Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Sto jest jest.Hvala svima. U pravu ste r9 je zasigurno bolja graficka sto se tice performansi :)

Boljim se da uzimam radeone zbog drajvera, posebno zato sto cu u budunosti morati da se preselim i na linux tj. ubuntu, a cuo sam da je show sa radeonima i drajverima tamo :D

A i plus mi je ovo sto se ne greje tolko i ne sisa struju kao popizdela :D Kapiram da cu morati da zrtvujem tih 15% performansi u igricama zarad neke udobnosti i zivaca :D

Edited by free!

Rider on the storm...

Link to comment
Share on other sites

http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/desktop-racunari/desktop-racunari-bez-os/racunar-altos-holiday-special-b75-intel-core-i5-8gb-gtx750-1tb-dvdrw-1189025.html
kako  upgrade-ovati ovu makinu za neku razumnu sumu... za peglanje ovih noviteta koji izlaze (elite dangerous mi prvi pade na pamet), a ide i 'ladna zima :D

koja graficka i je l' bi bilo potrebno promeniti napajanje?

Edited by E jebes baku

fml

Link to comment
Share on other sites

Sklopio sam konfiguraciju do 200e, pa me zanima da li neko ima neke primedbe, sugestije ili savete sta bi se moglo zameniti?

 

''CPU LGA1150 Intel® Pentium® Dual-Core G3220, 3.0GHz BOX 22nm                         6,479.00

 

''MB LGA1150 H81 Asus H81M-K, PCIe/DDR3/SATA3/GLAN/7.1                                    4,699.00

 

''HDD SATA3 7200 1TB Seagate Barracuda ST1000DM003, 64MB                                6,249.00

 

'Memorija DIMM DDR3 4GB 1600MHz Kingston CL11, KVR16N11S8/4                          4,099.00

 

Kućište 500W Frontier C-2028, Black                                                                               2,580.00

 

Hladnjak za kuciste 120x120mm, black                                                                               209.00

 

 

 

Ukupno:                                                                                                                          24,315.00

 

+Postojeca graficka:   AMD Radeon HD 6670  (1024 MB)

 

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

Mozes eventualno da uzmes KINGSTON 4GB 1600MHz DDR3 HyperX KHX16C9B1R/4 ,jer ima latency 9 a toj tvojoj je 11, a ista je cena valjda. U teoriji je brza, a i lepse izgleda [:D]

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

To je jedan od modela gde CL9 na 1600 imaš samo pri naponu od 1.65 V. Na standardnih 1.5 V možeš CL9 pri 1333 ili CL11 pri 1600, a na Haswellu nije mnogo opravdano gurati memoriju na 1.65 (aj da su neki prebrzi moduli pa da kažeš jebiga, ali ovako, neka). Mada ako je cena ista, onda eto, izgledaće lepo u mračnom zašrafljenom kućištu :P

Edited by Ivan^_^
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Poz, smislio sam konfiguraciju koja me izadje ~59k po danasjnoj racunici:

CPU i5 4590 - nasao u radnji za 21.550
RAM 4x4GB Kingstom 1600MHz CL9 za 12.830 u istoj radnji
MB ASUS B85-G za 7.300

CD RW samsungov neki za 1.800
HDD 1GB sam mislio neki seagate al ako kazete WD10EZEX ondak cu taj :D (6.350)

PSU Chieftec 600W GPS-600A8 za 5.840

Case Raidmax Vortex 3 za 3.500

GPU - uzecu posle, verovatno u januaru, i ovako trenutno nista zahtevno ne igram.
 

Sad pitanje za maticnu, trazio sam neku sto ima SATA III, USB 3.0 i 4 slota za RAM, pa sam nasao ovu najjeftiniju, u glavnom na neweggu i amazonu ima ocenu 4-4.5/5, jel ok ona ili ima nesto bolje za koji dinar vise?

 

Jos da pitam kolko cenite da kosta stara konfiguracija:
g2020 @ 2,9ghz
Hitachi HDD 500gb, 100% health
MSI radeon 7750
RAM 4GB 1333Mhz Silicon Power, ni indijanci u winwinu nisu bili u stanju da mi kazu koji tacno modul su stavili pa nisam znao koji modul da uzmem da ga uparim u dual channelu (a probao sam sam da vidim koji je preko hwinfoa i cpu-z)
MB H61M-P20 (G3)
Case neka kanta, ima CD RW, psu 500w Spire

Konto sam da probam da je uvaljam za nekih 15-20k.

Link to comment
Share on other sites

Dobra je ploča, a i ima sve što treba.

Konfiguraciju gledaj da prodaš preko kupujemprodajem i sličnih sajtova cenim da bi tamo mogao da izvučeš petnaestak hiljada (uz naglašavanje da može da se pretvori u koretknu igračku mašinu dodavanjem grafike itd)

 

edit: propustio sam da konfiguracija ima 7750, možeš slobodno i 20 hiljada da staviš

Edited by Ivan^_^
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...