Jump to content

Klima uredjaji


Recommended Posts

Ne, ne, bocni zidovi su drugi stanovi, moja vertikala je u sredini zgrade i od spoljnih zidova imam samo krov i jedan spoljni zid na donjem spratu sa izlazom na terasu..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Paaa, gipsom je "spusten" plafon, tako da jedino da rasturim plafon da bi ih video :/

Stavicu dole klimu i onda uzeti jedan ventilator koji ce da duva hladan vazduh usmereno ka gore :tf:

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Ivane, u toj varijanti bih imao jedno 6 metara instalacija, sto ne dolazi u obzir. Onda bi mi trebalo dodatno punjenje freonom i znacajno jaca klima :/

Djolo, trebalo bi da je tegola, nisam 100% siguran.. A prozor imam, naravno :)

Najverovatnije je da cu sad uzeti jedan inverter dole u prizemlju pa kolko oladi oladio je, a onda naknadno uzeti i jednu pokretnu pa se prikopcati na ventilaciju od kupatila i njome hladiti dodatno sprat..

Sta mislite vi generalno, da l' se isplati dati 20 000 vise za LG koji na papiru i nije mnogo jaci od Midea-e?

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Брате је л' си нашао можда решење за овај проблем?

Ја имам две спаваће собе у поткровљу под косинама, а немам нити један једини спољни зид (осим крова) :/

Ако уградим климу на доњи спрат, могу само да плачем јер ће разлика у температури лети бити у 10степени--

 

ololol, nema resenja za ovo

 

 

Svakog leta... stavim taj pingvin na komodu pored prozora, i oko tog prozora u sobi napravio sam sistem..  otvorim prozor dovoljno da izadje cev... i uzmem selotejpa kilo i stirodura .. i napravim na silu onako oblepim sve , postavim sundjere (kao termoizolaciju)... i tako se hladim. Cak i sa time nije dovoljno da se spusti temperatura ispod ispod 28 stepeni kad su napolju bas paklene vrucine ono 35+. Tu mi je dobro sto imam 2 prozora, pa da luftiram sobu otvaram drugi.

 

 

Sranje je ovo, ali je mnogo bolje nego bez klime.

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Ово су два конкретна модела :
http://www.tehnomanija.rs/klime/midea-klima-inverter-msru-12hrdn1-r20.html
и
http://www.tehnomanija.rs/klime/lg-klima-inverter-e12el.html

С тим да је за ЛГ бесплатна уградња ако се пазари до краја месеца..

Мсм, и са уградњом за Мидеу, разлика је 15к..

Чачкао сам негде по нету, и мислим да сам ископао да је Мидеа већи потрошач за типа 50вати, и капирам да ће проћи године док ја отплатим ту разлику..



@ Песма, брате, ја бих избушио рупу на гипсу и на прикачио се на цевку за вентилацију, тако да не бих губио хладан ваздух са тим импровизацијама..
И јеботе, ако не може са климом да спусти испод 28, ја ћу бре ово лето да умрем на 45 степени у соби :D

 

 

Едит :
Ако је веровати званичним сајтовима :
LG E12EL - http://www.lg.com/rs/klima-uredaji/lg-E12EL

  • Хлађење -1120 W
  • Грејање-1040 W

Midea MSRU-12HRDN1 (R20) - http://www.midea-bg.com/en/products/air_conditioners_inverter/msru_12_hrdn1_r20_/

  • Хлађење - 1280 W
  • Грејање - 1200 W
     

200 вати ће да се отплати релативно брзо јебем му маму..

Edited by Шоми илити SpC

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Pa ako je 1kw oko 5-6din, ako sam dobro video cenu skuplje tarife...to znaci da je razlika po satu rada oko 1din....dakle 15000 sati rada treba da se izgubi ta razlika u ceni (s tim sto je razlika manja ako se ulazi u crvenu zonu..tu je cena 15din...dakle u tom slucaju treba oko 5000 sati da se otplati)...

 

sve u svemu cini mi se da ako isto rade da je izbor Midea....za neko umereno kucno koriscenje..

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Па и ја рачунам, после једно 3,4 године ће се отплатити.. Мсм, неће да ми ради 365 дана, можда око 150 дана годишње..

Не знам ни да л' би је користио као примарно грејање, имам већ 1 Норвешки радијатор који ми је прошле зиме скроз задовољавајуће грејао цео стан (Типа ишао сам целу зиму у гаћама). Или ако би то било значајно исплатљивије, онда радијатор иде на позицију 2 и ако, не дај Боже, буде минус 30 :D

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Па и ја рачунам, после једно 3,4 године ће се отплатити.. Мсм, неће да ми ради 365 дана, можда око 150 дана годишње..

Не знам ни да л' би је користио као примарно грејање, имам већ 1 Норвешки радијатор који ми је прошле зиме скроз задовољавајуће грејао цео стан (Типа ишао сам целу зиму у гаћама). Или ако би то било значајно исплатљивије, онда радијатор иде на позицију 2 и ако, не дај Боже, буде минус 30 :D

Јеси сигуран да ћеш 5 месеци годишње користити климу ?:) 

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Јеси сигуран да ћеш 5 месеци годишње користити климу ?:) 

 

deluje stvarno previse tih 5 meseci,..ali dobro ne znamo koliko je zaista toplo u tom potkrovlju i koliko ti to smeta..grejanje preko klime zimi sigurno nece biti isplativo u buducnosti...posebno jer je navodno cena struje preniska:(

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Razlika u ceni razlicitih klima je koliko sam ja naucio u skoli(rashladni i termicki uredjaji) od dobrog profesora je da ova jeftinija(midea i slicne) ima jeftiniju plastiku koja je dosta kruta i ako bi sami prali one filtere za vazduh ona bi pukla ako se nebi pazljivo rukovalo sa njom.Druga razlika u ceni je oko kapaciteta klime (8,12 i tako to)i to se gleda po velicini prostora koji hladi uglavnom.

Za drugare u potkrovljima,90% siguran da moze da se stavi spoljni deo klime u donji deo stana(napolju ofc) i da se sprovede instalacija kroz stepenice ili izolaciju cak ako je neko dovoljno lud da skida sve i stavlja opet.U principu samo spoljni deo klime treba da bude nize od unutrasnje jedinice(zaboravio sam zasto) al ne vidim zasto bi gubila klima znacajno freon kad su to bakarne zice koje se zavare pri instalaciji.

Nikad nisam imao priliku da proverim da li skuplje klime mogu da guraju bolje taj freon u vecim instalacijama ali savetujem da se raspitate kod nekog majstora ja nemam toliko iskustva jer se ne bavim time odavno.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam cuo da nema smisla da unutrasnja jedinica bude dalja od 3 metra od spoljne jer onda kao gubi snagu i ne moze da radi lepo, nisam pametan :/

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...