Jump to content

Račun u banci


Recommended Posts

Pozdrav prijatelji! Došao je i taj dan, dobio sam posao. Ono što mene zanima je sledeće:

Treba da otvorim račun u nekoj banci, bilo kojoj, pa me interesuje gde je najbolje? Gde te najmanje deru, gde ima najviše pogodonsti i zanimaju me vaša pozitivna i negativna iskustva sa bankama.

PA DA TROŠIM PARE BRE!!1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Интеза.

^this

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

intesa.

Jedini izbor banke treba da ti bude sledeci : ako tvoja firma nema svoju banku ili banku gde po ugovoru primate plate (kao sto je vojska morala preko poste, sada srpske itd), onda odaberi neku sloidnu :

Intesa, komercijalna, rajfajzen, soge ili tako nesto

I to je to. Ako ti je vazno da ima puno bankomata, onda je to intesa, to je jedini paametar prema kojem sam ja odabrao banku.

Inace cuo sam da je najbolje u nekoj NBS :)

inace gde radis lazo?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja sam vec godinama u Intezi i ono ok je. Plusevi su kao sto neko rece razgranata mreza ekspozitura i bankomata, kao i pristojno osoblje. Takodje mozes sve zive kreditne kartice da uzmes, ukljucujuci i American Express koja mislim da nema svuda. Negativne strane opet neko rece vrlo cesto guzva i takodje to sto ti naplacuju solidnu proviziju na odrzavanje racuna, tipa izadje to 3.600 dinara na 12 meseci, nije tako ni malo. Plus kad zaracunamo da mi za Android aplikaciju naplacuju jos 50din, sto opet dodje na jos 600 dinara godisnje (doduse aplikacija je skroz kul). Rodjak me ubedjuje kako je AIK banka super i kako ti sve to daje bez bilo kakve naknade, ali s druge strane ono tipa na celom Novom Beogradu imaju 2 ekspoziture...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kod AiK banke je zajebano sto ako otvaras racun da bi primao pare, prvo ti daju ugovor koji mora da potpise tvoja firma sa njima, po kojem firma preuzima svu potencijalnu stetu ili dug koji moze da se napravi na racunu na sebe u slucaju spora. To NIJEDNA normalna firma nece potpisati, sem ako ne potpisu bez gledanja :D

Druga najbolja jeste Intesa po mom misljenju. Raifeissen mi se smucio posto im je ekspozitura blizu mene skratila radno vreme na 8-17 + imaju dva saltera, a nalaze se u sred Piramide. Em se ceka 300 godine na salter, em sto ne mozes da izbegnes ljude koji uplacuju pazar bas nikako.

Link to comment
Share on other sites

па и Интеза је била домаћа кад сам ја тамо отварао рачун. сад ионако нисам тамо, морао сам да пређем у Алфу. дали понуду која се не одбија, а уопште нисам задовољам њиховим нивоом корисничких услуга.

за Комерцијалну сам чуо доста добрих ствари, али нешто сумњам у тезу о већем броју експозитура/банкомата, макар у Београду. и каснили су за Интезом у увођењу неких услуга, тако да је Интеза вазда била боља понуда за малог роба са месечном платицом.

да је Шејтан рекао да има фирму, послао бих га у Комбанк.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Jbte, svi ste u Intezi. Niko da preporuci domace... Komercijalna banka brale, najveca mreza ekspozitura u nas.

jebiga, najveća mreža bankomata, Visa Internet kartica za plaćanje na netu, i opcija plaćanja Masterom/Visom na rate bez kamate u ogromnom broju prodavnica, to je kod mene uticalo na izbor

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ја сам у Марфин банци због другара који се тамо запослио још 2008. Плаћам само одржавање рачуна са кога скидам плату и то тек од скора целих 120так РСД, а пре тога је било 83 РСД месечно.

Ако си радник ударник, а не неки фенсер који се фали са бројем картица и што на некакој таблети може да уплати неку керефеку, и значи ти муком зарађени лебац, гледај неђе ђе неће да те одеру ки јарца на име забаве за народ коју нуде банкари.

Честитам на запослењу, и да што пре кренеш да уплаћујеш социјално/пензионо/здравствено. Мора и поштен свет у државном сектору да прима лични доходак.... Или можда треба да кажем, свака част колега? :)

Link to comment
Share on other sites

jebiga, najveća mreža bankomata, Visa Internet kartica za plaćanje na netu, i opcija plaćanja Masterom/Visom na rate bez kamate u ogromnom broju prodavnica, to je kod mene uticalo na izbor

+ Magnifica licni savetnik

+ Konacno normalan web interfejs iz koga mozes da uradis SVE (i to iz Chrome/FF a ne IE7). Ovo u kombinaciji sa prvom stavkom = ne pamtim kad sam zadnji put otisao u banku

+ Mobilna aplikacija

+ Providna American Express kartica [8D]

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

+ Magnifica licni savetnik

+ Konacno normalan web interfejs iz koga mozes da uradis SVE (i to iz Chrome/FF a ne IE7). Ovo u kombinaciji sa prvom stavkom = ne pamtim kad sam zadnji put otisao u banku

+ Mobilna aplikacija

+ Providna American Express kartica [8D]

Da licni savetnik fakin lol, koji ce mi kurac? to su uradili da bi samo mislio da si neki baja sto imas platu preko proseka, i sto ti daju 0.01 bolji kurs na kupovinu deviza. Mislim pre mi je bilo bas ok, stvarno ne mora da me zove svakih 7 dana savetnik da mi kaze kako imaju ovoono. Mada kapiram da dosta ljudi dobje ego boost pa nec da menjaju banku

Brue : marfin banka lol :tf:

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Kod AiK banke je zajebano sto ako otvaras racun da bi primao pare, prvo ti daju ugovor koji mora da potpise tvoja firma sa njima, po kojem firma preuzima svu potencijalnu stetu ili dug koji moze da se napravi na racunu na sebe u slucaju spora. To NIJEDNA normalna firma nece potpisati, sem ako ne potpisu bez gledanja :D

Druga najbolja jeste Intesa po mom misljenju. Raifeissen mi se smucio posto im je ekspozitura blizu mene skratila radno vreme na 8-17 + imaju dva saltera, a nalaze se u sred Piramide. Em se ceka 300 godine na salter, em sto ne mozes da izbegnes ljude koji uplacuju pazar bas nikako.

Ja sam u AIK banci, i nije mi trazen nikakav ugovor potpisan od firme, otvorio sam na licu mesta tekuci racun samo sa licnom kartom, i to je to. Uzeo sam Mastercard debitnu karticu, ne naplacuju mu odrzavanje racuna. Doduse, cekao sam 40-ak dana da mi stigne kartica, sto je sranje, ali ovako su skroz korektni.

Link to comment
Share on other sites

+ Magnifica licni savetnik

+ Konacno normalan web interfejs iz koga mozes da uradis SVE (i to iz Chrome/FF a ne IE7). Ovo u kombinaciji sa prvom stavkom = ne pamtim kad sam zadnji put otisao u banku

+ Mobilna aplikacija

+ Providna American Express kartica [8D]

ovo sam namerno izostavio da me opet ne flejmuju. Igore, taj fazon sa Magnificom je da imaš svog savetnika u banci kod koga ne čekaš red, samo se najaviš dan unapred

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...