Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

16 hours ago, togFU said:

Meni je vrh ta mala honda, a posebno enterije sabijar, tako nekako jednostavno, malo retro, malo future!

jedino što mi nije jasno je što su zadržali default defaul volan iz svake druge honde, nekako mi je to malo bezveze u odnosu na ceo ovaj enterijer. kapiram da je jeftinije i to je taj što su napravili za sve modele, ali opet.

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2019 at 4:09 PM, Lucky said:

jedino što mi nije jasno je što su zadržali default defaul volan iz svake druge honde, nekako mi je to malo bezveze u odnosu na ceo ovaj enterijer. kapiram da je jeftinije i to je taj što su napravili za sve modele, ali opet.

meni vishe smeta to sto je na haubi ovaj poklopac punjaca, ili sta vec, crn a ne u boji karoserije

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, dovlagsi said:

Pa ono jbg nije mnogo bitno, prototip je, kapiraš da ima kamere mesto retrovizora? 🙂 to je prvi znak da ces pricekas malo na ovu Hondu

dovla sisaj ga

11 hours ago, Junkie said:

Meni su apsolutno nebitni elektricni koji su samo motor zamenjali autu na fosilna goriva. Cemu?

Ne kapiram ovo? Whats the prob? 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2019 at 11:27 PM, dovlagsi said:

Pa ono jbg nije mnogo bitno, prototip je, kapiraš da ima kamere mesto retrovizora? 🙂 to je prvi znak da ces pricekas malo na ovu Hondu

 

sve mi je to jasno, ali sam zapravo na ovo naleteo i tako što sam  našao neko honda saopštenje koje je reklo eksplicitno da će kamere umesto retrovizora da stavljaju serijski i kao mnogo je to kul!

 

 
 
 
2
On 6/8/2019 at 9:41 PM, dovlagsi said:

dovla sisaj ga

 

e baš ovo! 🙂

 

On 6/8/2019 at 8:05 PM, iguana said:

meni vishe smeta to sto je na haubi ovaj poklopac punjaca, ili sta vec, crn a ne u boji karoserije

i to, pomalo, ali reši se folijom! :))

Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2019 at 9:43 AM, Lucky said:

 

i to, pomalo, ali reši se folijom! :))

Samo da prodjes tehnicki posle maćora 🙂

Nismo pozdravili novi Ferrari SF90 Stradale, non-hyper hybrid car sa 1000 KS, upola cene LaFerrarija

Znaci novi LaFerrari ce biti fazon Chiron

Ferrari-SF90_Stradale-2020-800-05.jpg

Ferrari-SF90_Stradale-2020-800-04.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dovlagsi said:

Samo da prodjes tehnicki posle maćora 🙂

 

mislim da se tehnički sad vratio u sferu tresla se gora rodio se miš, osim što je ofc skuplji i ne mogu da prođu baš neke najveće kršine koje moraju da fotkaju itd. ali ono - ne može da prođe jer mu je muljav levi far i ti fazoni nema više.

evo za letnju sezonu nešto!

Za dva dana počinje rekonstrukcija i uređenje saobraćajnica - Kraljice Marije, 27. marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana.

Prema planu, urediće se i raskrsnica cara Dušana – Tadeuša Košćuška i uređenje platoa u zoni raskrsnice ulica Džordža Vašingtona i Palmotićeve. Predviđeno je da radovi traju do Nove godine, a za ovu investiciju iz gradske kase izdvojiće se 2,36 milijardi dinara (bez PDV-a).

Radovi su podeljeni u tri faze. U prvoj fazi, sređivaće se deonice 1 i 2, od Ruzveltove do Starine Novaka. Ti radovi će trajati 65 dana.

Druga faza počinje 20. avgusta, a radiće se deonice 3 i 4. Tom prilikom sređivaće se potez od Starine Novaka do Bulevara despota Stefana. Radovi na trećoj fazi treba da počnu 30. oktobra i trajaće 65 dana. U tom periodu biće rekonstruisana Ulica cara Dušana do Zoološkog vrta.

