Jump to content

iNation na turnirima


Recommended Posts

Hmm, pitanje koliko je to sve istinito, na prvom mestu sto si pomalo subjektivan kad je Nestor u pitanju (sto je i logicno, naravno), ali ajde da odgovorim.

Potegao si 2 pitanja, jedno je izmena Janko - Nestor, drugo je in-game lider.

Sto se prve stvari tice, glupo je pricati ko je "bolji", jer su razliciti tipovi igraca. Nestor je decko koji ide i puca, slusa sta mu se prica i to dobro radi. Sa druge strane imas Janka koji je na prvom mestu sjajan awp, a realno takav tip igraca je potreban svakoj ekipi. Dalje, Janko je neverovatno smiren, i zapravo igra jako pametno i mudro, ne srlja mnogo, ne pravi "glupe" (pod navodnicima jer kad se gleda sa strane svaka greska je glupa, ali svi znamo kako je to u igrici) greske, a cesto pravi visak. Ako se setis na Nuke-u je poslednjih 5 rundi bas Janko napravio visak na polju...
Ali, ja se ne bih osvrtao na ovaj dvomec, jer ne bih rekao da je to pravi odraz ove ekipe, zato sto je Janko tek poceo in-game da vodi ekipu i definitivno je potrebno vreme da se covek prilagodi na tako nesto. Radio je on to i ranije, ali tvrdim da je potrebno vreme. Postoji i ta opcija da je mozda Emici lakse da igra sa Nestorom jer su igrali zajedno od malih nogu, pa se bolje kapira sa njim. Ima tu jos par faktora na obe strane, ali videce oni sta je najbolje, a moje (licno, personalno i samo moje) misljenje je da kad se sve sabere i oduzme, Janko bolja opcija od Nestora.

Drugo, in-game lider, kao sto sam rekao, vreme ce pokazati. Da li ce Emica igrati rasterecenije i vise ubijati, ili ce bas to spreciti Janka da pruzi bolje partije, jeste veliko pitanje, i ponavljam, samo vreme ce pokazati, a najvaznije je da ekipa ima strpljenja u narednom periodu.

Na kraju, mislim da je ova situacija veliki ispit za ovaj tim, zvali se oni GamePub, iNation ili trlababaonline... Uradili su velike stvari preko, a neko ih je sad malo spustio na zemlju, i to u dva navrata. Mozda taj Expert gaming nije bilo opustanje, mozda su momci u tom trenutku jednostavno bili bolji, kao i sad Astronauti. To je sad zajebano progutati i skontati da sad mora jos vise da se vezba, bez da se prave rotacije u timu, da se kickuje ovaj ili onaj, vec treba raditi na timskoj igri, jer svi vrlo dobro znamo da individualni kvalitet nesumnjivo imaju.

Mi, koji ih znamo, i koji nismo "anonymous2785" na chatu, zelimo im od srca sve najbolje, jer zelimo i dalje da ih gledamo i navijamo za njih protiv najboljih timova Evrope.

 

  • Upvote (+1) 4
  • Downvote (-1) 2

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hmm, pitanje koliko je to sve istinito, na prvom mestu sto si pomalo subjektivan kad je Nestor u pitanju (sto je i logicno, naravno), ali ajde da odgovorim.

Potegao si 2 pitanja, jedno je izmena Janko - Nestor, drugo je in-game lider.

Sto se prve stvari tice, glupo je pricati ko je "bolji", jer su razliciti tipovi igraca. Nestor je decko koji ide i puca, slusa sta mu se prica i to dobro radi. Sa druge strane imas Janka koji je na prvom mestu sjajan awp, a realno takav tip igraca je potreban svakoj ekipi. Dalje, Janko je neverovatno smiren, i zapravo igra jako pametno i mudro, ne srlja mnogo, ne pravi "glupe" (pod navodnicima jer kad se gleda sa strane svaka greska je glupa, ali svi znamo kako je to u igrici) greske, a cesto pravi visak. Ako se setis na Nuke-u je poslednjih 5 rundi bas Janko napravio visak na polju...

Ali, ja se ne bih osvrtao na ovaj dvomec, jer ne bih rekao da je to pravi odraz ove ekipe, zato sto je Janko tek poceo in-game da vodi ekipu i definitivno je potrebno vreme da se covek prilagodi na tako nesto. Radio je on to i ranije, ali tvrdim da je potrebno vreme. Postoji i ta opcija da je mozda Emici lakse da igra sa Nestorom jer su igrali zajedno od malih nogu, pa se bolje kapira sa njim. Ima tu jos par faktora na obe strane, ali videce oni sta je najbolje, a moje (licno, personalno i samo moje) misljenje je da kad se sve sabere i oduzme, Janko bolja opcija od Nestora.

