Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Ne uzimaj jedan modul umesto dva :D

 

sem ako hoćeš da uštediš 9€!! Mada realno uzmi 2x4GB 2400Mhz

 

Rekao sam u mojoj knjizi :) a futureproof je relativno besmisleno jer kako kod nas stoje stvari sledeci upgrade ce raditi kad ce mu uveliko trebati i nova ploca, kao sto je bio slučaj i s ovim. Naravno, sto ljudo, sto cudo, sto bi rekli cigani :) svako ima neku svoju logiku :)

 

mislio sam više futurepoof u smislu bios apdejtova i slično, a ne neke fizičke kompatibilnosti, a pošto planira da proda to u nekom trenutku, neće dočekati narednu reviziju svih bitnih standarda. I.. leave AsRock alone!

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Evo još jedne zanimljive recenzije za Pentium G3258 i to namenski iz ugla video igara - http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-pentium-g3258-review

 

Odličan entry level izbor i neki dokaz da može da se igra sasvim ok na procesoru od 50ak € i GTX 750 Ti. Oni na kraju teksta pominju kako možda ipak nije toliko jeftino jer bi morala da se kupi Z87 ili Z97 ploča, za koje oni kažu da nisu jeftine. Što i jeste istina za high end modele ali evo, kao što vidite par posotva iznad ima i solidna ploča sa Z87 čipsetom za 60€, a plus - AsRock je specijalno izdao Anniversary Z97 ploču upravo pravljenu za ovaj Pentium G3258 procesor i ona košta oko 80€ i procesor se klokuje bukvalno jednim klikom u biosu.

 

Tako da u najjeftinijem slučaju, trenutno kod nas ovaj procesor i ploča bi izašli 120€, plus 8GB rama u jednom modulu za 63€ ili 2x4GB bi bilo 72€. Što mu dođe 183-192€ i na sve to GTX 750 Ti je 130€ najjeftiniji sa 2GB DDR5 memorije i to sve izađe 313-322€ za ok gejming PC, bez diskova, napajanja i kućišta (što isto može da se zbduži u dodatnih 100€) i da tera dosta igara na high, pokoju na ultra, a skoro sve na mid.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Koliko da ponudim ortaku za laptop iz usa, hp pavilion g4, specs sa neta

 

Processor and Memory

Processor Type:  VISION A4 Technology from AMD with AMD Dual-Core A4-3300M Accelerated
Processor Speed:  2.5GHz/1.9GHz
Cache:  2MB L2 Cache
Memory (RAM):  4GB DDR3 SDRAM (1 DIMM)
Maximum Memory Expansion:  8GB
Hard Drive and Multimedia Drives
Hard Drive:  500GB 5400RPM
Optical Drive:  SuperMulti DVD burner
Multimedia Card Slot:  Digital Media Card Reader for Secure Digital and Multimedia cards
Graphics and Audio
Graphics:  AMD Radeon™ HD 6480G Discrete-Class Graphics with up to 2037MB total graphics memory
Audio:  SRS Premium Sound with Altec Lansing speakers
Display, Keyboard, Mouse and Webcam
Display Size:  14.0" diagonal
Display Type:  HD BrightView LED-backlit

 

godinu dana star, bez ogrebotine i jako slabo koriscen, torba uz njega

znaci neka realna cena da ne profitira niko za ortacku prodaju

Edited by C Y N I C

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Nadajmo se samo da ce to oboriti cenu i ovim aktuelnim 3 i 4TB modelima kod nas. Skoro sam nesto uzimao i jos uvek su 3TB najpovoljniji - oko 40 evra za 1TB, dok su ovi od 4 TB par evra skuplji. S druge strane dok ovaj Red od 6TB stigne kod nas ima da kosta ko djavo :(

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ne mora da znači, RED od 3TB je koštao manje-više isto kao i u svetu, možda 5€ više, kada je došao kod nas. Ja sam ga tada i platio dal oko 150-160€, a sad je oko 110-115€. A to, generacijska smena hardvera i uticaj iste na pad cene prošle generacije, kod nas nikad nisam primetio u nekom bitnom obimu, ako uopšte. 


E da se javim da sam uzeo ono shto ste mi preporuchili, i da sam zbog kupovine preko Njemachkog Ebaya proshao ~100e jeftinije.

Nov i5-4440 za 100e, polovnu plochu i ram za 30+50.

 

Samo josh da mi donese sestra sve.

 

100€ za nov i5 na ebayu? 

pljk!

Link to comment
Share on other sites

di kupiti eksterni kuler za graficku? jednostavno se ne vrti kako treba ovaj difolt. vise mi se smucilo cimanje. moguce da je do drajvera, moguce da sam kuler nesto ne valja. nemam snage vise

da ne jurcam po random prodavnicama, radije bih da odem direktno i kupim

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam vent. Al je crkla grafika. Ne baca mi sliku na ekran.

A bila mi je instalirana afterburner app ali nije radilo posao. Nikakvu kontrolu venzilatora nisam imao.

6770 ati 1gb. Vidim da mi ne gine kupovina nove graficke

Edited by Diego

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

NAJAČA KARTICA!

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...