Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

А ја се штрецнуо да није неко обновио зграду, уложио паре, направио нешто од ње. А онда загледам наслов мало боље :/

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Данас је дан "чудних" слика и филмова клипова. Ти овде, Трупер цицу без ноге тамо ....

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Није то чудно, Доцо. После Првог рата смо били неки фактор, победили у два, не ипак три рата. Питали смо се нешто.

Данас само немамо алтернативу :(

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

i 80% zgrada koje valjaju u beogradu je sazidano između dva rata. komunisti su nam ostavili infrastrukturu, kralj pre njih lepe zgrade, a đilas busplus i prohibiciju

Link to comment
Share on other sites

da stvar bude još čudnija, zgrada bigza je izgrađena pre drugog svetskog rata :o

 

Moderna je na vrhuncu bila 20ih i 30ih godina, nema tu ništa čudno. Beograd zapravo ima obillje arhitekture moderne i art decoa.

 

duplirao mi se post... 

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...