Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

da li u windows svetu može da se nađe laptop koji ispunjava sledeće uslove:

procesor: intel i5 5th gen
memorija: 8gb
drajv: ssd 240gb (nikako hard disk)
ekran: full hd ili bolji
baterija: 7 ili više sati
masa: ispod 2 kg
tastatura sa pozadinskim osvetljenjem i što veći trackpad sa multitouch funkcijama (skrol, zum i sl.)
cena: oko 900 eur

Link to comment
Share on other sites

da li u windows svetu može da se nađe laptop koji ispunjava sledeće uslove:

procesor: intel i5 5th gen
memorija: 8gb
drajv: ssd 240gb (nikako hard disk)
ekran: full hd ili bolji
baterija: 7 ili više sati
masa: ispod 2 kg
tastatura sa pozadinskim osvetljenjem i što veći trackpad sa multitouch funkcijama (skrol, zum i sl.)
cena: oko 900 eur

evo ako nadjes neki na amazonu koju bi ti odgovarao, javi, ja porucim pa ti donesem. U beogradu sam u sledeci cetvrtak. Mozes i ti da porucis, a delivery na moju adresu. Za sada su mi chromecast gen2 i samodrzece carape sa likrom stigle bez problema, cipele ocekujem danas/sutra. 

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

/summon ZOLA

Tu sam. Nije problem samo ne znam kada ce neko od nas ici za Srbiju ili kad ce mi neko dolaziti. Ako mozes da cekas (do Vaskrsa u najgorem slucaju, tada planiram ja da dodjem) nije nikakav problem.

  • Upvote (+1) 1

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

više sam mislio da cimneš ovdašnji asus da mi da popust tbh :)

ako imaju neki ultrabook na stanju i voljni su da ga se otarase, a uklapa se okvirno u ove zahteve...

za ženu je, dobila je budžet od firme 500e, ostalo će da doplati, al mora da se realizuje u naredne dve nedelje jer neko već čeka njen stari komp

Link to comment
Share on other sites

htedoh i ja da se ponudim da ti donesem nešto odavde, ali kapiram da mora da se kupovina obavi u Srbiji?

@Igor: Ako naručuješ sa US Amazona, naplatiće ti PDV, kako su mi objasnili standardna praksa u EU, samo ne znam koja je donja granica na koju ne ide PDV, na laptop definitivno ide

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

više sam mislio da cimneš ovdašnji asus da mi da popust tbh :)

ako imaju neki ultrabook na stanju i voljni su da ga se otarase, a uklapa se okvirno u ove zahteve...

za ženu je, dobila je budžet od firme 500e, ostalo će da doplati, al mora da se realizuje u naredne dve nedelje jer neko već čeka njen stari komp

Aha, nisam skapirao. Daj mi nazive modela koji su ti interesantni pa cu  videti sta mogu da uradim. Sjebao mi se post ali me mrzi da c/p iz edita :D

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Moze pomoc, nisam uopste u toku a ni nemam vremena da pretrazujem previse, oko sklapanja neke all out zver masine, sto za gaming sto za posao (brdo RAM-a zbog mnogo virtuelnih masina). Tastatura i mis jedini nisu potrebni, sve ostalo treba, kao i tri monitora. Ozvucenje je manje bitno, vec su bitne jako dobre wireless slusalice sa mikrofonom.

Link to comment
Share on other sites

Ako furaš ESXi u nested virtuelizaciji, i7 sa podrškom za VT-d (ja sam imao 3770), 32 GB, SSD i regularni hard, i grafička po izboru, ne znam šta sad sabija

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Moze pomoc, nisam uopste u toku a ni nemam vremena da pretrazujem previse, oko sklapanja neke all out zver masine, sto za gaming sto za posao (brdo RAM-a zbog mnogo virtuelnih masina). Tastatura i mis jedini nisu potrebni, sve ostalo treba, kao i tri monitora. Ozvucenje je manje bitno, vec su bitne jako dobre wireless slusalice sa mikrofonom.

Ovo sto je Hajli rekao, samo gledaj da ne ides na poslednju generaciju i7 jer ces mnogo platiti DDR4 memoriju i plocu jos uvek, a mislim da ne bi imao toliko razlike u performansama. Za grafiku uzmi neki GTX 970 ako se igras na jednom monitoru ili se otvori za GTX 980 ako ces igrati na sva tri. Sto se monitora tice ja na poslu vec neko vreme koristim ove i mogu skroz da ih preporucim Dell U2414H. Em je slika odlicna em je bezel bas tanak pa je super stvar za multi-monitor opciju. Naravno uvek moze da se ide i na vecu dijagonalu ali to vec zavisi od potreba i budzeta. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Koju graficku + SSD za 300e? Trenutno imam r7 260x, fx6300 i 760ga-p43 plocu

SSD Ima sad za 150 eura Samsung EVO 850 500 GB a grafika sto jaca...koja je rezolucija monitora?

