Jump to content

Hearthstone - Slobodna diskusija


Silencer

Recommended Posts

Па тај неки рад.

 

Девет победа ти даје већи добитак у противвредности кинте. Дакле, кад би ''претопио'' све што си добио у тозла, имао би више злата са девет него са осам победа. Међутим, ствар је што то не може да се ради, јелте:) Тако да људи које боли курац за игру са направљеним шпиловима и који хоће да врте арену нон стоп, углавном оду на retire после осам победа јер добију више чисте кинте. Док је онима који су олраунд/констрактед играчи боље да иду на што више победа.

 

Са седам победа би требало да је ломљење, тј. доста је већа награда у односу на шест победа и требало би да са седам вратиш уложено у чистим парама (значи добио си кинту за понован улазак у арену, плус бустер и шта већ још).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Kao sto je duljo vec rekao, sa 8 pobeda postoji mogucnost dobijanja 4 kovcega sa zlatom dok sa 9 pobeda max je 3. Ja sam dobar broj arena retire-ovao sa 8 pobeda i prosecno dobijem 220-230g, neki max koji sam dobio je, ako se ne varam, 280g, dok sa 9 pobeda mislim da nikad nisam dobio vise od 220g.

Link to comment
Share on other sites

A i ovaj koncept igra je free to play ali najzanimljiviji deo se placa sa in-game valutom. Jedan daily 40 gold, znachi u 2-3 dana moze jedna arena da se odigra. Bolje da su stavili da je igra 50 evra a da su ostavili ljudima sve pa da se sprdaju, ovo me podseca na lol i farmovanje heroja i onih runa. Vec sam pukao 20 evra na arene, ima da je obrishem ako ovako nastavim.

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

A i ovaj koncept igra je free to play ali najzanimljiviji deo se placa sa in-game valutom. Jedan daily 40 gold, znachi u 2-3 dana moze jedna arena da se odigra. Bolje da su stavili da je igra 50 evra a da su ostavili ljudima sve pa da se sprdaju, ovo me podseca na lol i farmovanje heroja i onih runa. Vec sam pukao 20 evra na arene, ima da je obrishem ako ovako nastavim.

Ја бих рекао да игра има најф2пастији модел од свих које сам играо. Арена је одржива и ако ниси велемајстор (мада мораш бити добар, што ја нисам још увек, ал то небитно), плус што добијаш бустере од ње (!). Констрактед зависи од бустера, али изненађујуће мало, тј. мнооооого мање него што сам очекивао (људи перу и са основним шпиловима, а да не помињем легендарне карте које су углавном лол и ситуационе). И да не заборавимо крафтовање на крају.

 

Једини ''недостижни елемент'' је златни Гелбин Мекаторк који је мњех у најмању руку.

 

Даље, почетни квестови (не мислим на дејлије) ти дају неколико стотина голда, којим можеш да одиграш неколико арена (и од њих да добијеш још голда), другим речима, игра ти даје бафер на ''учење арене'' и ако се добро уходаш, можеш и да завртиш sustainable арену малтене од почетка. Ја сам наравно био ретард и све сам спуцо на карте јер сам као ''играо игрицу'' уместо, ко чојк двајс првог века, да одем на гугл и видим шта заправо треба да се ради са том игрицом и са тим голдом и који све модови постоје и какви су.

 

Гледам неког стримера (није нешто познат, небитно), човек има 5000+ голда, отворио је пун курац бустера до сада, , пару није дао, игра фазон арену дневно, само што зна да игра лик и то је то. Знаш кад ће да потроши 5000 голда? Ретко која ф2п игра са системом ин гејм валуте би дозволила тако нешто. Значи, он је до сада, са том својом ареном дневно, ако узмемо да је одиграо шездесетак арена до сада, узео сигурних ШЕЗДЕСЕТ бустера, а вероватније ОСАМДЕСЕТ (јер је добар, па често иде до девет) и пет иљада голда - за које може да узме ПЕДЕСЕТ бустера или да одигра тридесетак арена - кад од њих не би добијао ништа (!).

 

Е сад, нико не спори да је близард господар виралности, гурања франшиза у леба у пекари, смишљања концепата примамљивих тцг ветеранима и бразилским домаћицама у исто време, узимања милиона милијарди зилиона евра људима на чисту мамипарност итд. Што рече другар, дивиш им се с гађењем:) Али заправо, то је пета ствар, ја сам прилично изненађен приступачношћу свега у игри, у било ком смислу и заиста мислим да ће да притегну ствари кад игра изађе, а не да попусте лол. Јер бих од ф2п наслова очекивао ригиднији модел и више п2в концепата.

