Jump to content

Koja Banka?


Recommended Posts

zwer, vidis moje ime i broj racuna. to mozes da saznas i sa listica sa bankomata. no harm for me!

Mislim da se na njima ne vidi ime, no nebitno ni njih ne treba bacati tamo. A plus sam se naslusao raznoraznih prevara koje ljudi prave, ne znam da li i kako to moze da se upotrebi, ali svakako nije neophodno da ostavljas sve te podatke na javnom forumu cisto da moze i google da indeksira sliku za laksi search :) kazem, ne znam da li nesto moze, ali realno nema neke potrebe da stoji tu. Ono tipa ljudi na polovnim automobilima zatamnjuju tablice na kolima koja hoce da prodaju, a ne brojeve bankovnih racuna :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ja sam u rajfu ugasio dinarski racun posto sam izgubio kosu svaki put od toga sto radi samo jedan salter ili ukupno dve ekspoziture u beogradu posle 5

 

nije kao da je u drugim bankama nesto bolje ali sam morao da pobegnem odavde

 

a i skupilo se brdo nekih seljaka od kad su ubacili onih besplatnih 4k dinara kada je bilo oko nove godine

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

ja sam iz rajfajzena otisao kad su mi se posle sest meseci izlizali brojevi na debitnoj kartici (koja stoji u novcaniku), i otisao da zamenim, a carevi mi rekli np, 600din, od tad sam u erste.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Racun u komercijalnoj. Skoro pa su normalni. Najveci problem je sto vikendom UVEK skidaju duplo "greskom", ostave me bez para, izvinjavaju mi se u ponedeljak kao da nista nije bilo. Sad sam nabacio mobilni banking pa vise ne prave tako cesto "gresku". Ujutru upalim mob da vidim transakcije, i vidim da mi obrnu pare 20x nekim cudnim transakcijama i "obezbedjivanjem sredstava". Jednom su mi cak skinuli nekih 1000 jer sam njihovom greskom bio u minusu zbog tih transakcija. Ako nastave sa bezobrazlukom, menjam banku, najverovatnije intesa ili erste.

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Samo Intesa i Kombanka po meni.

 

Skoro je kombanka promenila web banking na FX Client tacnije FXWebClient

Ima demo da se proba kako izgleda https://ebankweb.kombank.com/web/

 

Ja sam prezadovoljan kako to funka sve. Banku posetim samo kad treba da mi odblokiraju devizni racun kad mi se izvrsi naplata ino ceka, to je jedino sto me iritira.

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se navikao na intezu, imaju ok pokrivenost bankomatima. Nikad nisam razumeo da neko otvara račun u bankama koje imaju dva bankomata u celom beogradu.

 

Bio sam u SoGe-u, nikad gora banka po pitanju svega, od radnog vremena, preko onog debilnog sistema ulaska u banku, do zaposlenih i ebanking softvera.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se navikao na intezu, imaju ok pokrivenost bankomatima. Nikad nisam razumeo da neko otvara račun u bankama koje imaju dva bankomata u celom beogradu.

 

Bio sam u SoGe-u, nikad gora banka po pitanju svega, od radnog vremena, preko onog debilnog sistema ulaska u banku, do zaposlenih i ebanking softvera.

Da budemo realni SoG uzimaju zbog kredita. Doduse sve banke koje nismo naveli postoje da daju kredite, sve ostale su za izbegavanje :D

 

Ja npr nikad ne bi uzeo kredit u Komercijalnoj.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

nije to do banke (mislim jeste delom jer moraju da zarade pare), vec do referentne kamatne stope nbs, odnosno kamate pod kojom se banke zaduzuju kod centralne banke, koja se opet zaduzuje u inostranstvu (ili tako neki flow), a sto je opet do naseg kreditnog rejtinga, a sto je opet do nase ekonomije. dakle sjebana ekonomija = visoka kamata na kredit u banci .. nbs ima najvecu referentnu kamatnu stopu u evropi , te je zbog toga i kamata visoka

 

sto se tice ovog dela koji jeste do nasih banaka, srbija je trziste visokog rizika, a niko nece da ti da visoko rizicnu pozajmicu (pogotovo dugorocnu) bez postene kamate, to je common sense.. sve u svemu, tih 25% kamate vrlo ima smisla

Edited by dvnitycker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

A šta kao postoje banke koje imaju bolje uslove za kredite od drugih? Ja sam bio ubeđen da ti na kraju sve nekako dođe na isto osim ako baš banka nema dil sa investitorom ili tako nešto pa ispadne nešto malo jeftinije :)

Pa ima razlike moju zenu je kombanka za kredit odbila, gde je inace i klient 4 godina. Prvi kredit nema dozvoljen minus a plata 38k.