Drugo, in-game lider, kao sto sam rekao, vreme ce pokazati. Da li ce Emica igrati rasterecenije i vise ubijati, ili ce bas to spreciti Janka da pruzi bolje partije, jeste veliko pitanje, i ponavljam, samo vreme ce pokazati, a najvaznije je da ekipa ima strpljenja u narednom periodu.

Na kraju, mislim da je ova situacija veliki ispit za ovaj tim, zvali se oni GamePub, iNation ili trlababaonline... Uradili su velike stvari preko, a neko ih je sad malo spustio na zemlju, i to u dva navrata. Mozda taj Expert gaming nije bilo opustanje, mozda su momci u tom trenutku jednostavno bili bolji, kao i sad Astronauti. To je sad zajebano progutati i skontati da sad mora jos vise da se vezba, bez da se prave rotacije u timu, da se kickuje ovaj ili onaj, vec treba raditi na timskoj igri, jer svi vrlo dobro znamo da individualni kvalitet nesumnjivo imaju.

Mi, koji ih znamo, i koji nismo "anonymous2785" na chatu, zelimo im od srca sve najbolje, jer zelimo i dalje da ih gledamo i navijamo za njih protiv najboljih timova Evrope.

 

Aj redom.

Nisam subjektivan, mozda mislis zato sto je pancevac, ali veruj mi ja nisam klinac i time se ne opterecujem. Saja, Paja, Mita ko god da je igrao, kao sto sam naveo u postu od 19og, tim koji pobedjuje se ne menja! To je prva greska. Tu se poletelo u nebo, tu je vec bio nokaut za tim. Ja nikako ne uporedjujem njih dvojcu. U ovoj prici vezano za CS scenu ja sam mnogo mnogo dugo i tacno znam sta pricam. Ja mogu ovde sada navesti brdo gresaka YNK-a a neke sam vec naveo. Da ulazimo u detalje je tesko zato sto to jednostavno nije za forum ( da sada taksativno navodim greske u rundama ). Tacno je to za Nuke( visak u polju koji je kontinuirano u 5 rundi pravio YNK), ali isto tako je odgovran i za ECO , on je verovatno postavio igrace i rekao sta da se radi a zatim je prvi umro na skripi ( jos je i gledao u taj usrani flash ). Kazes Janko je tek postavljen i treba vreme. Pa Lesko prijatelju zamisli da promenis kapitena u sred svetskog prvenstva, da li je realno ocekivati da tim funcionise isto kao i dan pre toga - tesko. To se tako ne radi . Epilog toga znamo svi. Inace ovaj mec protiv Norvezana nije izgubljen zbog Emice, Kingora, Janka, malog Nikole ili Nena. Izgubljen je losim tajmingom za zamene igraca i TL i u to sam uveren. Takodje je izgubljen zbog pistoljki, momci krecu u mec takoreci sa hndikepom -6 i to ih je mucilo gotovo citav turnir. Eto kako ti kazes za Janka, ja mogu reci da je Nestor bio tu moguce da bi uzeli neku pistolj partiju ili eco, kao sto se pokazalo u Kijevu.

Na kraju kazes : "To je sad zajebano progutati i skontati da sad mora jos vise da se vezba, bez da se prave rotacije u timu, da se kickuje ovaj ili onaj, vec treba raditi na timskoj igri, jer svi vrlo dobro znamo da individualni kvalitet nesumnjivo imaju." 

Pa zato nije ni trebalo doci do rotacije u timu i zamene igraca nakon Kijeva, vec je trebalo nastaviti sa radom. Pa da se kojim slucajem ovaj qual zavrsio ovako kako se zavrsio, onda bi trebalo razmisljati o gore navedenim stvarima i praviti izmene. Mada za mene licno i to bi bilo preuranjeno. Treba vreme, kao sto je trebalo vreme da Kassad napravi tim iNation. Nista preko noci, nista preko kolena.... 

Ja im takodje zelim sve naj i pratim sve meceve i podrzavam ih maksimalno i to cu ciniti ubuduce.

Edited by drasko
Link to comment
Share on other sites

CS 1.6    http://www.hltv.org/?pageid=173&playerid=2482&eventid=0&gameid=1 ( Best weapon awp)

 

CS GO   http://www.hltv.org/?pageid=173&playerid=2482&eventid=0&gameid=2  ( Best weapon ak47)

 

 

I to sve kad je ekipa usla u TOP 10.

