Jump to content

Akcije, popusti, katalozi - gde najpovoljnije kupiti nesto


Zwerko

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

pa nije full hd tj. nema 1080 rezoluciju već je 1366x768 rezolucija ekrana. 

 

Znači da će full HD sadržaji biti "smanjeni" na tu HD ready rezoluciju i samim tim nešto slabijeg kvaliteta, najprostije rečeno.

 

Možda ovim otvaram neku novu diskusiju, ali imho na dijagonali od 32" i pritom uz domaće TV kanale i činjenicu da najčešće serije, filmove itd skidamo kao DivX a ne neke full HD ripove, mislim da je HD ready rezolucija skroz korektna stvar, ako se juri budžetski segment.

Link to comment
Share on other sites

Pa to je vrlo diskutabilno, skoro smo na poslu imali tu diskusiju posto je kolega razmisljao da li da uzme HD Ready ili Full HD 32" tv. Na kraju smo to resili tako sto smo skinuli Game of Thrones u 720p i 1080p i nas 10 odvojeno gledali da li primecujemo razliku na Full HD plazmi od 51". Bar polovina nije mogla da primeti nikakvu razliku s udaljenosti od 2-3m,cak je problem sto se na 1080p verziji vise primecivala kompresija (skinuli smo najveci klip koji smo nasli, ali je taj bio vise kompresovan od 720p).

Sto se gledanja domace televizije tice najbolje je uzeti CRT televizor da lepo zamuti sliku :) od novijih ce izgledati krs na bilo kom osim ako ne gledas samo strane kanale. Sto se gledanja filmova tice na 32" ekranu osim ako ne gledas potpuno nekompresovane Blu Ray filmove, mislim da ce manje od 10% ljudi ikada moci da primeti razliku u rezoluciji...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

haha, pročitao sam ovaj topic odmah nakon onog sa mircom i strijama, pa je još smešnije!

 

inače, izgleda da postoji neka razlika između USA i EUR po pitanju tog termina, usled čega i nastaje "pometnja" za to HD ready je 720p, ne znam da li ima na wiki strani - http://en.wikipedia.org/wiki/HD_ready mrzi me da gledam, ali je bilo u jednom dosta detaljnom članku kojeg sam relativno skoro čitao.

Link to comment
Share on other sites

HD Ready je bilo koji uređaj sa HDMI ulazom koji može da prikaže ono što mu se dovede na taj ulaz, pa makar prikazao u 320x240.

 

hd ready je valjda sve do 720p, ukljucujuci i 720p (interlaced 1080 necemo uzimati za ozbiljno zar ne)

 

narodski je pojednostavljeno jer je u nasim radnjama hd ready bio u 99% slucajeva 720p (manje rezolucije su eventualno bile tu u prapra vremena zacetka lcd/plasma televizora u nas ako se dobro prisecam)... da li je u ostatku realnog sveta isto tako - nemam pojma

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Imate ovde ceo clanak o tome http://www.hdtvfaq.org/hd-ready.html

 

Ovo sto kaze Laki jesu razliciti standardi za USA i Evropu ko sme da nakaci HD Ready logo na uredjaj, u USA je da je to bilo koji uredjaj koji moze da prikaze 720p, 1080i ili 1080p rezoluciju. U EU je to da mora da prikaze minimum 720 vertikalnih linija u widescreen formatu, kao i da mora da ima HDMI ili komponentni analogni ulaz. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
×
×
  • Create New...