Jump to content

Dexter season 8


Recommended Posts

Fan sam Dextera i bez obzira na sve, nedostajace mi ova serija, ali ne znam, meni je ovo jako lose, kao sto sam vec rekao cela 8. sezona mi je bila meh, tempo je bio los, u previse trenutaka je bila dosadna bez te neke tenzije koja je pratila ranije sezone. Iako mi je lik Dr.Vogel bio prilicno smoran, ocekivao sam vise od nje, ubi je na kraju onaj kao zeca i to je to...ispada da je jedini cilj te uloge bio da izmiri Dexa i Debru sto nije beznacajno, ali je nedovoljno, izmirili bi se oni kasnije ili pre i bez nje.

Saxon kao glavni negativac poslednje sezone je se prekasno pojavio, ok covek je psihopata i ubica ali lik nije stigao da se izgradi, u poredjenju sa glavnim negativcima iz nekih proslih sezone (Trinity, Ice truck killer, pa cak i onaj brkati meksikanac, kako bese da se zove) je sve to previse mlako i premalo prostora mu je dato, a s obzirom da je ovo, jelte, grande finale, veliki minus...

Sto se tice ove poslednje epizode konkretno, ne znam, nisam pametan...previse nelogicnosti, kao da su samo hteli da otaljaju posao...kao prvo, zasto je Dexter uopste skinuo Debru sa aparata?! Mislim, ona je lezala u bolnici tipa 2-3 dana, koliko vec, ok prognoze doktora su bile lose, ali ono, to mu je sestra, osoba koju voli najvise, zar nije trebao da potrazi drugo misljenje, saceka da se probudi pa da vidi koliko je ostecenje, pruzi joj najbolju mogucu negu da se oporavi koliko toliko, sta vec....ne! Aj da on nju lepo rokne zato sto ne moze da je gleda takvu i to je to...lol!

Kao drugo, izadje covek iz bolnice sa njenim lesom bez da je makar obukao doktorski mantil...pa oluja je, nije masovni napad vanzemaljaca pa da su se sad svi toliko pogubili da bi tek tako mogao da iseta sa telom iz bolnice prepune ljudi, opusteno je prenese na camac i zapali...

Trece, sto je meni licno bio najveci roflcopter je...zasto je njeno telo bacio u okean!? Kakvu simboliku ili sta vec to treba da predstavlja?! Jesam ja propustio nesto ili sta, ne razumem!? Covek je godinama bacao svoje manje ili vise raskomadane zrtve u okean, zasto bi to isto uradio sa svojom sestrom ffs...sto je nije lepo sahranio kao sav normalan svet, bar da se zna, grob joj je tu i tu, ne kapiram sto je pisac hteo reci tim cinom...

Cetvrta nelogicna stvar je da je resio da Harisona posalje sa Hanom, koja je odbegli trazeni ubica, umesto da ga ostavi sa Batistinom sestrom ili da ga ostavi kod Ritinih klinaca npr, dok se situacija ne primiri, normalizuje koliko-toliko, sta vec...uvek postoje sanse da nju savataju i strpaju nazad u zatvor, a sta ce onda biti sa tim detetom...vrlo mudra odluka!

Sama finalna scena je glupost i proseravanje, sta je ovo, srecan kraj, tuzan kraj, ne znam ni sam...ako je vec skapirao da ne mora da ubija, a navodno jeste onda kad nije ubio Saxona, zasto je se onda prosrao u fazonu, sad ce on da zastiti Hanu i klinca od sebe tako sto ce da iscenira sopstvenu smrt, postane drvoseca, osami se i zivi u brvnari do kraja zivota...wtf, sta, kako, zasto!? Mogao je se onda jednostavno stvarno ubiti i au kurac, cemu patetika....

 

TLDR

Mnogo gotivim ovu seriju, pamticu je dok sam ziv, ali zadnja sezona i kraj su blagi uzas :/

 

Edit

Pardon, jeste da je serija gotova, ali stavite ovo u spojler ako mislite da treba :D

Edited by Napaljenik
  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Posto su mi se slegli utisci malo, moram da se slozim sa razocaranim delom publike. Svasta nesto je tu uradjeno traljavo, na brzinu, mozda pod pritiskom studija i istrazivaca ciljnih grupa. Slozio bih se manje vise sa svim sto ste iskomentarisali do sada, vi koji ste razocarani, samo bih dodao jos jednu "gresku".

 

Dekster na kraju kao zakljucuje da je on to sto je i da je bio debil sto je ikada mislio drugacije, blablatruc, sto ne ostavlja mnogo prostora za interpretaciju, to prosto znaci da se vraca na put homicidnog psihopate i da ne namerava da skrece sa njega. I onda dolazimo do sledece scene - on kao drvoseca u vukojebini. Koga on tamo ubija? Turiste koji bacaju djubre? Ko ce u toj vukojebini da mu se uklopi u kod? Mozda jedan baja u dve godine. Sta koji kurac tamo radi ako je vec sve to skapirao i odlucio u prethodnoj sceni? Nidje veze.

 

Generalno nisam zadovoljan celim raspletom. Niti je Sakson arhi neprijatelj. Niti je bilo zanimljivo celo to razvlacenje sa Hanom u poslednjoj epizodi, dal idu zajedno ili ne, idu, ali onda ipak ne idu, ali ce ipak ici, pa ipak nece, mislim, spanska serija retko ima takve momente. Niti je na mene ostavila jak efekat ta scena sa ubijanjem Deb i izvlacenjem iz bolnice, ni manje ni vise nego da bi je neobjasnjivo sahranio u moru. Itd...

 

All that being said, serija je i dalje kul. Nije to taj tip serije da sve pada u vodu ako je kraj los, po meni.

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
10 hours ago, togFU said:

Sad sam skontao da niko nije okacio ovo

 

1. nisam ni video ovo

2. koliko li su se smorili kad je Nobody izašao sa istom pesmom i skoro istim kadrom :))

3. ne znam ni da li zaslužuju da odgledamo ovo nakon onakvog krš kraja, da nema GoT-a bi bio najgori kraj serije ikad.

Link to comment
Share on other sites

Auuu, pa sta im je ovo trebalo...

A Dexter mi je svojevremeno bila omiljena serija, posebno sezona 4. John Lithgow kao glavni negativac. I onaj mracan kraj te sezone, odusevio sam se.

Naravno, kraj uzasan, bas su je sjebali.

Edited by sttevann

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

On 5/13/2021 at 10:02 AM, sttevann said:

Auuu, pa sta im je ovo trebalo...

A Dexter mi je svojevremeno bila omiljena serija, posebno sezona 4. John Lithgow kao glavni negativac. I onaj mracan kraj te sezone, odusevio sam se.

Naravno, kraj uzasan, bas su je sjebali.

pa četvrta je i bila peak, ili makar egal sa prve tri, ono posle sve krenulo nizbrdo, peta tu i tamo, ostalo raspad.

Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2021 at 1:02 PM, Lucky said:

pa četvrta je i bila peak, ili makar egal sa prve tri, ono posle sve krenulo nizbrdo, peta tu i tamo, ostalo raspad.

Kad nije hteo da prca sestru, jebiga!

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...