Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Nema jeftinih ploča za Buldožere (sve su 7 i više hiljada), nije ko kod Intela da uzmeš ploču za ispod pet i boli te dupe... uglavnom ako baš mora FX6300, uzmi bilo šta sa 970A čipsetom a da se na newegg-u ne žale da ima previše DOA primeraka ili da ima neki karakteristični dizajn fejl (tipa da često crkava USB port, audio, šta god).

Link to comment
Share on other sites

Treba mi konfiguracija bez monitora i periferija za nezahtevnog korisnika - žensku osobu koja posle krljavih belih i roze laptop kanti hoće kršten desktop, a želi da oko 400e.

 

Prognoziram da će komp služiti u 50% slučajeva kao HDMI izlaz ka obližnjem TV-u, a ostatak vremena za besmisleno surfovanje internetom. Ipak, želja je da komp "BUDE JAK".

 

Što se mene tiče, ja bih išao na Intel varijantu, a vi mi pomozite!

 

i3-4130 + Asus H81M-D, HDD 1TB Seagate Barracuda, Kingston kit 2x4GB, kućište i napajanje kombo za oko 8k + neka grafička.

 

Nemam nikakvu predstavu koja grafika, niti koliko se probija budžet sa nekom krštenijom.

 

Halp ploz.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Ta ploča ima problema, a s obzirom da se radi o takvom korisniku, možda je bolja varijanta da se kupi gotova mašina, čisto zbog lakše eventualne reklamacije. U tom duhu:

 

http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/desktop-racunari/desktop-racunari-bez-os/racunar-altos-enigma-h81-core-i5-8gb-intel-hd-4600-1tb-dvd-1192142.html
Smrt referalima

 

Intel 4600 će poslužiti i za bazični gejming, a kvad-kor je kvad-kor.

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da je cena navedena bez monitora, tastature, misa i sl? 

 

U sustini ovo sto si naveo izadje na nekih 40k, tako da ostaje nekih 8k do budzeta za graficku, sto i nije bas neki izbor - recimo Radeon R7 240 ili GeForce 730 su ti u tom rangu. I ostaje kljucno pitanje - oce li ona da se igra na tome? Ako ce samo da surfa, gleda filmove i sl, uzmi lepo neku plocu sa HDMI portom, recimo GA-H81M-S2H a ostatak para uloziti u nesto drugo, recimo ssd. Edit: Ili ovo sto Vudu kaze da se uzme i5. 

 

Edit2: A da li ova konfa ima HDMI koji mu je uslov? Nadjoh u komentarima da je ploca ASUS H81M-K, sto je onda problematika jer nema HDMI :(

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Srcad ste.

 

Taj HDMI je dosta ključan momenat, tako da ovaj Altos otpada, a vidim nema ništa slično u tom cenovnom rangu. 

 

Realno joj ne treba grafička, tako da verovatno pada taj i5 i ta GA ploča ako valja + ovo ostalo.

 

WD Blue ili Seagate Barracuda, 1 štap ili 2 štapa memorije ili me baš boli?

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Nek promeni samo grafičku, ovo ostalo je i dalje korektno. Za jedno godinu dana nek promeni ploču, procesor i RAM.

 

Drugar ima isto Athlon X4 i 4 GB RAM-a, samo DDR3-1333 (što nije nešto drastično brže od DDR2-800), grafička mu je dosta jaka pa ga vadi ali sve što igra, igra u 1080p, tako da ostatak još nije za bacanje.

 

Nek se malo opruži i uzme ovo, biće dosta brže od postojeće.

 

http://www.emmi.rs/grafi%C4%8Dke-kartice-%28vga%29-amd-radeon-r7-260x-sapphire-oc-1gb-gddr5.11.html?productId=38739
Link to comment
Share on other sites

Trenutno imam ovaj kompjuter:

 

CPU: Intel DualCore Core 2 Duo E6320, 1866 MHz (7 x 267)

 

Ploča: Asus P5B

 

RAM: 2GB DDR2 800Hz

 

Hard disk: Hitachi HDS721050CLA362 ATA Device  (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)

 

Grafička: AMD Radeon HD 6670  (1024 MB)

 

Kupio bih kompjuter do 200e sa kućištem (nije bitan izgled), bez monitora i periferija. Ideja je sledeća: 

 

Da se u novi računar prebaci postojeća grafička kartica i ako je moguće postojeći hard disk. Ovaj računar bi se koristio i za gaming (koliko god je to moguće). Nije mi potreban hard disk veći od 500GB, ali za razliku u ceni do 1000din bih išao na 1TB.

 

Postojeći računar koji sam gore naveo bi se  koristio za kancelarijske potrebe (AutoCad crtanje 2D crteža bi bio najzahtevniji zadatak). U ovaj računar bih ubacio novu grafičku karticu (iz predložene konfiguracije, slabiju od postojeće). Takođe nije potreban HDD veći od 320GB.

 

Zamolio bih vas da mi predložite konfiguraciju do 200e po gore navedenim zahtevima. Znači, slabija grafička kartica i ostatak konfiguracije da se slaže sa postojećom grafičkom kartom.

 

Unapred hvala!

Link to comment
Share on other sites

Nemaš preveliki izbor, ako sve hoćeš novo. 

 

Celeron G1820 - 30e

H81 ploča neka, 35-40e. Ja u principu preferiram Gigabajt, Asus i ASrock (tim redom), MSI bih izbegavao.

4GB DDR3, najjeftiniji koji nađeš, 31-35e

1TB Seagate Barakuda - 51e. 500GB varijante su 10e jeftinije.

LC POWER 925B 600W - 47e

 

~195-200e.

 

Za stari komp kupiš bilo kakvu polovnu grafiku za 5e.

 

Ako nisi gadljiv na polovno, možeš da uštediš, naročito ako kupiš polovno napajanje i limariju i/ili polovan hdd (za stari ili novi komp, kako god ti više odgovara).

Ja lično hard ne bih kupovao polovan, osim u slučaju nekog koji ima 100% Health i preko godinu dana pisane garancije, a da je osetno jeftiniji.

Što se tiče napajanja tu stvarno može da se uzme super stvar za male pare. Baš sam pre neki dan video Corsair CX420 za 1500din na benč oglasima, nešto tako bi ti leglo fino. U svakom slučaju ja taj LC sebi ne bih uzimao, ali ako insistiraš na novom a iole pristojnom onda ti je to najbolja opcija. Ako kojim slučajem uštediš nešto para, umesto Celerona eventualno uzmi Pentium G3220 koji je 45e, mada realno ne vredi tolike razlike u ceni.

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

Obratite paznju na GB ploce koje kupujete. Odredjen broj modela su osakatili, nazvali revizija 2 a nigde nisu objavili promene na plocama tj ostavili su da su iste kao originalne verzije.

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...