Jump to content

Kuciste, Monitor, i hard


exile

Recommended Posts

i ovaj asus ima 4 godine :)

Dobar je i taj asus ali ovog sam se setio ..

Meni iskreno i

Ja imam Benq gl2450 osam meseci i super mi je ..

VE248H nema 4 godine, izgleda da su emmijevci pogresili. VS248H ima.

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Zvao sam emmi danas , rekli su 4 godine :) .

Ok, da preformulisem - dobili su pogresnu informaciju, ne menja cinjenicu da Exile nece dobiti spomenutu garanciju na tom modelu vec na VS248H :)

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

A neka uzme koj on oce :) Neko voli popa , neko popadiju , neko popovu cerku , a neko popovog sina :)

Naravno, samo sam komentarisao kako se ne bi vodio pogresnom informacijom pri kupovini :)

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

E, svasta se izmenjalo od januara/februara, opet trazim monitor

Ima neko neka nova iskustva ?

 

 

vudica mi predlozio ovaj:

 

http://www.itsvet.com/proizvod/dell-ultrasharp-u2312hm/comp_comp_monitor/177/2927

 

Ne izgleda lose, samo nisam siguran jedino oko tog odziva...

Imam ja

To ti je trenutno kod nas jedan od najpopularnijih IPS monitora... i po meni vise nego zasluzeno. Za te pare je vrh.

 

Prvo ima po defaultu upaljen overdrive (smanjen ghosting), drugo u toj klasi ima UBEDLJIVO najmanju latenciju (bar je imao kada sam ga ja uzimao prosle godine) sto znaci da je za igranje vrh jer je input lag na nivou mnogih gejming monitora (brzina odziva misa i slicno, ako si koristio ikada TV za monitor na kompu znas o cemu pricam).

 

Uglovi gledanja su odlicni, boje su IPS, mnogo bolje od TN panela.

Mat je display ako ti je to bitno (meni jeste)pa nema odsjaja, postolje je fantasticno. Veoma stabilno i tesko i ne kliza. Imas pivot, rotaciju itd, sve moguce pozicije monitora i plus USB hub sa strane sa 2 usb porta. Imas display i dvi port na njemu, nema zvucnike. 

 

Reprodukcija crne je veoma losa kao i na skoro svim IPS displejima koje sam ja gledao. 

Ono na sta treba obratiti paznju jeste na backlight bleed. Naime nasi prodavci vracaju reklamirane modele sa backlight bleedingom u opticaj i pokusavaju ponovo da ih zavaljaju (probijanjem svetlosti po ivicama sto se primecuje samo kada je tamna slika na ekranu ali uopste utice na reprodukciju boja). Tako da ako pokusaju da ti uvale takav treba gledati da se odmah reklamira. 

 

vecina onih koji probaju IPS se ne vracaju na TN panele :)

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Fala na informacijama, puno pomazu :)


Znaci dobar je za igre, to mi je bitno.... 

Samo mi reci da li znas koja je razlika izmedju tog i ovog od 24 inca ? Nemoguce da je samo razlika u 1'' vise ?

http://www.itsvet.com/proizvod/dell-u2412m/comp_comp_monitor/177/2920


Uglavnom bi neki monitor do 200-250 evra , i 24'' po mogucnosti, pa ako jos neki imate za predlog, slusam :)

Link to comment
Share on other sites

coko, ako imas love uzmi taj, 16:10 je (1920x1200), meni je 16:9 (1920x1080) 23" "preuzak" ponekad, tacno mi fali taj komad.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

16:9 "24" paneli su skoro svi 23.6" ali su i tako širi od 16:10 24", jedva

 

from www.displaywars.com:

 

F4mMvvR.png

 

u2412m mislim da ima malo bolji raspored dioda glede to "probijanja", ako se baš potrudiš možeš da u tamnim scenama dok gledaš film primetiš da na one 2 trake iznad i ispod, siva ima neki "ton", tj žuti i plavi po ćoškovima ako se ne varam i to vidiš jednom i zaboraviš :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Nije velika razlika izmedju ta dva Della, 24 ima malo veću latenciju ali ništa strašno. Malo veća dijagonala po meni ne opravdava mnogo veću cenu, ali međutim ako ti je mali 23 inča i preširoko onda je ok uzeti taj od 24

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...