Jump to content

Xbox One


Slađan

Recommended Posts

@vudu

 

ja nigde nisam video da su ljudi rejdžovali zbog cene igara već su vikali "OMG IMA DRM JOJ SRANJE" i drkali na onaj sonijev klip gde lik samo da drugom disk u ruke. ako sam se zajebao priznajem grešku, nije mi cilj da branim ms u svakom slučaju.

 

drugo, hoćeš da kažeš da su na steamu te akcije zato što je steam car i deli šakom i kapom ili zato što izvlače zaradu na konto ljudi koji će da kupuju igre samo zato što su "na akciji". pritom (tebe pogotovo :DDD) ne smem da pitam koliko si tih igara koje si kupio na akciji uopšte upalio a kamoli aktivno igrao :D

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

a nigde nisam video da su ljudi rejdžovali zbog cene igara već su vikali "OMG IMA DRM JOJ SRANJE" i drkali na onaj sonijev klip gde lik samo da drugom disk u ruke. ako sam se zajebao priznajem grešku, nije mi cilj da branim ms u svakom slučaju.

 

Mislim da su cene tu poprilicno nebitne, mislim za sustinu ove diskusije. U pravu si ti za Steam, ali je on samo jedan servis distribucije igara za PC i ko se opredelio za Steam zna da nece imati medij koji ce moci da pozajmi nekome. Ako mu to nije bitno covek ce skinuti igru preko Steama, ako mu je bitno ode lepo u prodavnicu, poruci sa Amazona ili stagod, dobije cd i dalje ga drnda kako god hoce. Sa druge strane kod Xbox One je varijanta da ti mozes da odes lepo u prodavnicu, kupis cd, instaliras ga na konzolu i to je to, ne mozes ga dalje nikome pozajmiti niti probati kod ortaka na konzoli. Dakle ljudi koji koriste Steam su se svesno odrekli te mogucnosti (mada evo sad i oni najavljuju da ce mozda biti dozvoljeno deljenje igara). Kod Xbox One taj izbor jednostavno ne postoji iako si sasvim normalno otisao u prodavnicu i kupio cd koji bi trebalo da je tvoj, velika je razlika. 

 

Sa druge strane opet se vracamo i na stalnu povezanost sa netom - igre koje skines sa Steama mozes da lepo igras i kad nisi uplatio net pa su ti ga isekli, kad god hoces, dokle god hoces. Ne mora neko preko neta da proveri da li igru stvarno igras ti i tvoj serijski broj PC-a. 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ma nisi valjda iznad situacije?!?!?

 

:D 

 

stvarno imam zelju da diskutujemo o tome, ali nemam vremena sad, niti mislim da mozemo preko foruma da pricamo o tome iole ozbiljnije. MNOGO diskusije se vodi o ovome i unutar MS, nezvanicno, medju zaposlenima koji nemaju nista sa XBoxom, a malo sam prezasicen random 4chan-style flejmovanjem sto je klasican MO i ovde na forumu.

 

Jednu jako zanimljivu paralelu je povukao Jerry Holkins (Penny Arcade) izmedju XBoxOne i "New Coke" (https://en.wikipedia.org/wiki/New_Coke, procitah jutros ceo wiki clanak i stvarno sam bio fasciniran pojedinim detaljima i slicnostima) 

Edited by trooper
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

+1 za new coke, taj događaj je krcat raznim kretenskim sociološkim zanimljivostima. Bila je čak i neka lepa emisija o tome na historiju, sad ću da probam da iskopam.

 

EDIT: mislim da je to ovo ako se ne varam

 

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

WTF! Kako mozete da poredite steam na PC i Xbone DRM?