 

http://www.hltv.org/?pageid=173&playerid=4216&eventid=0&gameid=1 (gospodin koji je izbacen iz ekipe) 

 

CS GO - malo meceva ili nisam uspeo da nadjem (ako neko nadje nek postavi)

 

YNK-u dati vremena.

 

Nestor za njega nije bilo vremena.

 

Nije me mrzelo.

  • Upvote (+1) 1

42514322.jpg

MUHAHHAHHaLOOOOOOOOOOOOOOOL:D:)AHhah HAHAHHaaaa:Dhhaa

Link to comment
Share on other sites

Vazno je samo da vidis da je moj post neutralan, tacnije ne stajem ni na ciju stranu (osim u slucaju kad sam rekao da je po mom misljenju Janko bolja opcija od Nestora, sto opet ne znaci ni da sam u pravu) niti sam bilo koga napao. U tome je poenta!
Najvise na svetu volimo da pljujemo nekog, da kazemo da nije dovoljno dobar, da trazimo krivca i neku "bolju" opciju. I onda se naravno postavlja pitanje "a sta da je Janko tad kad je napao nabo 2 lika u glavu", "a sta da je Nestor napravio ace u svim pistoljkama"... To su sve pretpostavke i ono dobro staro SBBKBB.
Drugi post zaista ima smisla i slazem se da nije bila dobra ideja praviti sad neke izmene. Opet, nekad je moralo doci do njih, a uvek ce biti vaznih turnira i takmicenja za koja ekipa u tom trenutku ne bi bila spremna. Da li je ovo bio pametan korak uraditi sad ili ne, videcemo...

U proslosti smo pokazali da smo najlosiji kad je najteze, ali ruku na srce, nismo imali ovakvu ekipu jako dugo, koja moze da parira svima, pa je sad pitanje, i na kraju krajeva interesantno je sta ce uraditi i koje ce odluke doneti. 

Ne zelim sad ovde dalje da nastavim ovo pisanije i to je mozda nefer sa moje strane, imajuci u vidu da sam se prvi nadovezao na tvoj post, ali smatram da ovo ne moze mnogo toga dobrog da donese, vec samo okidac da dodje do neke nebitne rasprave ili pljuvanja, (ne mislim izmedju mene i tebe, ali svi dobro znamo kakav cs podforum na rur-u ume da bude), a to mi je bila poslednja namera. 

@Toperssen
Neko je bas danas pisao na drugom podforumu o statistici, a ja cu se posluziti tim citatom - "Statistics are like a bikini. What they reveal is suggestive, but what they conceal is vital". :)

 

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Koliko god pljuvali kassad-a, gamepub je uzeo skoro sve sto je mogao uzeti kod nas, u vrhu je srpske cs:go scene(za mene i balkanske), a i po rejtingu nekom su ispred ostalih. Pre svega ajmo ovde da se zaustavimo i kazemo koliko nas je to uspelo? Ja bih licno bio presrecan da sam uradio tako nesto a za mene je to samo san, koji verovatno nikad nece biti ni ostvaren( do duse imam vece sne tako da mi to nije ni blizu prioriteta).

Sta tek da pricamo o tome sto je li kao sto svi zelimo da budemo fudbaleri liverpula, naravno za gejming mastamo o igranju za neke od najjacih ekipa...

Ono sto u ovom trenutku Srbija moze da ponudi nije previse, ali svaki odlazak bilo koje nase ekipe van Srbije mora biti maksimalno ispraceno i podrzano (primer Starladder Kijev GP), koji sam pratio s ponosom i bio uz momke sve vreme.

 

Koliko sam upucen ovo je jedini nas tim koji ima neki prodor u Evropi u cs:go sceni i zato je svako pljuvanje svakoga ko isto cini totalno suvisno i glupo. Drago mi je sto postoje kritike, bio bih najsrecniji da 2% vas sto pljujete pokazete vise od njih i ostvarite barem slicne uspehe!

Ljudi nas odlicno reprezentuju, makar i gubili, primetio sam da ljudi imaju veliko postovanje za njih(pricam za poznate klanove)!

Sto se tice promene YNK > nestor, stvarno ne znam sta bih rekao, voleo sam GP sa StarLadder-a, iskreno nisam za promenu ali svakako da ovi momci znaju sta rade i ja iskreno ni ne znam zasto je nestor otisao pa ne mogu nista vise reci o tome... znam da je yNK odlican awp igrac za nase uslove,a promena se desila skoro i bilo to glupo ili ne bice potrebno neko vreme da to stane na svoje noge, a ja koliko god postovao nestor-a, nadam se da ce se sve to uklopiti zbog mogucnosti ovog klana!

