Jump to content

Neperspektivni fotografi


Recommended Posts

ImbaQQ ako ti nije ruzan za tvoje potrebe je i vise nego dobar :/ u sustini ja ljudima sa takvim potrebama obicno predlozim da kupe neki bridge ili ti prosumer aparat dobrih performansi koji sad ima dosta. Problem sa dslr aparatima je sto ti mnogo zavisi od objektiva. znaci ako ti objektivi nisu dobri imaces losiji rezultat nego sa bridge aparatom. E sad da ne ispadne da lupetam gluposti, kao sto ste mogli da vidite na mojim fotkama ja koristim u glavnom dslr aparate sa solidnom optikom jer mi je to posao, tako da da, ja imam D90 koji je vec prakticno zastareo ali meni radi posao ali pored njega imam jos par aparata koje koristim mnogo radije. Jedan od tih je Pentax A1 na film i Fujifilm HS50 EXR koji je upravo bridge. Sta to znaci, ima neki objektiv na sebi i ne moze se menjati ali obicno su ti objektivi dosta dobri i imaju veci raspon nego sto bi vas budzet dozvolio na DSLR aparatima. Znaci ovaj fuji ima na sebi mehanicki 24-1000 objektiv sa kretenskim makro mogucnostima... ima RAW format i ja garantujem da mogu ovde da postavim nekoliko fotki za koje niko nebi video razliku, to jest pomislio bi da je DSLR :) za 335 evra mozes kupiti HS50 EXR nov :) ima jos dobrih aparata u toj klasi tipa panasonic fz200 ili nikon p600 ali oni imaju zoom na dugme dok SH50 ima kao sto rekoh mehanicki objektiv i ne vidi se da nije DSLR :)

Sorry za wot, ako te zanima nesto jos pisi na pm slobodno ;)

  • Upvote (+1) 1

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

Hvala Chegster, zovem sutra da vidim da li ponuda jos uvek traje. A sto se izgleda tice, kad je tehnika u pitanju na to ne obracam paznju :D Moze da bude ruzno ko mesavina slona i seoske dzukele ali dok radi ono sto treba da radi jasam zadovoljan :) Hvala jos jednom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

koliko bi se otprilike para trebalo izdvojiti za relativno kvalitetno slikanje pedesetak proizvoda (homemade sapuna, da budem precizniji)?

 

voleo bih da mogu nekome da dam kintu i dobijem fine slike, ali bih verovatno sam slikao ako je u pitanju neka omg cifra. ili bi na kraju ipak jeftinije izaslo da platim nekome ko zapravo zna sta radi i ne gubim vreme bez odgovarajuceg znanja/opreme?

 

gracias!

Edited by digrejzö
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...