Da li ja na konzoli tipa XboxONE mogu pored steama da skidam igre sa GoodOldGames, gamers gate, direct2drive, impulse, blizardove igre, android igre ili da jednostavno kupim disk ili skinem igru sa torenta, odem na sajt war thundera ili world of tanksa i direktno platim developerima, uzmem nesto preko kickstartera ? itd


Prvo steam na racunaru je obicna aplikacija tj servis koji se instalira za dzabe i kompletno je neobavezan. Da li ces ti da koristis steam ili ces da kupujes igre u radnji,preko neta ili na drugim servisima itd je opcija ostavljena za korisnika. Ne dolazi svaki PC sa steamom gde mozes da koristis steam ili da bacis PC u kantu. Ne svidja ti se steam? Nemoj da ga instaliras :)

 

Sa druge strane imamo XBoxOne gde kupis specijalizovan hardware na kome si prinudjen da koristis majkrosoftov DRM i nista drugo bez i trunke slobode a koji je totalno suprotan i gotovo na svakom koraku ogranicavajuci sistem u odnosu na stari sistem konzola. Nemas net ne mozes da igras, da ne govorim sta se sve desava sa koriscenim igrama itd... na svakom koraku neko ogranicenje, pa sta si kupio kada gde god da krenes dobijes znak stop u facu.

 

Povrh svega toga XBoxOne je osetno skuplji od PS4-direktnog konkurenta a ima slabiji hardware i jos mu se neki servisi dodatno papreno naplacuju koji su na PS4 za dz , npr Netflix... To sto na silu hoce da ti naguraju kinekt je jos veci bezobrazluk... klasnicna njihova politika sa desktopa ... imaju los proizvod? Stavi ga u paket sa nekim drugim proizvodom i naplati ga. Pa ako hoces ovaj bolji proizvod moras da uzmes i ovo djubre i naravno da papreno platis i za jedan i za drugi, i tako vracaju lose proizvode u promet umesto da odu na groblje losih ideja i propalih investicija, old skul MS bahatost. 

 

Ma odjebi MS, najobicnija pohlepana stoka , neka jedu govna, ponasaju se bahato gde god da stignu i zasluzili su svo sranje koje se baca na njih.

 

PS: ne velicam sony i boli me k za konzole :)

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ma ni kinect nece biti obavezan u bandlu. I cena ce im biti ista. Sve ovo je bila jedna ozbiljno neuspela patka. Dal teorija zavere vrhunskog marketinga koji mi ne razumemo, dal prosto gomila debila koja se zajebala. Svejedno je

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

inače, u celoj ovoj priči sa xbox1 mi nisu jasni ljudi koji su potrošili sve vreme ovog sveta da pljuju isti zbog drm-a a jedva čekaju da potroše svoje pare na steam igre, pošto na tu inače mogu da pozamljuju, preprodaju dalje i tako to. čista glupost.

 

http://www.theverge.com/2013/6/19/4445844/valve-steam-game-sharing

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Microsoft has collaborated closely with US intelligence services to allow users' communications to be intercepted, including helping the National Security Agency to circumvent the company's own encryption, according to top-secret documents obtained by the Guardian.

 

• Secret files show scale of Silicon Valley co-operation on Prism

• Outlook.com encryption unlocked even before official launch

• Skype worked to enable Prism collection of video calls

• Company says it is legally compelled to comply

 

http://m.guardian.co.uk/world/2013/jul/11/microsoft-nsa-collaboration-user-data

Edited by Nobina!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

neki klinja sa novim xboxom, možda je bolje bez zvuka gledati i pročitati tekst, dosta je iritantan pošto mu je svaka druga reč "eeee" - http://www.kitguru.net/desktop-pc/console-desktop-pc/jon-martindale/kid-gets-xbox-one-because-of-reasons-posts-videos/

 

Takođe, XBox prodavači magle (marketing tim) su se potrudili da objasne potencijalnim klijentima koliko reklamne moći i podataka leži u novom kinectu. Tako da za tih koliko već stotina dolara, ne dobijate samo konzolu već i ličnu mašinu za reklame krojene baš po vašem izboru, ko to ne bi poželeo :P - http://kotaku.com/xbox-ones-top-marketer-brags-to-advertisers-about-kine-1441807229

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

hahaha, pa ovo je odlično. Pošto XBox One ima HDMI input oni su uključili Jedan Xbox One samog u sebe iz splitovanog video signala, pa jedan kabl nazad u xbone, a drugi u tv.

Xboneception: Infinity

 

http://www.youtube.com/watch?v=MHamQV-XEdc

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Mene više interesuje da neko portuje "proprietary OS"-eve na standardni x86 PC :tf:


Triple boot Њиндоњс, PS4 i XBOne!

Ili još bahatije, PS4 i XBOne kao virtuelne mašine pod Windowsom :)

Dal bi Large Pixel Collider mogao tako da ih tera? :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...