Mozda dva SSD od 250 GB u RAID 0 ?

Edited by Nikolasi
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Moze pomoc, nisam uopste u toku a ni nemam vremena da pretrazujem previse, oko sklapanja neke all out zver masine, sto za gaming sto za posao (brdo RAM-a zbog mnogo virtuelnih masina). Tastatura i mis jedini nisu potrebni, sve ostalo treba, kao i tri monitora. Ozvucenje je manje bitno, vec su bitne jako dobre wireless slusalice sa mikrofonom.

Build 1:

Intel Core i7-5960X 900 euros

Noctua NH-D15 90 euros

ASUS X99-DELUXE 370 euros

FRACTAL Design Define R5 gray 140 euros

(64GB) 2x Kingston  HyperX Predator 32 GB RAM Kit, 4 x 8 GB 3000MHz DDR4 800 euros

2x SLI 2 way nvidia Gigabyte GTX980Ti 6GB GDDR5 G1 1300 euros

M.2 Samsung SSD 950 PRO 350 euros

WD BLACK 6001FZWX 6TB 260 euros 

Asus BW-16D1HT Internal Blu-Ray Writer 90 euros

EVGA SuperNOVA 1200 P2 Power Supply 1200W 250 euros

 

 3x ASUS ROG SWIFT PG279Q 272560 x 1440 HD @ 165 Hz G-synx 3000 euros

 

Build 2:

SKYLAKE INTEL Core i7-6700K 350 euros

Noctua NH-D15 90 euros

ASUS MAXIMUS VIII HERO 210 euros

FRACTAL Design Define R5 gray 140 euros

Kingston  HyperX Predator 32 GB RAM Kit, 4 x 8 GB 3000MHz DDR4 400 euros

2x SLI 2 way nvidia Gigabyte GTX980Ti 6GB GDDR5 G1 1300 euros

M.2 Samsung SSD 950 PRO 350 euros

WD BLACK 6001FZWX 6TB 260 euros

Asus BW-16D1HT Internal Blu-Ray Writer 90 euros

EVGA SuperNOVA 1200 P2 Power Supply 1200W 250 euros

 

3X Dell Gaming S2716DG 272560 x 1440 @ 144 Hz G-synx 1800 euros

 

Build 3:

INTEL Core i7-4790K 300 euros

Noctua NH-D15 90 euros

ASUS MAXIMUS VII HERO 180 euros

FRACTAL Design Define R5 gray 140 euros

(32GB) 4x8 GB Kingston HyperX Savage Red DDR3 2133 MHz 200 euros

2x SLI 2 way nvidia Gigabyte GTX980 4GB GDDR5 G1 1300 euros 900 euros

Samsung EVO 850 500 GB 150 euros

WD 40EFRX RED 4TB 150 euros

Asus BW-16D1HT Internal Blu-Ray Writer 90 euros

EVGA SuperNOVA 1200 P2 Power Supply 1200W 250 euros

 

3X Dell Gaming S2716DG 272560 x 1440 @ 144 Hz G-synx 1800 euros

Edited by Nikolasi
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

htedoh i ja da se ponudim da ti donesem nešto odavde, ali kapiram da mora da se kupovina obavi u Srbiji?

@Igor: Ako naručuješ sa US Amazona, naplatiće ti PDV, kako su mi objasnili standardna praksa u EU, samo ne znam koja je donja granica na koju ne ide PDV, na laptop definitivno ide

pa hm. ja narucujem sa amazon.co.uk ili amazon.fr (tj plan je da pocnem) a biram fr ili uk u zavisnosti da li rade isporuku (free) u belgiju. razni artikli, razne opcije.

Mada posto sam cipele narucio u ponedeljak, a jos mi nisu stigle, sada sam u fazi da se plasim novih online avantura. Cak ne bpost sajtu prema treking numberu vidim da nije jos stigla posiljka (sa sarenze u bpost). Blah.

jel ti mislis da ako ja recimo porucim taj televizor za 269 funti sa amazon.co.uk, da ce me sacekati super iznenadjenje u vidu PDVa na tu cenu?