  • Upvote (+1) 2

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sav taj pochetni gold potroshio kao i ti, kupovao packove. Trebao sam igrati arenu ali jbg.

 

Ne mogu ja ko taj lik da skrpim 150 golda posle arene stvarno, nemam neshto skilla, dobijam ja 100 golda posle arene uvek ali u vidu tog buster pack-a. Tako da ono pukao sam 150 golda, ali shta fali dali su mi pack od 100 golda i da imam 0:3, koji ono otvorim shta da radim sa njim. Isto treba neki trejd da nameste, booster packove da menjamo/prodajemo, kartice gold ili shta vec. Sad sam u situaciji da imam 0 golda, udjem jednom dnevno odradim taj daily i to je to. Treba mi taj daily koji je 40/60 golda + 33 pobede/27 pobeda da bih skupio za arena entry. Prosechan win rate je 45-55%, znachi treba odigram 50+ partija da bih arenu igrao taj dan. Sad cu potroshim shto vishe kesha, pa kad bude wipe, nek mi refunduju sve pa da imam pristojan stack golda kad izadje igra da mogu da igram ko chovek.

Link to comment
Share on other sites

meni je do jaja fer kako igra tretira igraca koji nece da ulaze i novac i vreme. jedna arena u 3 dana mi je skroz kul i to sto mogu da stakujem kvestove je osm. da svaki dan osecam obavezu da moram da zavrsim kvest, verovatno bih obrisao igru u nekom trenutku jer ne volim to.

o onaj goblin mekentaur mi je bila najvaznija karta dok nisam provali da moze i moje minione da pretvori u kokoske i njegove da bufuje.. jebo debilnu kartu

folca meni nikad nije dao vise od 40g za quest, za koji q si dobio 100g?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sav taj pochetni gold potroshio kao i ti, kupovao packove. Trebao sam igrati arenu ali jbg.

 

Ne mogu ja ko taj lik da skrpim 150 golda posle arene stvarno, nemam neshto skilla, dobijam ja 100 golda posle arene uvek ali u vidu tog buster pack-a. Tako da ono pukao sam 150 golda, ali shta fali dali su mi pack od 100 golda i da imam 0:3, koji ono otvorim shta da radim sa njim. Isto treba neki trejd da nameste, booster packove da menjamo/prodajemo, kartice gold ili shta vec. Sad sam u situaciji da imam 0 golda, udjem jednom dnevno odradim taj daily i to je to. Treba mi taj daily koji je 40/60 golda + 33 pobede/27 pobeda da bih skupio za arena entry. Prosechan win rate je 45-55%, znachi treba odigram 50+ partija da bih arenu igrao taj dan. Sad cu potroshim shto vishe kesha, pa kad bude wipe, nek mi refunduju sve pa da imam pristojan stack golda kad izadje igra da mogu da igram ko chovek.

Брате, све то што си написао се не коси ни са чим што сам ја написао. Исто тако си могао да напишеш и ''оћу да играм десет арена дневно, иначе нисам неки играч и увек буде 0-3, значи брате, 20 евра дневно у најави, који курац''.

 

-потрошио почегни голд на пакетиће

-немам скил да одржавам арену

-не интересује ме констрактед, тако да ми је све осим арене грајнд за арену

-оћу да играм арену СВАКИ ДАН

-чак и нпр. 4-3 арена ми врати уложено у противвредности, али пошто МЕНЕ не интересује констрактед, тотално искулирам трип да сам добио бустер који кошта сто голда

итд

 

Ти си практично навео гомилу разлога из којих ти не можеш да радиш то што желиш, а од којих отприлике сви имају везе са твојим играњем и приступом игрању. Замислимо да игра није онлајн него ето, неки сингл плејер. Да ли би написао нешто типа ''брате, ја нисам ко тај лик што је дошао до десетог левела, мене рокну тамо на седмом, јебига, немам тај скил, како ја сада да дођем до десетог левела, јебо их концепт, што не дају да се лепо плати, па да могу и ја да пређем девети ниво''? Или ето, неки онлајн наслов, па напишеш ''брате, никог не могу да убијем, јебо их концепт''. Мислим, могу до сутра овако:)

 

Моја поента свакако није била у томе да ти сад узмеш и дереш арену 8-0 сваки пут и да си ти као тај лик што то ради, моја поента је била у томе да то може да се ради и да у некој другој ф2п игри такав систем не би постојао јер би га сасекли у корену јер не би дозволили да било ко има осамдесет бустера и 5000 голда за два месеца играња игре САТ ВРЕМЕНА ДНЕВНО.

