€
Gigabyte GA-H170-HD3         100€
EVGA SuperNOVA 650W GQ 80+ Gold        89€
Corsair Carbide 200R Midi Tower        58€
CM Hyper 212 Evo     30€

 

1060 jura sve.

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno ja sam uzeo 1060 6gb , devojka je uzela rx 480 4gb doduse, ne kajem se mada mi krivo sto nisam prevagnuo na crvenu stranu. Skoro sam uzeo monitor i bas sam oko toga puno dumao , i nisam hteo da uzmem neki AOC freesync monitor (posto imam nvidia naravno), medjutim monitor nije imao neke reviews. Opcija je pala ili veiwsonic xg2401 (freesync) ili lg 24mg77, medjutim tog viewsonica kod nas ni traga ni glasa, Cak ni u Italiji nema (sestra mi tamo studira) , pokusavao sam tamo da nadjem na amazonu nisam se puno bas cimao ali ne znam, meni nije bilo vredno toga iako u buducnosti planiram da predjem na amd grafu.

Gsync nikako, ni nema logike uzeti 1060 i gsync :D Stedis na grafi pa ispljunes +200e za gsync

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
5 minutes ago, Lucky said:

Ovaj thread, pa i čitav forum, namenjeni su razmeni iskustava i savetima, ne komercijalnom oglašavanju.

Svako komercijalno oglašavanje biće obrisano a poster sankcionisan.

Bravo admine.

A kad meni svi zivi kenjaju na oglasu onda nista.

Banuj me vise.

Edited by DzoniAndj@
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Lucky said:

Ovaj thread, pa i čitav forum, namenjeni su razmeni iskustava i savetima, ne komercijalnom oglašavanju.

Svako komercijalno oglašavanje biće obrisano a poster sankcionisan.

Laki jel mozes da procitas poruku u Inbox na Forumu sam ti poslao malo mi gori pod nogama.

Hvala :D

 

Edited by stefaninja
Link to comment
Share on other sites

On 12/16/2016 at 1:25 PM, Bahamut said:

Tako nesto i ja razmisljam.

Gledao sam sta ste pisali na topicu na temu Gsync vs Freesync, pa me zaintersovala ta prica.

Gsync monitori deru sa cenama, wtf.

U nekom daljem planu mi je da uzmem  jos jedan monitor za dual screen setup. Ispada da je bolje uzeti sada rx 480 i posle neki 1080p Freesync monitor, vidim da im se krecu cene oko 250-300 evra.


Zajebi dual monitor setup, uzmi ovaj novi LG Freesync 34" ultrawide, odlicna cena za takvu gromadu od hardvera!

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...