Sasvim je normalno i da se ljudi posvadjaju, neko od njih mozda ima licne probleme, svi zivemo s nekim problemima i uvek ih imamo, nekoga to mozda poremiti manje nekoga vise, nemojte suditi tako ljudi, siguran sam da ce nas GP uskoro  opet obradovati!

Sportski pozdrav svima i da vezbamo svi, ja i drugari se tu malo igramo, iskreno se nadamo svi da cemo uskoro ucestvovati na nekom nasem turniru i igrati sa svim ovim igracima jer su stvarno odlicni, moramo svi poceti da cenimo svoje i ono sto je nase !!! 

 

Edited by lancemi3d
  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

nepotrebno je diskutovati o promenama u timu, sada je takvo kakvo je, ko zna šta bi bilo da je ostao isti lineup kao iz Kijeva, izgubili su meč, bilo je dosta grešaka dešava se.

 

ispali smo sa turnira, ali ne treba sada kritikovati poraz kao poraz ništa specijalno, čekamo sledeći turnir i verujemo AJMO GP !

  • Upvote (+1) 1

Live and let die


 

Link to comment
Share on other sites

ko zna šta bi bilo da je ostao isti lineup kao iz Kijeva

Знам да сада извлачим вероватно из контекста твоју реченицу, али да је овај лајнап одиграо без грешке, као што су то они (у)радили у Кијеву, Катовице би биле реалан домет..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Totalno glupa poredjenja,ovo je bio online quali,mnogo vise faktora utice na samu igru ,ovi norvezani su samo trcali i pucali,nije tu bilo nikakvog taktiziranja...I pored toga cekalo se na njih skoro 1h sto bi mene konkretno ubilo u pojam (i nisu bili nikako kaznjeni).Sto se tice ynk-nestor ,odavno je poznato da je u ovoj igri awp pola igre i to je ono sto je starom inationu falilo.Mislim da je potrebno vreme kako bi se emi oslobodio i fragovao(mozda glupo poredjenje,ali kao NIP xizt).

Edited by rolna
Link to comment
Share on other sites

Знам да сада извлачим вероватно из контекста твоју реченицу, али да је овај лајнап одиграо без грешке, као што су то они (у)радили у Кијеву, Катовице би биле реалан домет..

 

O tome i govorim, možda bi se i kvalifikovali sada i ko zna šta uradili, ali to je gotovo napravljena je izmena, a diskutovanje o tome ko je bolji igrač nema smisla i nezahvalno je upoređivati različite igrače. Po mom mišljenju i za ovaj lineup Katovice bi bile realan domet i očekivao sam da se kvalifikuju, ali nisu odigrali na nivou na kome znaju da igraju i ispali su.

Live and let die


 

Link to comment
Share on other sites

Stvarno ne znam cemu ova diskusija posle dva poraza? Pa porazi su sastavni deo igre , desi se da jednostavno ljudi nisu dovoljno koncentrisani bili u tom momentu imali su los dan , pa koliko puta se desilo svima vama da podbacite? To sto su podbacili kada je najpotrebnije to jos vise dobija na tezini , i oni to najbolje znaju i valjda ce uz malo price resiti probleme koji su uocljivi. Te price ko je bolja opcija nema veze sa vezom , neko je u boljoj formi neko nije to ce uvek tako biti , ne mogu svi da ubijaju konstantno.To sto pominjete gdina Kasada da je on kriv za njihove poraze je cista glupost , i to sto im prebacuje kada streamuje , pa on najbolje zna ko koliko moze da pruzi  igrao je covek sa njima dugo i sam se nervira , ko zna koliko puta im je i bilo ponovljeno da ne prave slicne gluposti u igri pa se opet dese kako kome.Uvek je tesko igrati protiv mix ekipe znam iz iskustva jer jednostavno ne znate sta da ocekujete od takvih ljudi , nekad moze da bude lagana pobeda a nekad da bude jako tesko kao sto se i desilo.Svako trci na svoju stranu i trazi duel , ne zanima ga dal ce prodati nekoga ili ne , mix su i dosli su da se pucaju.Da napomenem da to sto su ih cekali sat vremena i vise isto je uticalo da koncentraciju igraca i bitna je stavka. Sve u svemu Bice bolje (neko vice na papiru mrtvo slovo) :)

 

topli pozdravi sa Barbadosa

  • Upvote (+1) 3
  • Downvote (-1) 2

I wish that BACKSPACE works in life!.

 

76561197968543066.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...