Medjutim Credit Agricole banka je prihvatila za jedan dan da joj da kredit :D U sustini ne znam dal postoji da nekog nisu odbili. Cak platis polisu ako pandrknes da osiguravajuce drustvo plati pun kredit.

 

Elem sad sam nesto nacuo od skoro da moras da donosis neke preglede da si zdrav etc ?

http://www.021.rs/Info/Srbija/Za-dobijanje-kredita-traze-i-lekarsko-uverenje.html

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/385894/Sve-ostriji-uslovi-Nema-stambenog-kredita-bez-lekarskog-pregleda

 

E sad razlika a ujedno da odgovorim na pirun komentar.

Upravo tako, kamatna stopa ti je priblizno ista kod svih banka. Mamu im jebem hostaplersku. 25% kamata za dinarski kredit.EEEEEEEEEEEJ

Kamatna stopa jeste slicna u svim bankama. Medjutim ako sam klijent banka gde primam platu daju olaksice 14-18%. Ako nisi 22-25% :D

 

Ja npr iam kredit u Alpha banci kamatna stopa 22%. Vrlo brzo isto realizovano, medjutim kad treba da odem da platim ratu moram da cekam red sto me uzasno nervira.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

A šta kao postoje banke koje imaju bolje uslove za kredite od drugih? Ja sam bio ubeđen da ti na kraju sve nekako dođe na isto osim ako baš banka nema dil sa investitorom ili tako nešto pa ispadne nešto malo jeftinije :)

 

Ima itekako razlike u kreditima, pogotovu ako su na duzi rok, stambeni i sl. Recimo KBC banka je svojevremeno vazila za izuzetno dobru za stambene kredite svojevremeno. Tipa meni su recimo u Erste banci rekli da je njima kamata na stambeni kredit 8%, dok je u vecini ostalih 5-5.5%, samo sam se okrenuo i otisao. Tipa na period otplate od 25 godina na stan koji kosta 60k evra razlika samo u kamati dodje skoro 30k evra :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Која банка је најбоља када је упитању повлачење новца са moneybookers-a и осталих сервиса на девизни рачун када је freelance упитању? Читам сад на неком форуму и дечка у АИК банци су питали одакле му тај новац,дал има уговор/фактуру и остале глупости,па бих хтео да избегнем такву ситуацију.

Edited by деки
Link to comment
Share on other sites

Sad ce Drale da dodje da ti kaze kako to ne smes da radis  :tf:

 

Ja znam da su ljudi sa Moneybookersa podizali pare u Intezi ali uglavnom od igara na srecu (poker i sl). Oni te prilikom priliva pitaju za osnov priliva i tu moras nesto da se izjasnis, e sad je tu samo pitanje koliko je para u pitanju i da li ti nije mrsko da napravis mali "white lie" :) U smislu ne verujem da prave razliku da li ti s Moneybookersa stizu pare od pokera ili od freelance posla, a to sa igrama za srecu znam da prolazi, pa onda najbolje napises to bas da ti ne bi trazili fakture i sl. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Diskusije radi kolika lova je u pitanju?

 

Zar ne beše po onom zakonu o sprečavanju pranja novca da ima neki limit (mecečni?) koji ako probiješ moraš da dokažeš poreklo love?

 

Jedan poznanik je u jednom momentu na nekom turniru u pokeru dobio mislim nesto preko $20k, otisao, podigao regularno, napisao da je od igara na srecu, niko ga nista drugo nije pitao... E sad ne znam da li bi tako bilo da svakog meseca podize toliko, ali u toj jednoj situaciji nije imao nikakav problem. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Diskusije radi kolika lova je u pitanju?

Ма смешна лова је упитању неких 100њак евра,али планирам да радим озбиљније у будућности па ће то вероватно бити и доста више.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...