Jump to content

Metal Gear Solid 5


Slađan

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

dobre kritike je dobio Ground Zeroes ali isto toliko su ga napljuvali jer je najskuplji demo ikada, koji traje čak i manje od dva sata i generalno se aposlutno ništa ne dešava sem core gameplaya. Upoznaješ se sa igrom, mehanikom i to je to. Ima nešto priče, navodno ništa nije jasno. PS4 i Xbox One imaju različite ekskluzivne easter eggove, u jednom kad se skupe sve XOF amblemi ima neka mini igra sa Raidenom, a druge se sad ne sećam. U svakom slučaju, pozitivno je jer je gotivna igra i obećava, negativno je što košta jer pored dva sata da se skupi i obavi sve, može da se izvuče maks nekih 7-8 sati igre, da se probaju razne taktike i slično.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

e pa ovako, par preliminarnih zapažanja:

 

- grafika na Xbox 360 izgleda stvarno solidno tj. neočekivano ok. Kontam da na XBONE i PS4 izgleda naravno bolje kada se uporedi ali ni ovako nije ni malo loše. Mogu samo da zamislim kako bi izgledalo na PC-ju.

- kontrole su ok, malo je potrebno navikavanje jer su natrpali gomilu detalja u njih

- gejmplej je gotivan ali nema nešto mnogo dešavanja

- Kifer Saterlend kao Snejk... jebiga, može i gore

- dosta stvari oko toga kako, šta, komandi nije jasno niti se objasni. Srećom, postoji manual, nesrećom - nije baš pregledan.

- od starta igre ima jedno trilion fajlova da se presluša, to mi nije baš najjasnije što su tako natrpali. Bukvalno počneš igru i onda čučiš narednih sat vremena i slušaš neke audio logove

 

Za sada sam zadovoljan ali je ovo definitvno demo igre, tutorijal i baš je sramota što su ovo pustili u prodaju tj. naplaćuju ga.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

au jebote, onih 47 minuta je realno i za prvo igranje. Ja sam bukvalno lutao okolo i zajebavao se ali da sam išao samo napred, linearno, mislim da bih mogao i brže. Ovako sam se šetkao dva sata u krug da vidim šta ima. Od ta dva sata, odjavna špica traje 15 minuta. Glavna priča može bez zajebancije, da se uz trčanje odradi za pola sata... četres pet minuta. Ima posle dodatne misije ali to mu dođu kao sajdkvestovi, smakni ovog, spasi onog, sve u okviru tog kampa. Super je kao sandbox za vežbanje pred Phantom Pain ali nešto više od toga, nikako.

 

Ne sumnjam da će Phantom Pain biti dobra igra ali ovo je otrov za novčanik, otrov za prirodu što su morali da štampaju omote i diskove za igru. Baš ne znam šta reći, da moram da ocenim, ne bih znao kako. Ne razumem kako neko može mrtav ozbljan da izda ovako nešto i naplati 30€/$. Tih 8 sati gejmpleja o kojem oni pričaju u Konamiju može najverovatnije da se izvuče tako što bi sve sve misije prešle dva puta, jednom na normal i jednom na hard i da se pritom obavi i poskuplja sve. 

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Dao im je examiner 4/10 1/5,zbog cene samo ja mislim. Nisam siguran

 

 

Eo peticija za PC xD http://www.change.org/petitions/hideo-kojima-kojima-productions-konami-bring-metal-gear-solid-v-to-the-pc

 

 

Sigurno ce je izbacit,sa delayom naravno.Ovog puta nije samo na sonijevoj konzoli,portovana je sa PCia na CG konzole tako da nema nikakvih dodatnih "troskova" za portovanje.

Edited by SteXmaN
Link to comment
Share on other sites

haahahah, možda, možda... mada ne verujem. Ovo je ipak velik biznis da bi mu neko dao tako da se zajebava. Prosto, mslim da su ili loše procenili igrače ili probaju pa da vide šta će da se desi, pa ako prođe, ima pola igara da izlazi tako rasparčano, da ne kažem - retardirano.

 

Nego, zabolo mi se u mozak dok sam igrao i ceo dan posle i evo i sada, a to je da su omašili epic pesmu u igri za mikron i uzeli Here's To You od Morikonea i Džoan Baez umesto baš da lupe njihov The Ballad of Sacco and Vanzetti = win = legendarni intro kao i u prošloj igri. Ovako je nekako "whaeva".

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...