Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

 

Moj lični stav je da je odnos prema veličini monitora sličan onom ka veličini mobilnog telefona, svi su prvo u fazonu "omg ne treba ti toliko velika dijagonala" ali kad se naviknu na veće i preglednije posle ne razumeju sami sebe kako su odbijali da pređu na bolje.

 

Yes Kole, sećam se :D

 

BTW imam 256 GB SSD. Mali je :)

Edited by Santa

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

@topik - po mom mišljenju, prvo mesto gde treba dati više para na onom spisku je monitor (iako se Zverko ogradio od toga, to da ne može da se tera nije tačno).

Nisam ja rekao da ne moze da se tera, nego da ne verujem da ce ova masina u narednih pet godina sve igre opusteno terati u toj rezoluciji. U Full HD ce mnogo lakse terati, to je bila poenta. 

da sve ostale pare treba dati na veći SSD jer će prostor da bude problem (relativno nezdrava osoba koju poznajem ima 840 evo od 500gb i malo mu je jer oće da ima 5 "rezidentnih" igara na disku sve vreme + da svakog meseca instalira još toliko, a nove stvari idu preko 50gb na dobar dan)...

Ja imam 120GB SSD u desktopu i 512GB u laptopu, nisam protivnik vecih SSD-ova, nego prosto za gaming masinu dajem prednost kolicini storage prostora jer igre samo rastu i rasce jos vise kako budu rasle teksture i ostali asseti, a to ce se sigurno desavati narednih par godina. Pritom imam igre koje sam instalirao i na SSD i nisam primetio sustinsku razliku kada ih pokrecem sa SSD-a i sa HDD-s, fakat se ucitava sve brze, to ne sporim, ali nema one "munjevitosti" koju odmah primetis u OS-u, ili prilikom pokretanja programa i sl. Da li ce mi se nesto ucitavati 15 ili 25 sekundi mi u sustini ne pravi razliku, ali da li cu imati 2.5TB ili 4TB prostora za igre u perspektivi moze. Ali prosto s ovako izdasnim budzetom imas hiljadu logika i ideja sta je najbitnije, zato i imamo diskusiju :)

 

 .Moj lični stav je da je odnos prema veličini monitora sličan onom ka veličini mobilnog telefona, svi su prvo u fazonu "omg ne treba ti toliko velika dijagonala" ali kad se naviknu na veće i preglednije posle ne razumeju sami sebe kako su odbijali da pređu na bolje.

+1 Navikao sam se na poslu na 27" i kad dodjem gajbi na 24" sve mi nekako skuceno :) Isto sam tako zezao Lakija i Nidzu za Note pa sad ne mogu bez njega :) 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Evo mene opet, odlucio sam se za konfiguraciju jedino sto jos uvek nisam 100% siguran jeste monitor,

verovatno ce biti 24 ili 27 incha zavisno i od cene naravno e sad sta me zanima jeste koje je vase misljenje da li uzimati IPS monitor koji ima sporiji refresh rate obzirom da ne igram csgo ili bilo kakvu shooter igru vec mainly wow,diablo i sportske simulacije?

U emmi-ju su mi preporucili http://www.emmi.rs/monitor-monitor-24-benq-xl2411z-led.11.html?productId=42233

Edited by Brox
Link to comment
Share on other sites

Ajd javi za 950 thx.

Ako ova moja izdrzi do sledece godine odlicno :)

Rekoh da cu javiti :) Posto se ispostavilo da je kartica isto Asus mnogo je smesno sto izgleda potpuno identicno kao Radeon 370, bukvalno moras da citas etiketu da bi skontao razliku. Performanse su onako, tu negde izmedju Radeona 370 i 380, u nekim igrama je tu negde skoro kao 380, dok recimo Witcher radi isto kao i na 370, tj oko 22 fps average (380 je u njemu na maks detaljima imao vec preko 30fps sto je koliko toliko igrivo). Interesantno je ubacili su u onaj njihov GeForce softver neku opciju da optimizuje detalje u igri prema kartici pa tako recimo tog Witchera je izoptimizovao tako sto je smanjio rezoluciju na 1600x900 i smanjio detalje, ali sve pici u 60fps, sto kapiram da je zgodno za nekog manje iskusnog s podesavanjima i sl da koristi tu opciju. Da i ono sto mi je zgodno posto je meni recimo komp upaljen po ceo dan jeste da kad je idle u windowsu isto kao i 960 pogasi ventilatore tako da se ne cuje. 

Probao sam i onaj Nvidia Gamestream, doduse samo da prepustis kontrole, ne i da igram coop, to jos jurim zrtvu :) Zgodno je, ovaj koji se kaci na komp instalira neki plug in u browser i odatle sve pici. Onako vidi se malo kompresija, sto je negde i logicno jer imam samo 3mbit/s upload ovde gde sam probavao, ali je sasvim igrivo. I meni su komp fakat jedan do drugog na istoj lokalnoj mrezi, ali mi deluje da to nema mnogo uticaja posto ide preko nvidia servera i neta, ali probacu ovih dana i s "udaljenim" kompom. 

Kartica je jos neko vreme kod mene pa ako te interesuju performanse u nekoj konkretnoj igri javi. 

Edited by Zwerko
  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Drugari, treba mi kompletno kuciste novo (sa sve komponentama) i zanima sta je trenutno bestbuy do 45k max? Probao sam da sastavim nesto na emmi.rs al numem, pojma nemam sta koliko vredi kao ni sta sa cime moze da se kombinuje i tako to. Ako bi neko ko se razume bio voljan da pomogne to bi bilo super.

Link to comment
Share on other sites

Malo je tesan budzet a nisi bas naveo za sta ti tacno treba. Ako ti igranje nije bas prioritet, ili igras tipa dotu, lol, cs, onda mozda ima vise smisla uzeti komp s i5 procesorom a posle da ustekas neke pare za graficku i onda mozes da igras prakticno bilo sta zavisno od toga kakvu graficku uzmes, ovako nesto http://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-altos-enigma.11.html?productId=49155

E sad ako treba sve to da uklopis u taj budzet onda moras malo da pristedis i na procesoru, recimo ovako neka kombinacija http://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-a-comp-player.11.html?productId=50970 samo izbacis R7 250 i dodas jos jedno 5-6 hiljada za neki Powercolor R9 270, to onda vec i malo ozbiljnije igre moze da tera, ali na duzi rok nece biti toliko lagan apgrejd. I naravno uvek mozes da izbacis DVD iz konfiguracije po mom misljenju i ustedis nesto sitno para. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Malo je tesan budzet a nisi bas naveo za sta ti tacno treba. Ako ti igranje nije bas prioritet, ili igras tipa dotu, lol, cs, onda mozda ima vise smisla uzeti komp s i5 procesorom a posle da ustekas neke pare za graficku i onda mozes da igras prakticno bilo sta zavisno od toga kakvu graficku uzmes, ovako nesto http://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-altos-enigma.11.html?productId=49155

E sad ako treba sve to da uklopis u taj budzet onda moras malo da pristedis i na procesoru, recimo ovako neka kombinacija http://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-a-comp-player.11.html?productId=50970 samo izbacis R7 250 i dodas jos jedno 5-6 hiljada za neki Powercolor R9 270, to onda vec i malo ozbiljnije igre moze da tera, ali na duzi rok nece biti toliko lagan apgrejd. I naravno uvek mozes da izbacis DVD iz konfiguracije po mom misljenju i ustedis nesto sitno para. 

Hvala na odgovoru, verovatno uzimam ovu prvu + neku graficku uskoro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...