Moze pomoc, nisam uopste u toku a ni nemam vremena da pretrazujem previse, oko sklapanja neke all out zver masine, sto za gaming sto za posao (brdo RAM-a zbog mnogo virtuelnih masina). Tastatura i mis jedini nisu potrebni, sve ostalo treba, kao i tri monitora. Ozvucenje je manje bitno, vec su bitne jako dobre wireless slusalice sa mikrofonom.

bicu ismejan, ali ja bi za virtualizaciju ipak odvojio dedicated masinicu koja bi se fokusirala na ram i cpu, ne toliko brzinu kolko broj jezgara (i opciju za multitread). Dakle ni grafika, ni zvuk ni drndamolje, i furao bi na njoj bare metal esxi ili cak u ovom trenutku quemu tj ajd da kazemo kvm. 

u slucaju da nije opcija, ne bih furao nested esxi, pre bi stavio krekovan workstation. Mislim zanima me sta podrazumevas pod nested esxi ovde? esxi instaliran na windows masinu iz workstationa? cemu to?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Hvala na dosadasnjim preporukama.

Igore, vec koristim krekovan workstation na laptopu i sa istim planiram da nastavim i na ovom kompu, poenta mi je da maknem laptop sa stola i sa njega da radim samo kad sam van kuce, a da u jedan racunar smestim gaming masinu (uzgred receno ovo radim samo sto sam lozana, realno nisam krsteno seo da igram nesto vec skoro dve godine) i masinu za posao.

Kad sam pre godinu i kusur trazio preporuku za laptop u svrhe posla (hvala Vudu!) kriterijum je bio da moze da potera 3-4 virtuelne masine u isto vreme i brdo chrome prozora, zajedno sa jos nekim aplikacijama koje nisu memory i cpu intensive. Sada se na ovo dodaje i to sto svaka vm treba da pokrece i blustacks a koliko sam video to bas jede memoriju.

Tri monitora bih stavio cisto zbog preglednosti i lakse organizacije posla, ne zbog igranja igara ali eto kad je bal nek je maskenbal. Takodje, vm-ove bih pokretao sa SSD-ova, HDD ne bih nikakav ni ubacivao, vec bih stavio par SSD-ova i to je to. Da li ima poente u nekom raid-u SSD-ova?

Moze se zakljuciti da me nikakvo overklokovanje ne zanima, sve ce se voziti na stock podesavanjima.

Link to comment
Share on other sites

SSD RAID ima poente ako radis nesto sto bas radi intenzivno s diskovima, tipa kod video editinga je super stvar ako mozes da iskesiras dovoljno velike SSD-ove. Pogledaj recimo ovaj clanak na tu temu http://www.tomshardware.com/reviews/ssd-raid-benchmark,3485-13.html ali mislim da ti se na kraju dana to ne isplati za to sto bi ti radio. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ako je tako onda mozes da uzmes ovako nesto kao sto je kod mene:

System Specs
Motherboard:
ASUS MAXIMUS VII HERO
Processor:
Intel® Core™ i7-4790K Processor (8M Cache, up to 4.40 GHz)
Memory (part number):
(32GB) 4x8 GB Kingston HyperX Savage Red 2133 MHz
Graphics Card #1:
Gigabyte GTX980 4GB GDDR5 Gaming G1
Graphics Card #2:
Gigabyte GTX980 4GB GDDR5 Gaming G1
Sound Card:
Sound Blaster Z
Monitor:
Asus VG278HE 27" 144 hz Acer XB270H 27" 144 hz Asus ROG SWIFT PG278Q 144 G-Sync
Storage #1:
RAID 0 931 GB 2x Samsung 850 EVO 500 GB
Storage #2:
Western Digital Red WD40EFRX 4TB
CPU Cooler:
CM Hyper 212 EVO
Case:
AEROCOOL XPredator X1 Devil
Power Supply:
Cooler Master V1000 1000W

Samo monitore gledaj da budu po mogucnosti sa tankim ivicama i da budu sva tri ista..ako ces da gledas sa udaljenosti do 1 m onda 27" 2560 x 1440 rezolucija,ako je udaljenost veca of 1 m tek onda moze 27" 1920 x 1080.znaci nikako 1920 x 1080 ,ako ces izbliza da gledas.Moj savet sva tri monitora da budu u 144 hz.Jer je to potpnuno novo i do sada nevidjeno iskustvo za korisnije koji su koristili 60 hz monitore.

I kasnije samo kupis eksternu studijsku zvucno kartu i neke dobre monitor zvucnika i kompletrirao si sve.

Edited by Nikolasi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...