Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

da da, zaboravio sam da su cene hardvera otisle u kurac. ja sam pre 3 pune godine za 600e uzeo asus i7, skoro sam pogledao cenu i on je navodno bio 60k. samo sto ga nije bilo vise na lageru i ta cena nije azurirana ocigledno nakon skoka cena. u sustini ubedio sam ga da batali eksternu grafiku jer nije ni meni trebala, a igrao sam dotu na lapu, a znam da on sigurno nece igrati nista zahtevnije, ako bude i igrao bilo sta.

 

edit: kili kili

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Ne mnogo, jedino što dobiješ je dinamičko povećanje kloka u zavisnosti od opterećenja, što i3 nema, i možda neke advanced IT featurese koje nećeš koristiti (pišu na sajtu u tabeli "Advanced Technologies" za svaki model).

Quad core modeli imaju "Q" u imenu, ali se ne sećam da sam video ijedan quad core i5 za laptopove.

Link to comment
Share on other sites

i5 je tek sa poslednjom generacijom M procesora ušao u priču sa 4 jezgra - do sada su uvek bila 2 jezgra i 4 threada i to nije nikakva novost, stoga ne kapiram tvoje iščuđavanje.

Bio sam neobavesten.

Ne mnogo, jedino što dobiješ je dinamičko povećanje kloka u zavisnosti od opterećenja, što i3 nema, i možda neke advanced IT featurese koje nećeš koristiti (pišu na sajtu u tabeli "Advanced Technologies" za svaki model).

Quad core modeli imaju "Q" u imenu, ali se ne sećam da sam video ijedan quad core i5 za laptopove.

Tnx :)

Rider on the storm...

Link to comment
Share on other sites

Taj Blue Yeti mikrofon je 120 dolara na netu, salju u Srbiju. PRO verzija je oko 200usd...  BTW, i dalje ne verujem da je covek ugurao FOLIJU u mikrofon tj zavio elemente u istu...  [roflmao] 

Edited by nigger

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Jbg, imam za tebe torbu za lap HP klasik, imam dve nove i bas sam teo da ih zavaljam jeftino jer imam jos 2 ranca za ovu namenu..... Ako te interesuje cimaj na PM za slike...

  • Upvote (+1) 1

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam jednom pitao i kao što je Ivke rekao, ranac je definitivno bolja opcija jer te barem neće po defaultu targetovati lopovi kada vide da nosiš straight forward torbu za lap. Ja sam uzeo tada target ranac http://boardshoponline.rs/torbe-i-ranci/ranci/target-viper-xt-01-2-exo-sky-backpack-23805.html i stvarno sam oduševljen jer mi radi posao i za putovanja, ali i za svakodnevne varijante. E sad, ne znam koji ti je budžet, ali evo ovo je vrlo pristojna cena, a imaš i pregradu za 15icu lap futrolu (mom je realno jedina mana što mu je pregrada za 13icu, ali meni to radi posao).

http://boardshoponline.rs/torbe-i-ranci/ranci/target-kai-navy-blue-backpack-11-2112.html

Inače, Slovenci ih prave, video sam i da su nešto silno nagrađivani, tako da swe pohwale

  • Upvote (+1) 1

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Crkao mi je mac pre par dana :'( i sada moram da sebi kupim novi kompjuktor.

Laptop mi nije trenutno potreban, koja se konfiguracija moze sklepati za nekih 350 ojra (ne treba hdd/sdd)

Takodje opcija preko madzara mi ne radi pricu jer nemam kes nego putem kreditne kartice

 

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Naručio ovaj monitor http://www.lg.com/rs/monitori/lg-27MU67-ips-monitor i vidim da ima freesync tehnologiju amdovu koja je neki pandan gsync od nvidie, pa stoga, kapiram da treba da težim AMD grafičkim karticama, am i right?

Ovo je nešto što sam pikirao i što mi deluje kao solidna budžetska opcija, šta misle rur mudraci?

http://www.itsvet.com/proizvod/asus-radeon-r7-260x-2gb-gddr5-r7260x-dc2oc-2gd5/comp_comp_vga/20/3612

Ili da me zaboli kurac za freesync i uzmem neki nvidia pandan?

 

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Te nvidia/amd sync tehnologije su kurac (između ostalog zato što ti treba kartica dovoljno jaka da može da istera framerate veći od refresha monitora, da bi imao vajde od tehnologije), nemoj da ti to bude orijentir.

Ili ovo što kaže Vića, ili najjeftiniju GTX 750 Titanium.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ako graficka pumpa 90fps a monitor guta samo npr 60fps (60Hz mu je max)  onda se javlja screen tearing. Zato imas Vsync da sinhronizuje maximum rate graficke sa refresh rate-om monitora. E sad ako je u pitanju npr. neka nadrkana igra i tvoja graficka ne moze da istera tih 60fps koliko monitor podrzhava, onda imas jos gore sranje - monitor mora da "ceka" graficku pre nego prikazhe novi frejm i imas ono "zamrzavanje" slike na trenutke (stuttering, lag..). E tu sad ulece Freesync, on koristi Variable refresh rate tehnologiju (preko ovog novog Display port standarda) da omoguci komunikaciju izmedju graficke i monitora, u smislu da je sinhronizovan taj broj frejmova koja graficka ispaljuje ka monitoru. I tako se izbegava tearing n shit... Naravno, radi samo izmedju AMD grafickih i monitora koji podrzavaju Freesync (kojih istina za volju ima mnogo vishe nego G-Sync monitora). Kod G-Sync tehnologije monitori koji furaju ovaj standard imaju u sebi nVidia G-Sync chip koji komunicira sa GForce grafozama direktno. On sinhronizuje monitor refresh rate sa GPU refresh rate, simple as that. Fora je sto G-Sync monitora ima znatno manje i malko su skuplji.
Na sve ovo treba dodati i cinjenicu da za ovu zaebanciju treba imati neku ozbiljniju graficku da bi se uzivalo u charima Variable refr.rate-a, ja sam probao jednu ovakvu "G-Sync" konfiguraciju i zaista je prebrutalno lep osecaj pri igranju (FPS naslov u mom sluchaju).

  • Upvote (+1) 1

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

 

li da me zaboli kurac za freesync i uzmem neki nvidia pandan?

Uzmi neki GTX 980ti da mozes lepo da se igras u 4k :) A realno kad uzimas vec takav monitor greota je da uzmes bas najslabiju grafiku maltene koja se nudi, gledaj bar 750ti ili eventualno 270x pa cak i GTX 960, to ti je malo jace od 200 eur. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...