Jump to content

Zvučnici, šta kupiti?


togFU

Recommended Posts

Godinama već furam Liniju povezanu na komp, sada mi se linija pokvarila, ali ne i zvučnici sa iste (proverio sam).

E sad, šta mi je činiti:

1. Baciti i liniju i zvučnike, kupiti lepo zvučnike za komp (easy mode).

2. Kupiti neko pojačalo ili tako nešto u šta bih mogao da utaknem zvučnike koji su mi ostali od linije, pošto ti zvučnici nemaju neku normalan džek, već su samo gole žice koje se ubace u onu štipaljku na liniji...

Naravno, treba mi pomoć ako se odlučim za varijantu broj 1, nešto nisam ljubitelj onih nekih 5.1/6.1 sistema, više bih voleo neka jednostavna 2 veća zvučnika i to je to.

Još veća pomoć mi treba za varijanuti br. 2, jer sam realno noob za audio opremu... da li može da se nabudži nešto?

Nisam još krenuo u potragu (ne znam kako se kreću cene i tako to), ali mislim da sam davno video ovako nešto:

591068.jpg

Mislim da ovo nisu zvučnici za komp, znam samo da im je cena nešto jača... ne znam ni da li uopšte mogu da kupim te zvučnike, tj. da li će mi recimo i za njih trebati "pojačalo" ili šta već... svaka pomoć je dobrodošla.

Link to comment
Share on other sites

ppls hvale microlab, ja sam uzeo a-6201 2.0

Microlab%20A-6201%2029W%202.0.jpg

(nema ih u prodaji vise) za 3k onomad i predobri su, u odnosu na logitech x530 5.1, sve osim basa je mnogo bolje :D

tako da ako neces previse da komplikujes trazi neku microlab solo seriju!

Можда си требао да ставиш колико планираш максимално пара да издвојиш ?:)

Или немаш то ограничење :))))

pa nema, bitno mu samo kolko su teski da ne bude problema pri bezanju :D

Link to comment
Share on other sites

Само старији модели, углавном са дрвеним кутијама, и да буду што тежи јер онда знаш да нису штедели на материјалима унутра. Ово је укратко сума сумарум савета од више аудиофила са којима сам причао, нажалост не бих знао то све да подупрем техникалијом па да будем убедљивији, али ако бих некога послушао за савет по питању овога, то је екипа која фура каблове од хиљаду марака са посебном собом у кући за слушање музике.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Само старији модели, углавном са дрвеним кутијама, и да буду што тежи јер онда знаш да нису штедели на материјалима унутра. Ово је укратко сума сумарум савета од више аудиофила са којима сам причао, нажалост не бих знао то све да подупрем техникалијом па да будем убедљивији, али ако бих некога послушао за савет по питању овога, то је екипа која фура каблове од хиљаду марака са посебном собом у кући за слушање музике.

ovi a-6201 su bas teski i drveni, i odlicno su se uklopili uz stol, ista boja ;P

8163874303_e7d04b1233_z.jpg

Link to comment
Share on other sites

garancija_product.jpg

Kliknuo sam! [roflmao] koji carevi :)

E da, sad kad sam malo zagrizao u pretragu, mogu da kažem da ne bih išao preko 100-120 evra recimo, tj. ako sam dobro video, postoje moleli do 50e fazon, pa onda neki od 50 do 120 recimo (lupam), pa onda praznina, pa zatim 260+... tako da bih ja nešto iz ove srednje grupe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...