 

Ја се сада осећам ко прљава курва која се јебала са десет знојавих црнаца јер ''браним'' концепт близардове игре, али то што ти причаш нису аргументи већ неки сентименти, а сентименти немају везе са дискусијом. И океј је имати их, али пласирати их као тачке у исказивању става у дискутовању о реалним особинама неког дела стварности, то већ није океј.

i to sto mogu da stakujem kvestove

Ето, ово сам заборавио да поменем нпр

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ovo sto je rejz rekao je netacno jer mozes sa 8 pobeda da dobijes i gold karticu i dust , ovo sto je dulio video puno golda kod nekog i misli da je to od arena to je isto netachno to je verovatno sve od daily-a a i pre je dosta chobana igralo arenu(sad ima dosta guidova za arenu) a i kapiram da je laksha arena kod amerikanaca i kad igras danju, poenta kod arena je da nemas ispod 4 pobede jer od 4-6 pobeda si na nuli ili u blagom plusu, 7-9 pobeda su u lepom plusu. ninja treba da promeni igru , neki single player 

  • Downvote (-1) 1

There's a little boy and on his 14th birthday he gets a horse...and everybody in the village says,"how wonderful" and the Zen master says,"we'll see".Two years later The boy falls off the horse,breaks his leg and everyone in the village says,"how terrible" And the Zen master says,"We'll see".Then,a war breaks out and all the young men have to go off and fight...except the boy can't cause his legs all messed up and everybody in the village says,"How wonderful" and the Zen master says,"We'll see".

Link to comment
Share on other sites

Лол брате, па питај, можда заправо не лупам неким случајем, не мораш одмах такав наступ:) Да си реко ''делује ми нетачно'', па ајде, овако ја лажем људе ни крив ни дужан лол

 

У сваком случају, наравно да јесте и од дејлија, али их он решава ареном, оно, ако има друида у дејлију, узме друида за арену, ако нема понуђеног, узме сутра итд. Знам да је од арене зато што лик качи сваки арена ран, један дневно и окачио је 50-60 и ако их гледаш заредом, можеш да видиш како му се мења голд и ако узмеш да рачунаш колико је добио на јучерашњој и колико плаћа ентри за данашњу, видиш да ништа није радио у међувремену, између два видеа. Тако да оно... Мада цело ово објашњавање нема поенту за оно што хоћу да кажем јер све и да није тако, то не обара постављену тезу...

Ово са америма не знам зашто си поменуо, у сваком случају лик је из Европе, а игра око једанаест увече. Мада, не знам какве то везе има, верујем да нинџа може да игра у шес поподне ако је тада заиста доста лакше, ако му је већ циљ да одржава арену. Заправо сам више пута чуо да је теже са америма, и од амера и од Европљана, а да је са блесавим лвл ејжн ликовима најзајебаније.

 

poenta kod arena je da nemas ispod 4 pobede jer od 4-6 pobeda si na nuli ili u blagom plusu

 

Да, у противвредности, али Нинџа се жали што није у плусу са кинтом, него само бруто. Значи, ако причамо о ''чистом финансијском плусу'', треба ти седам победа нпр.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ovo sto je rejz rekao je netacno jer mozes sa 8 pobeda da dobijes i gold karticu i dust , ovo sto je dulio video puno golda kod nekog i misli da je to od arena to je isto netachno to je verovatno sve od daily-a a i pre je dosta chobana igralo arenu(sad ima dosta guidova za arenu) a i kapiram da je laksha arena kod amerikanaca i kad igras danju, poenta kod arena je da nemas ispod 4 pobede jer od 4-6 pobeda si na nuli ili u blagom plusu, 7-9 pobeda su u lepom plusu. ninja treba da promeni igru , neki single player 

Aj zivota ti objasni kako je netacno to sto sam rekao? Sa 8 pobeda mozes da dobijes 4 kovcega, kljucan momenat je "mozes". Sto opet govori da je max golda koji moze da se dobije veci nego sa 9 pobeda gde je max 3 kovcega iste vrednosti kao i sa 8.

 

Imam odigranih preko 60 arena, od toga brdo 8-x i dosta 9-x, u proseku 8 dobijenih donosi vise golda cak i kad se uracunaju run-ovi kada dobijes "samo" 3 kovcega sa zlatom.

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...