Jump to content

Windows 7 BSOD problem


Ghoost

Recommended Posts

Pre dva dana mi se na laptopu iznenada pojavio tzv. blue screen of death.

U pitanju je Toshiba laptop star 4 godine, Windows 7.

 

Komp se restartovao, ali je bsod nastavio da se odmah pojavljuje tako da imam mogućnost da koristim Windows samo iz Safe moda.

 

Nakon svakog bsod-a generisali su se minidump fajlovi. Sad ja ne znam kako bih mogla da ih najbolje protumačim. preuzela sam program bluescreenview koji kaže sledeće:

Bug Check String: memory_management

Bug Check Code: 0x0000001a

Parameter 1: 0x00041287

Parameter 2: 0x00000008

Caused By Driver: halmacpi.dll

Caused By Address: halmacpi.dll+5ba9

Crach Address: ntkrnlpa.exe+73d85

itd.

ali to mi sve ništa ne znači.

 

Pokušala sam i sa System Restore-om, ali nije pomoglo.

 

Nisam sigurna šta prouzrokuje ovaj problem, pa bi mi značilo ako bi neko kojim slučajem znao šta bi moglo da bude u pitanju i da mi da savet šta da radim pošto stvarno više ne znam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ok, hvala ti puno za odgovor, samo da ipak pitam za još neke detelje pre nego što se upustim u takvu proceduru.

 

Kako da instaliram to na fleš? Prvo ga formatiram pa onda samo kopiram taj Memtest86+USB Installer.exe fajl na njega ili ?

 

I ako bi mogao da mi pojasniš kako posle tačno da podignem laptop sa fleša i šta bi trebalo da se desi onda?

 

Verovatno su glupava pitanja, ali plašim se da se neću najbolje sama snaći pa bolje da pitam za svaki sulučaj...

Link to comment
Share on other sites

1. Startuješ taj instaler i on će da te pita gde ti je fleš i samo pritisneš "install".

2. Na prvom ekranu odmah po uključivanju laptopa trebalo bi da piše šta da pritiskaš da uđeš u boot meni, recimo F9 ili F12, i tu biraš boot uređaj (koji važi samo u toj sesiji, posle restarta podizaće sa podrazumevanog uređaja, tj. hard diska). Ako ne piše ništa na početnom ekranu, onda F2 pa u BIOS-u namesti na fleš, s tim što ne zaboravi posle da vratiš na hard disk.

Link to comment
Share on other sites

Pokrenula sam test i radi već nekih sat vremena. Prošao je prvi Pass bez ikakvih grešaka koliko vidim, pa ne znam da li je to dovoljno da mi nešto kaže jer se test nastavio. Nisam sigurna koliko bi to još moglo da traje, da li da prekinem?

 

Slikala sam kako to otprilike trenutno izgleda, ako možeš voodoo pogledaj pa mi javi ako to ima neko značenje

c2OyZXZ.jpg

 

bQXZSem.jpg

Edited by gost
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...