Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Sta nema veze? Nisam ja rekao da ssd ima seektime vec da HDD ima seektime, nauci da citas.

seektime je ono koliko HARD disku treba da nadje podatak NA PLOCI KOJA SE VRTI.

SSD-u je seektime jako mali jer se ne vrti ploca i otud osecaj brzine ali on ima ogranicenje u tome kojom brzinom moze da cita i pise i svakim diskom u tom stripe-u ti povecavas koliko moze da se cita/pise iz sa tog celog raida.

Jedini minus HDD stripe-a (pored gubitaka podataka ako jedan rikne) je to sto dva diska moraju da nadju nesto i zapisu/procitaju i onda se za svaki blok gleda seektime onog kome je duze trebalo da nadje. Kao sto rekoh to kod ssd-a nije slucaj i ako hoces do jaja performanse diska + bezbednost podataka raid 10 ssd je zapravo kul.

I da dva ssd-a u raid0 ce biti priblizno duplo brzi od jednog.

I jedini kurac na biciklu tu je peksim.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Evo da dam i ja dva centa.

Ako furas istovremeno 3-4 virtuelne masine, to je izmedju ostalog i i/o intenzivno i ssdovi u raidu 0 ce svakako bolje raditi nego jedan ssd BAS zbog toga sto im je seek time mali. Kod hdd-ova i raid-a 0 si imao gubitke u smislu da se uvek ceka disk kome je trebalo vise vremena da nadje podatak, dok je samo citanje i pisanje uvek bilo brze jer dva diska citaju i pisu polovinu podatka te kada eliminises to da se ceka disk da nadje lokaciju jer su u pitanju ssd-ovi dodjes do bukvalno duple brzine citanja i pisanja.

Dalje ako jedan 256ssd kosta 200e, a jedan 128 kosta 60 i napravis raid 10 (dva mirora pa onda stripe nad njima) dobices i pouzdaniju i brzu varijantu.

dva ssd nikad nece biti duplo brza od jednog.

koja si ti noga

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da postoji neka racunica da direktno prebacis cene iz Madjarske u to koliko te otprilike izadje da ti on to donese. A sto se jezika tice jes mnogo gadan ali s druge strane postoji google translate, ja ovih dana svasta nesto zavrsih po kineskim sajtovima, nije lepo ali radi posao :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima za pomoc oko konfe, posto sam uzeo novu vreme je da stara leti, a nemam ideju koliko moze da vredi. Dajte predlog cene za koju moze instant da ode:

Chieftec Dragon Midi ATX
i5-4570 @3.2GHz
Gigabyte B85M-D3H
Kingston HyperX 8GB DDR3
Gigabyte ATI Radeon 6850
640GB HDD
Super Flower Golden Green PRO SF-650P14XE
Samsung 225MW

 

Edited by Rejz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U tom cenovnom rangu bukvalno juri neku akciju ako naleti, ne znam koliko ti je hitno, ali recimo ovako nesto http://www.tehnomanija.rs/laptopovi/lenovo-laptop-b5030-59427685.html (samo ne znam sta im znaci ovo "rasprodaja", treba pitati). Ili recimo ovo http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/hp_15ac170nm__t9q38ea4gb-66709 jeste 1.000 din skuplji ali dobijes i windows. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...