Jump to content

Pitanje za gradiku i procesor


desboj

Recommended Posts

Zato i pitam da li neko ima iskustva sa njima. Jel može dota2 da se igra na toj konfiguraciji?

overavanje fejsa iz kreveta će da te smori posle prve dve nedelje.

Imam Acerčić na kom teram WoW evo mu 6 godina :)

Sad bih nešto za dotu, možda i d3. I mora da bude laptop.

Edited by desboj
Link to comment
Share on other sites

Vidi, ono što je ključno je da u tim dual Radeon kombinacijama oba čipa treba da budu što je moguće približnije snage.

7420G: http://www.techpower..._7420G_IGP.html

7670M: http://www.techpower...n_HD_7670M.html

Dakle razlika je previše velika i ono što u praksi možeš da očekuješ je neprijatno trzanje na svaku sekundu-dve (iako je ukupan frejmrejt na dovoljno visokom nivou) što je posledica toga što CrossFire nije projektovan da radi u ovakvim GPU konfiguracijama, nego je neki menadžer izračunao da će bolje da se prodaju laptopovi na kojima piše da imaju dva GPU-a, iako to u praksi ne radi kako treba.

Dalje, 7420G je integrisan GPU i performanse mu jako zavise od sistemske memorije, a ovde em ima RAM na 1333 MHz, em je u pitanju jedan jedini modul pa će non stop da se kolje sa procesorom oko pristupa. Kad bi bio dual channel na 1600 ili više MHz, to bi pomoglo, mada je razlika u odnosu na 7670M i dalje velika. Uglavnom, doći ćeš u situaciju da ćeš morati da ugasiš odvojenu grafičku da bi mogao normalno da igraš većinu igara (i to ćeš morati da igraš na low), a onda jebo takvu kupovinu.

Šta još šmekaš u toj cenovnoj klasi?

Edited by voodoo_
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

vudu zar taj kombo sa dve amd grafike ne radi kao i kombo intela i nv ? slabija grafika sluzi za rad sa obicnim aplikacijama nezahtevnim, jaca se ukljucuje kada su igre u pitanju

ja imam drugu kombinaciju, gde mi se ukljucuje nv grafika kada se pokrecu zahtevnije aplikacije (aka igre), ili kako vec sam podesis

nikakvog trzanja u mom slucaju nema, i sve radi kako treba, baterija traje kao blesava za 17" laptop jer koristi integrusu kada to treba

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dobar odgovor Vudu, negde iskopah da je u APU najpreporučljivije da ram bude 1866mhz i da CF grafike je dobro da budu približne.

Šta još šmekaš u toj cenovnoj klasi?

1. Mora da bude laptop(15 ili 17 inča)

2. Mora da tera dotu2, pande/d3.

3. 400-500 evra

Koliko će baterija da traje, težina, intel/amd i sl mi nije bitno uopšte. Za poređenje, terao sam wow kusur godina na Acer 5735z(ne može da izgura 25man), radi kao sat(osim što je baterija crkla pre ~4 godine pa ne radi uopšte bez punjača)

Link to comment
Share on other sites

I što kupuješ nov ako taj stari i dalje radi? :D

Ah, reče da ne može da izgura rejdove

Nego, recimo ovaj

http://www.gigatrons...26g50mnks-18904

Ja imam jako sličan osim što je došao sa 4 GB RAM-a (pa sam ubacio još 4) i što ima samo Intel grafiku, sve ostalo je isto, jako sam zadovoljan kako radi

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

@Doca

eee kako bih voleo da se skrasim pa za iste pare uzmem stabilnu mašinu...

Inače često menjam grad(BG NS SM BN), a ne bih da vukljam kućište i monitor svakih 3 nedelje/mesec dana nego kulturica kao do sad - u ranac i ćao.

@Vudu

Jel može taj gt260m da tera Dotu2?

Ima li neki sajt na kom bih(laik za novije stvari) mogao da poredim grafike da ne smaram ovde svaki put kad vidim nešto samo za grafiku drugačije?

Procesori su mi jasni, drugar je terao dotu na dual celeronu1.8, to mi je neki milestone za dalje poređenje(znači bar 2.0 i više)

Link to comment
Share on other sites

I generalno, odeš na jutjub i kucaš ime igre pa ime grafičke, ili ako nema, onda samo ime grafičke "gt620m". S tim što računaj da igre koje su snimane Frapsom u praksi rade malo brže, jer Fraps pojede određeni procenat performansi.

Evo je dota 2 na gt 540m, to je maltene isto kao 620m

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

jutjub

Jbt ja kopam po indijskim sajtovima i upoređujem grafike a nije mi na pamet palo da odem na YT i vidim kako to stvarno izgleda kad se neko igra!

@loled2010

Piše negde da ME3 ima minimalnu zahtevnost procesor 1.8 a on ga igra na 1.5, jel to realno? I još ga tera na full podešavanjima?

U svakom slučaju video sam kakva je ponuda, neke stvari su jasnije, još samo novce da skupim i to je to!

Hvala svima još jednom

Edited by desboj
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...