Jump to content

7970x2 review :)


ImbaQQ

Recommended Posts

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_ares_ii_2_review,1.html

GTX 690 je 2x GTX 680

7970x2 je... 2x 7970, gle cuda :)

Ovo kacim cisto iz radoznalosti da se vidi dokle je jebeno dosla GPU tehnologija danas >.> (jos uvek kuci imam TNT2 sa 64MB negde u prasini). Ono sto mene najvise zanima je kako je moguce da ako je GTX 680 "toliko brza" od 7970 kao sto se prica da su dve 7970 ovoliko brze od dve 680 ? Nemoguce da je samo u drajverima. A ako se ne varam, mnogi rekose da je 7970 "fizicki gledano" najsnaznija graficka kartica na svetu. Deder neki komentar posto sam sad bas zagrejan za doticnu kartu (7970 GHz).

Link to comment
Share on other sites

http://www.guru3d.co...2_review,1.html

GTX 690 je 2x GTX 680

7970x2 je... 2x 7970, gle cuda :)

Ovo kacim cisto iz radoznalosti da se vidi dokle je jebeno dosla GPU tehnologija danas >.> (jos uvek kuci imam TNT2 sa 64MB negde u prasini). Ono sto mene najvise zanima je kako je moguce da ako je GTX 680 "toliko brza" od 7970 kao sto se prica da su dve 7970 ovoliko brze od dve 680 ? Nemoguce da je samo u drajverima. A ako se ne varam, mnogi rekose da je 7970 "fizicki gledano" najsnaznija graficka kartica na svetu. Deder neki komentar posto sam sad bas zagrejan za doticnu kartu (7970 GHz).

Ovo nije 2x7970:

The ARES II (ARES2-6GD5) features not one, but two Tahiti XT2 GPUs, these ate the graphics processors used in the Radeon HD 7970 GHz Edition graphics cards. Interesting fact is that the ARES II has 6 GB of GDDR5 memory, clocked at a whopping 6.6 GHz. That really means mean each GPU has a 3GB memory partition.

Ovo je review 2xAres, lol.

BTW, ako hoćeš da daješ 50k za grafičku, bolje sačekaj do leta 7000 seriju, ja da sam na tvom mestu i da se sada otvorim bih ronio gorke suze u avgustu.

Link to comment
Share on other sites

Pa jos uvek vagam sta da radim, posto mi masina treba iskljucivo za modelovanje/render (Revit, Maya, PS, Lumion) a od igrica najzahtevnije sto igram je WoW. A zasto bih isao na ovako jaku graficku kao sto je 7970 (jedna) je zbog Lumiona koji render obavlja preko graficke karte. A do leta ne mogu da cekam jer mi semestar startuje u martu i imam 3 projekta koje cu jako tesko izgurati na trenutnoj masini.

odoh u off topic al' jbg

Link to comment
Share on other sites

Pa jos uvek vagam sta da radim, posto mi masina treba iskljucivo za modelovanje/render (Revit, Maya, PS, Lumion) a od igrica najzahtevnije sto igram je WoW. A zasto bih isao na ovako jaku graficku kao sto je 7970 (jedna) je zbog Lumiona koji render obavlja preko graficke karte. A do leta ne mogu da cekam jer mi semestar startuje u martu i imam 3 projekta koje cu jako tesko izgurati na trenutnoj masini.

odoh u off topic al' jbg

Onda je najbolje da odeš na softverski deo foruma ili na neki stručan forum i da konkretno pitaš koja ti je karta bolja, 680 ili 7970ghz uzevši u obzir da je cena MSIjevih modela skoro identična - 44-45 k dinara i za jednu i za drugu. Pošto ja blage veze nemam sa grafikom ne mogu da ti pomognem ali vodeći se nekom seljačkom logikom bih pretpostavio da je ova sa više memorije t.j. 7970 bolja.

Link to comment
Share on other sites

Pa jos uvek vagam sta da radim, posto mi masina treba iskljucivo za modelovanje/render (Revit, Maya, PS, Lumion) a od igrica najzahtevnije sto igram je WoW. A zasto bih isao na ovako jaku graficku kao sto je 7970 (jedna) je zbog Lumiona koji render obavlja preko graficke karte. A do leta ne mogu da cekam jer mi semestar startuje u martu i imam 3 projekta koje cu jako tesko izgurati na trenutnoj masini.

odoh u off topic al' jbg

Ja bih na tvom mestu razmislio. Jeste Lumion ok, i moze da da dobre rezultate ako se potrudis. Ali kad si rekao "semestar", kapiram da si student i da ti treba da radis projekte za vreme studija, pretpostavicu na osnovu programa koje si naveo da je neka arhitektura/enterijer/dizajn u pitanju.

Posto znam kako to ide (cesto je u poslednji cas, ili u nekom roku), pa moras da radis i stvari paralelno itd itd. GPU mozda ima vecu snagu nego CPU (na normalnim kucnim masinama) ali ce ti paralizovati kompjuter, neces moci nista da radis paralelno, kolko god da ti je jaka graficka.

Ne znam kakvu masinu imas, ali za 500 eur mislim da bi bolje bilo da uzmes memoriju (16gb min), jos jedan monitor ako vec nemas 2, i eventualno neku karticu srednje klase koja moze da gura viewport u Mayi bez problema.

To kazem iz licnog primera. Ja sam sa 8gb i jednim monitorom presao na 32gb i 2 monitora, i mnogo mi znaci, sa vray-ovim low priority threadingom bez blama renderujem u pozadini dok u fotoshopu brljam sta god i jos mogu da ukljucim dodatne stvari da budu otvorene.

Drugim recima, pre nego sto kupis skupu karticu, razmisli :) A i lepo ti je Zerbah rekao, slusaj njega posto se covek bavi komplikovanijim stvarima od vizualizacije arhitekture.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da je otislo u offtopic :)

GPU opcija bi mi bila samo *bonus*

buduca masina otprilike izgleda ovako: 3770k, neka normalna z77 za neki posten OC, 16GB RAM, 2x SSD samsung 830 (to vec imam) i 2 monitora. Varijacije bi bile jedino na polju cpu/mobo ali mislim da je izmedju FX 8350 - 3770k - 3930k; Ivy totalni pobednik s obzirom na performanse/potrosnju/cenu.

I koju bi graficku preporucio iz srednje klase?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...