Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

Naleteh na još neku seriju dobrih fotki.

http://imgur.com/a/RHkIi

Lik na slici sa Himlerom je neki Rus odnosno iz crvene armije je, sudeći po kapi koju nosi.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Lik na slici sa Himlerom je neki Rus odnosno iz crvene armije je, sudeći po kapi koju nosi.

PoW Horace Greasley defiantly confronts Heinrich Himmler during an inspection of the camp he was confined in. Greasley also famously escaped from the camp and snuck back in more than 200 times to meet in secret with a local German girl he had fallen in love with.

http://en.wikipedia.org/wiki/Horace_Greasley

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Hmm, pa taj link na vikipediji je zapravo potvrdio ono što sam rekao? :)

The shirtless man in the photograph is not Horace Greasley but an unnamed Soviet POW wearing a standard-issue Red Army "pilotka" sidecap.
Edited by Савовски
  • Upvote (+1) 2

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...