Jump to content

Pregrevanje i gasenje kompjutera


edd.freak

Recommended Posts

Sve to stoji druze, ali ja sad udjem u igricu, i koliko se greje (a greje se do 92 stepena), ja se sav preznojim i moram da idem da se okupam :D ali ne gasi se, niti se resetuje...

 

Ako te senzori ne lažu a obzirom da je 40 stepeni jedino što možeš da uradiš je da iščupaš iz usb to napajanje za Cooler Master i pogledaš na koliko volti radi taj ventilator. Ja obično "zahtevnijim" korisnicima notebookova koji ih koriste kao regularan PC dodajem posebno napajanje za ventilatore na tim notebook kulerima pa umesto na 5volti rade na 9 ili 12 volti i bolje hlade.

Link to comment
Share on other sites

Mozda ispadam glup, ali gde mogu pogledati na koliko volti radi? :)

 

Svaki "kršteni" ventilator ima nalepnicu sa voltažom i koliko vuče struje ili oznaku po kojoj možeš da proveriš na sajtu proizvodjača na koliko volti radi i koliko struje "vuče"

 ovako nekakoappom.jpg

 

 

Ne znam koji od ovih Cooler Mastera imaš ali obavezno proveri na koliko radi ventilator pre nego što počneš da mu dižeš napon.

 

http://www.itsvet.com/proizvodi/cooler-master/comp_comp_cooler/producer/54

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da li neispravan kuler na napajanju moze da bude razlog sto se kompjuter gasi?
Menjao sam pastu na procesoru, nije pomoglo, ugasi se nakon pola sata obicnog rada, temperaturu sam pratio preko CoreTemp, prikazuje 40+ i brzo raste. Jedino sto mi pada na pamet je posto ovaj kuler ne radi da ne stize da izuvuce toplotu i da dodatno greje procesor. Pitam samo zato da bih znao da li ima veze jedno s'drugim i da zamenim sam kuler, da ne nosim u servis gde ce sigurno da mi kazu da mora novo napajanje. Na kraju krajeva ako mora novo napajanje mora, ali ipak sam hteo da proverim ovde.
Hvala unapred.
 

Link to comment
Share on other sites

Otvorio sam bios, ovo je trenutno stanje, nisam menjao nista jer pise da je SmartFan ugasen

Chassis Intrusion [Disabled]
CPU Smart Fan    [Disabled]

a u delu PC Health information pise
CPU Fan Speed   2013 RPM
SYS Fan Speed    0  RPM,

a kad udjem u CPU Smart Fan izbaci mi da izaberem 40,45,50,55,60,65,70 i mislim da je to neka temperatura, nigde nisam mogao da otvorim i podesim brzinu obrtanja.
Da li moze da bude samo do kulera, to ne bi trebalo da bude skupo ako moze samo on da se promeni pa da probam, jer kompjuter dok radi radi normalno.

Link to comment
Share on other sites

Postavio sam
CPU Chassis Information na Enabled
CPU Smart fan target na 70 stepeni, maksimalna vrednost

CPU Min. fan speed na 87.5 %, isto maksimum

onda kad sam izaso iz biosa pisalo je Your case is opened, i pistalo je i nije htelo da podigne sistem, pa sam vratio na stara podesavanja. Ne znam sta moze da bude a nisam strucan pa da ne cackam bezveze i da dolazim ovde posle svakog neuspelog pokusaja da kukam :D
Hvala na pomoci, pokusacu da ocistim jos jednom i proverim ovaj kuler na napajanju nekako pa ako uspe uspe.
Pozdrav

Edited by b4Ne
Link to comment
Share on other sites

Čekajte malo, čovek je pitao
 

Da li neispravan kuler na napajanju moze da bude razlog sto se kompjuter gasi?

 
Naravno da može, ako ti ne radi ventilator na napajanju, menjaj ga što pre, dok nije crklo napajanje, omg. Ako si previše forsirao to napajanje bez kulera, možda je za njega već i kasno.
 
Vrlo je jednostavno promeniti ventilator, treba ti samo krstastii šrafciger :-) Kupi ventilator istih dimenzija, ili postojeći probaj da središ (očistiš, podmažeš, vidiš da nije neki prekid na kablu...)

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

e ovako kupio sam nov komp pre oko 2ipo meseca 

CPU Ryzen 5 2500X Quad Core

GPU Nvidia GTX 1060 6gb

Maticna ASUS Prime A320M-K

komp je radio sve okej igrao sam neke zahtevnije igrice na preko 400 fps i prosle noci kada sam krenuio igrat igricu posle nekig 2 3 minuta nakon startovanja igre komp se poceo sam restartovati i u nekim slucajevima samo ugasiti bez restarta bio sam zacudjen sto se to desava da li neko ima odgovor ?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...