Jump to content

PayPal iskustva


Guest

Recommended Posts

Pa ako mogu da dobiju spisak bilo kojih transakcija bilo koje banke u Srbiji realno bi bilo da mogu da dobiju i od PP da bi im uopste odobrili rad na ovoj teritoriji. Banke su cak i obavezne same da im prijavljuju sumnjive transakcije tipa pranje novca i sl, pretpostavljam da bi nesto slicno moralo da vazi i za PP. Ako ne vazi onda je stvarno Torbica pobedio drzavu :)

 

Za banke to vazi, ali shta boli uvo Paypal kao offshore kompaniju da polaze rachune nekoj banchici u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

Za banke to vazi, ali shta boli uvo Paypal kao offshore kompaniju da polaze rachune nekoj banchici u Srbiji.

 

Zato sto je banka banka pa makar bila banka u USA ili zanzibaru?

Mislim koliko je to glup argument "mi smo srbijica, koga boli kurac za nas"

 

Pare su pare.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Treba da otvoris devizni racun za koji ce ti biti vezana Visa Internet kartica (Intesa) ili Visa Virtuon (Rajfajzen). Moguce da su i neke druge banke uvele svoje kartice za net. 

 

Kada dobijes karticu ostaje ti samo da je povezes sa PayPal racunom prilikom cega ce ti skinuti neki iznos izmedju 1-2 eura. PayPal ce ti traziti da upises tacan iznos koji su skinuli radi verifikacije. Nakon toga ces moci da skidas novac sa PayPal-a na tu karticu, tj. na devizni racun koji je vezan za nju. 

Link to comment
Share on other sites

Ne kapiram neke stvari, bio bih zahvalan ako neko moze da objasni.

 

Prvo sam primio uplatu u svedskim krunama u iznosu od 340e, doduse uplata je slana u delovima od maksimum 100e, dva puta od 100e i ostatak po 20-30, nijednom mi nisu naplatili fee. 

Sad sam primio drugu uplatu u eurima i poslatu u celosti 730 i uzeli su mi fee od oko 30e.

Sta koj kurac, nista mi nije jasno.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Da li je iko probao da novac sa PP skine na karticu i da li mu je to pošlo za rukom? Pošto je ta opcija bila zabranjena za našu zemlju, a pre neki dan sam načuo da je opet omogućeno da se vrši takva transakcija. Ako je to istina najzad ćemo i mi moći da prodajemo naše stvari na ebay stranicama drugih zemalja. :)

Link to comment
Share on other sites

Nije brate, ovo je prvi post u ovoj temi.

 

 

Ako se potrudiš bar malo i pročitas max dve strane u nazad naći ćeš odgov

Hvala :) 

Ja sam čitao temu od početka pa na 10-oj strani se smorih i pomislih bolje da pitam možda mi neko odgovori :D

Link to comment
Share on other sites

Treba da otvoris devizni racun za koji ce ti biti vezana Visa Internet kartica (Intesa) ili Visa Virtuon (Rajfajzen). Moguce da su i neke druge banke uvele svoje kartice za net. 

 

Kada dobijes karticu ostaje ti samo da je povezes sa PayPal racunom prilikom cega ce ti skinuti neki iznos izmedju 1-2 eura. PayPal ce ti traziti da upises tacan iznos koji su skinuli radi verifikacije. Nakon toga ces moci da skidas novac sa PayPal-a na tu karticu, tj. na devizni racun koji je vezan za nju. 

Za verifikacfiju kod PayPal-a ne treba tačan iznos već kod od 4 cifre koji je vidljiv 1-2 dana pošto PayPal skine 1.5 eur sa računa. Dakle odete u banku i kažete da vam je potreban četvorocifreni kod za verifikaciju PayPal-a i oni bi treali da u listingu to vide, ako je uplata prošla. Treba uglavnom oko 2 dana.

Dakle treba vam kod, ne iznos.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pozvao na broj telefona na poledjini kartice(visa electron) , i onaj lik iz call centra zaduzen za te kartice mi je rekao kod odma , a fazon bio sam u banci i uplatio 10 eura na devizni racun koji su legli takodje odma.

Skinuto mi je 2,50 sa racuna , a vraceno 1.50 na paypal

 

Inace mene znaima kako ide podizanje para recimo sa bankomata, jel ja treba prvo da povucem iznos sa paypal acca na karticu pa onda da odem na bankomat i podignem ili kako , i jel to treba da se ceka fazon 2-3 dana?

Edited by k4ssad
Link to comment
Share on other sites

Zoveš pej pel da ti prebace pare na fejsbuk pa onda digneš u poštanskoj štedionici ili ti pošalju western unionom keš.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Videćeš ti kad mi striko iz Štutgarta uplati na akaunt pa kad me svi budu lajkali

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pozvao na broj telefona na poledjini kartice(visa electron) , i onaj lik iz call centra zaduzen za te kartice mi je rekao kod odma , a fazon bio sam u banci i uplatio 10 eura na devizni racun koji su legli takodje odma.

Skinuto mi je 2,50 sa racuna , a vraceno 1.50 na paypal

 

Inace mene znaima kako ide podizanje para recimo sa bankomata, jel ja treba prvo da povucem iznos sa paypal acca na karticu pa onda da odem na bankomat i podignem ili kako , i jel to treba da se ceka fazon 2-3 dana?

 

Povuchesh pare sa Paypala na karticu, chekash 5-7 radnih dana i onda odesh na bankomat i dignesh. Provizija za povlacenje je 4 evra, ako chekash 31. u mesecu dzabe ti povuku na karticu.

Link to comment
Share on other sites

Za verifikacfiju kod PayPal-a ne treba tačan iznos već kod od 4 cifre koji je vidljiv 1-2 dana pošto PayPal skine 1.5 eur sa računa. Dakle odete u banku i kažete da vam je potreban četvorocifreni kod za verifikaciju PayPal-a i oni bi treali da u listingu to vide, ako je uplata prošla. Treba uglavnom oko 2 dana.

Dakle treba vam kod, ne iznos.

 

U pravu si, pomesao sam sa proces verificikacije sa Skrill-om.

 

Meni svaki put stigne SMS kad mi skinu pare sa racuna, a u njoj pise iznos (Skrill) ili kod (PayPal), tako da nema potrebe ici do banke i vaditi izvod ako imate uslugu obavestavanja putem SMS-a u banci. 

Edited by MikacNS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...