Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Meni je stvarno greota kupovati sad kad ces imati novu generaciju iz oba tabora uskoro.

Ja bih u svakom slucaju isao na 390ku ako bas moras da uzmes sad. Pogotovo ako ne menjas karte cesto. Ipak je malo vise futureproof sa duplo vise rama i dx12. Jos ako ti rez veca od fullhd razlog vise.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Maćorani, prodavao bih konfu i laptop, koliko može da se dobije za njih i šta preporučujete od laptopova za te pare:

konfa:

AMD X6 1090T

Gigabyte GA-880GM-UD2H

Seasonic SS-460FL pasivno napajanje

Thermaltake Venomous X hladnjak + 2 x noctua 12 ultra low noise ventilatora

Cosmos 1000 kućište + 3 x noctua 12 ultra low noise ventilatora

8 giga rama (kucam sa drugog kompa, mislim da je na 1600mhz, kingston, 4 modula po 2 giga)

laptop:

http://www.winwin.rs/laptop-hp-pavilion-g6-1290sm-15-6-intel-dc-b950-4gb-500gb-intel-hd-3000-bt-dvd-rw-cam-1143077.html

 

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Planiram da uzmem novu maticnu i procesor, dvoumim se izmedju 6600k i 4690k na prvi pogled nisam ni razmisljao da uzmem 4690 ali na par sajtova sam video da je navodno bolji. Takodje vidim da oba procesora imaju integrisanu graficku koja mi naravno ne treba. Jel postoji neka jeftinija varijanta ovih procesora (da su isto toliko dobri ali bez integrisane graficke? ). Takodje ako mozete da mi preporucite neke 1150/1151 maticne da su ok a da nisu bas toliko $$$$. Takodje dd4 vs ddr3, trenutno naravno imam ddr3 memoriju koju bi mogao da iskoristim ako bi uzeo 4690, tako da uzimam i to u obzir.

Link to comment
Share on other sites

Nema procesora bez graficke, svaki ima. Ako vec imas memoriju uzmi 4690K jer nije velika razlika u performansama a ustedeces na toj stavci. Sto se ploca tice gledaj neku sa Z97 cipsetom, zavisi naravno sta tacno oces ali recimo ASUS Z97-K je ok varijanta. 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Maćorani, prodavao bih konfu i laptop, koliko može da se dobije za njih i šta preporučujete od laptopova za te pare:

konfa:

AMD X6 1090T

Gigabyte GA-880GM-UD2H

Seasonic SS-460FL pasivno napajanje

Thermaltake Venomous X hladnjak + 2 x noctua 12 ultra low noise ventilatora

Cosmos 1000 kućište + 3 x noctua 12 ultra low noise ventilatora

8 giga rama (kucam sa drugog kompa, mislim da je na 1600mhz, kingston, 4 modula po 2 giga)

laptop:

http://www.winwin.rs/laptop-hp-pavilion-g6-1290sm-15-6-intel-dc-b950-4gb-500gb-intel-hd-3000-bt-dvd-rw-cam-1143077.html

 

60-70e cpu

20-30e ploca

20e napajanje

20e kuler

60e kuciste

30e ram.

 

Laptop oko 150-190e

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ovaj seasonic 20evra ?

cosmos 60evra ? 

koji ste vi bolesnici 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Preporuka za gaming kućište, u nekom rangu 300-400 evra (znam da je malo)?

Da li novo, polovno, ili neka kombinacija ?

Moze ponekad da iskoci 2500k/2600k/3570k sve sa maticnom, ram memorijom i napajanjem za 300e vise manje na kupujemprodajem bez graficke, i dodas 150e za polovnu graficku (samo se cuvaj malo 7950/7970 zbog bit mining-a) i za 450e sasvim solidna gaming masina.

Inace bolje da uzme 4460 umesto 4670, ustece 40e a nece osetiti razliku od 2 fps.

  • Upvote (+1) 1

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Ovo mi iskreno deluje kao neki scam, mislim kartica izlazi zvanicno u prodaju u inostranstvu 27. maja, varijanta da je neko donese ovde ne divljaka je bar jos 2-3 dana. Osim ako ne prodaje neki sempl, ali ne verujem da bi ovi to bas dozvolili. Doduse moguce da je varijanta platis mu sad dobijes za 10ak dana :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Dobio na test pa prodaje? :D Na stranu sto je dobio na test 6 kartica :D

 

Na stranu sto nije ASUS vec Nvidia referentna kartica ;)

  • Upvote (+1) 1

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Samo da najavim ekipi ovde da cu tamo na jesen verovatno prodavati ovu kartu pa kome se dizhe na visoki framerate n shit neka steka novce, nemam neku cenu za sada ali ko se stvarno namerio na ovakvo nesto lako cemo se dogovoriti.  Kolko vidim i dalje je najbrza u svojoj generaciji zbog base clocka od 1253MHz  i boost clocka od 1355MHz....

https://www.zotac.com/us/product/graphics_card/gtx-980-ti-amp-extreme#spec



 

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Zavisi sta hoces da igras, tj neke igre su malo zahtevnije po pitanju procesora neke nisu. Same serije nisu toliko bitne, bitno je da gledas neku karticu koja nije previse jaka jer neces moci da iskoristis to sto si je platio vise. U sustini sve do nivoa performansi GeForce 750ti ili eventualno Radeona 270 bi trebalo da sljaka ok, preko toga nemoj ici nikako. Dakle recimo radeoni 6970 ili nize, 7790 ili nize, od starijih nvidia gledaj tipa GTX 660 ili nize, 560ti ili nize i tako nesto. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...