Jump to content

Akcije, popusti, katalozi - gde najpovoljnije kupiti nesto


Zwerko

Recommended Posts

pa ono, ako mu ne fali ništa, jaka stvar. Imaš i dalje garanciju. A i pošto je skuplji od koliko već, isporuka je za dž, naručiš preko neta. Eventualno se raspitaš fonom jel eksponat ili ima oštećenje, a i oni zovu uvek da potvrde kupovinu kada se naruči preko neta. To sve naravno ako se nekom ne ide u bele vode da pogleda na licu mesta :D

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u winwin-u svojevremeno uzeo Nexus 7 koji je takodje bio iz "outlet" varijante, kad su me pozvali rekli su mi da je vracen pa da mu je u servisu zamenjena ploca. Platio sam ga bar 30% manje od trenutne trzisne vrednosti, a evo ga sljaka danas najnormalnije, ima i garanciju i sve. S druge strane s televizorom je malo pipavije ako je bio izlozen posto moze fakat da ima i nekih ostecenja i sl, tako da je za preporuku da se ipak uredjaj pogleda pre kupovine, ali da je odlicna cena jeste.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

inače, provereno znam da kada Tehnomanija isporučuje bilo kakav ekran, otvaraju ga odmah na licu mesta, pre predaje, da se proveri da nema neki fizičkih oštećenja kupcu na oči i bio eksponat ili ne, ako mu nešto fali, možeš da odbiješ da preuzmeš.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Zwerko, zar taj tvoj nexus nije "refubrished" verzija? a to nije isto kao i "eksponat" varijanta. Mislim, čitao sam negde da postoje te neke kategorije popusta da se tako izrazim, odnostno bio je neki "kako uštedeti" video iz Nemačke ako se ne varam. Ako se dobro sećam, ide nekako ovako:

 

- popust na osnovu zastarelosti modela (uskoro izlazi ili je već izašao novi model) - ovo je jasno zašto

- popust na eksponate - nekad i imaju određenja kozmetička oštećenja, koja ne utiču na rad uređaja (npr. ogrebotina na ćošku monitora)

- popust na "refubrished" modele - uređaju koji nisu bili u prodaju, već su oštećeni recimo prilikom transporta ili testiranja. Zatim vraćeni u fabriku gde im je zamenjen oštećeni deo, nakon čega se vraćaju u prodaju po nižoj ceni, sa garancijom.

Link to comment
Share on other sites

Znam, dosta se u Srbiji prodavalo refurbished Nexusa 7, ali to je uglavnom bila verzija 16GB wifi koja se prodavala za oko 18.000 dinara (pre nego sto se pojavio novi model). Ja sam u win winu na sajtu video 32GB 3g verziju za 21.000 i odmah porucio iako je pisalo "outlet". Onda me nazvala neka teta odande i pitala da li znam da je uredjaj outlet i sta to znaci, nasta sam ja odgovorio da ne znam. Onda je ona rekla da su to uglavnom uredjaji vraceni s servisa, pa je proverila konkretno za moj i rekla da je reklamiran pa su mu u domacem servisu promenili plocu. Ja sam pitao jel i dalje ima garanciju sto mi je i potvrdila. Onda kad sam otisao u prodavnicu sam detaljno pregledao uredjaj i kad sam zakljucio da je sve ok ga platio i uzeo. Evo sad kucam s njega :)

Dakle moj nije "refurbished" jer nije fabricki sredjen, vec je ovde nesto budzen u servisu, dakle losija varijanta, ali mene sluzi skroz dobro, a platio sam ga tek malo vise od ne-refurbished verzije 16GB wifi, pa cenim da sam super prosao. Jer je nov ovakav kao moj u tom momentu bio oko 35k dinara.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ahahahahah [roflmao]

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Управо иде акција код Raiffeisen банке - ко отвори код њих сад рачун за примање плате/пензије добија Samsung Galaxy Star. Не знам даље услове (осим да се добија телефон након прве уплате плате/пензије преко њиховог рачуна), нисам звао, нити ћу. Но, можда некоме одговара.

Link to comment
Share on other sites

Pa taj telefon nije neki premium ili šta god, tako da nije to čudno. Verovatno te obavežu da moraš neko vreme da budeš kod njih. Ili pak zatvaranje takvog računa moraš da platiš 100e.

 

Kao ono sa kupovinom na rate preko neke banke, recimo EuroBank, gde moraš da izvadiš njihovu karticu i otvoriš račun pa onda zatvaranje računa platiš 3000 din ili tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

možda je to nešto skorije, znam da je ovo bio slučaj dok je neko vreme vladala "pomama" da se uzimaju neki mobilni na rate bez kamate bez kredita preko eurobanke, nego ti samo treba ta neka njihova viza.

 

A Raiff predpostavljam ima neki način da se zaštiti od toga da svako prebaci platu, uzme telefon, sledećeg meseca vrati platu gde mu je drago, ili su iskalkulisali da se ljudi neće toliko cimati.

Link to comment
Share on other sites

Ima neka intezina akcija za kupovinu American Express preko neta:

 

http://www.bancaintesa.rs/code/navigate.aspx?Id=1207

 

 

 

Plaćajte Banca Intesa American Express® kreditnim karticama u odabranim domaćim on-line prodavnicama od 25.11. do 15.12.2013. i ostvarite veliki broj popusta:
Gigatron
Specijalna ponuda - Asus tablet računar sa 3% popusta na www.gigatronshop.com
Hoću To
Izaberite neki od 20 proizvoda iz kategorije gedžeta, sa popustom od 20% na www.hocuto.rs
N Sport
Ostvarite 20% popusta na zimsku kolekciju Northland na www.n-sport.net
Skijališta Srbije
Obezbedite na vreme ski karte za sva srpska skijališta na shop.skijalistasrbije.rs
OFY prodavnica igračaka
Uštedite 10% kupovinom baby opreme Cosatto na www.ofy.rs
Kupi Me
Ostvarite 5% popusta kupovinom bilo kog proizvoda iz bogatog asortimana na www.kupime.com
EMS_GIGSTIX
Dobijate jednu kartu besplatno za kupljene 4 karte za koncert Bajage i instruktora ili Koncert godine.

 

Većina stvari je bezveze, ali možda ovo Gigstixovo nekome bude zanimljivo ili ovo iz N sporta.

Link to comment
Share on other sites

TOSHIBA LCD TV 39 inča, 3xHDMI, D-Sub, podržava eksterni HDD preko USB, itd, itd, na nekom popustu - http://pcpractic.rs/proizvodi/lcd-i-led-televizori/45002-toshiba-tv-39-tv-led-toshiba-39p2300-full-hd-3xhdmi-usb

 

I da, ovo valjda ima 2 godine garanciju ali je prva godina no matter what garancija.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Bio sam sad u Jysk-u, pa mali potencijalni hint - njihove cene na sajtu se razlikuju od onih u radnji.

 

To znači da:

 

1. Kad ste u radnji i vidite neku cenu "valja" proveriti da li postoji niža cena na sajtu i onda je tražiti.

2. Kad vidite cenu na sajtu pa odete u Jysk i tamo je druga cena, tražite da provere svoj sajt.

 

Primera radi, dvosed neki je trenutno 23.000 na sajtu spušten sa 29.000 a u radnji je i dalje 29.000 nema nikakvog pominjanja popusta.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...