Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

Što ne srede malo ove fasade u Smederevu...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Jebiga, ne sećam se :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

pa da ti se zaglavi na pola grla i da nam skikneš. Šta ćemo onda?

Па нећу да диптроутујем хоботницу, лепо нож и виљушка и удри, а онда тај залогај нек се копрца колко оће, биће сажвакан!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Da si živa i zdrava ćero, oni još malo pa završavaju projekat ''gastarbajtersko vlaško selo 2014''

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Па нећу да диптроутујем хоботницу, лепо нож и виљушка и удри, а онда тај залогај нек се копрца колко оће, биће сажвакан!

E , al to onda nije tru zen valjda. Kolko sam gledao, neka "tehnika" jedenja tih hobotnica je da joj grupises pipke, i onda uhvatis jedan samo i obmotas ostale njime, i tako progutas. Moras biti skroz tru, nema tu jedenja like a sir nozem i viljuskom :)

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

А, па добро, нисам знао, ја сам мислио само на зенасти елемент превазилажења социјалног acquired taste-а, у бонтонове и културологије нисам улазио:)

Сад ми није баш јасно како то треба да се одради, како да згуташ онолко срање, а и у чему је поента таквог свињског хасања, само у мерењу пише?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...