Link to comment
Share on other sites

Još malo o Honda E:

The company says power will be delivered through the rear wheels and feature four-wheel independent suspension that should make the ride more comfortable. The battery will also be located in the center of the car and below the floor, meaning the center of gravity will be low and the weight of the car will be distributed evenly between front and back, giving more stability and better traction.

The 35.5 kWh Lithium-ion battery powering the car can be charged using a Type 2 AC connection or a CCS2 DC rapid charger. Charging will be fast, reaching 80 percent charge in just 30 minutes.

The car will have a range of over 124 miles, which should be more than enough for trips around town although not enough for traveling long distances. But if you're looking for a small commuter car for the city, the E could fill that need.

The Honda E will go on sale later this year and pre-orders are already open, but only in Europe.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, mohr said:

ne slazem se da se tehnicki lako prolazi,ja sam licno zakasao zbog kuke i na 99 % mesta su trazili da se sve skida na sta sam im ja rekao da od toga nema nista,na kraju nadjoh na jednom mestu gde moze sa drzacem bez kuke...

u pravu si, moja greška - mene su ovi moji pitali da li ima kuku i da li ima tamna stakla, kad sam na oba pitanja odgovorio sa "ne" laknulo im je (a i meni :)

15 hours ago, Lucky said:

Još malo o Honda E:

The company says power will be delivered through the rear wheels and feature four-wheel independent suspension that should make the ride more comfortable. The battery will also be located in the center of the car and below the floor, meaning the center of gravity will be low and the weight of the car will be distributed evenly between front and back, giving more stability and better traction.

The 35.5 kWh Lithium-ion battery powering the car can be charged using a Type 2 AC connection or a CCS2 DC rapid charger. Charging will be fast, reaching 80 percent charge in just 30 minutes.

The car will have a range of over 124 miles, which should be more than enough for trips around town although not enough for traveling long distances. But if you're looking for a small commuter car for the city, the E could fill that need.

The Honda E will go on sale later this year and pre-orders are already open, but only in Europe.

da odgovorim samom sebi, koliko negde videh biće oko 30-35k, što je i dalje dosta skupo za ovo "zezanje", šteta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 6/15/2019 at 10:02 PM, dovlagsi said:

Skuplja od elektricne Korse i 208-ice, mada tehnički čini mi se ipak malo naprednija

brate biće vrh!

Moram da prokomentarišem inače ovu novu vrh "kobasica zonu" parking servisa lansiranu od prvog jula...

Nova-zona-3.10.jpg

Umesto da su, ako su već face, prosto proširili postojeću zelenu zonu na ovaj reon, oni su uveli novu zonu na prostoru gde praktično nema sve ukupno 20 novih parking mesta. Južni Bulevar i dalje spada u 3.6 zonu, tako da 3.10 obuhvata samo Gospodara Vučića i ovih x ulica između Južnog Bulevara i Gospodara Vučića gde su inače ili male privatne kuće ili su ulice tako blesave da ne može ni da se uvede zona i da hoćeš jer su uske, slepe, čudno napravljene.

Ovaj deo desno kao malo "širi" je takođe prepun tih sitnih ulica sa kojima ne možeš da uradiš ništa živo. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2019 at 3:07 PM, Lucky said:

brate biće vrh!

Moram da prokomentarišem inače ovu novu vrh "kobasica zonu" parking servisa lansiranu od prvog jula...

Nova-zona-3.10.jpg

Umesto da su, ako su već face, prosto proširili postojeću zelenu zonu na ovaj reon, oni su uveli novu zonu na prostoru gde praktično nema sve ukupno 20 novih parking mesta. Južni Bulevar i dalje spada u 3.6 zonu, tako da 3.10 obuhvata samo Gospodara Vučića i ovih x ulica između Južnog Bulevara i Gospodara Vučića gde su inače ili male privatne kuće ili su ulice tako blesave da ne može ni da se uvede zona i da hoćeš jer su uske, slepe, čudno napravljene.

Ovaj deo desno kao malo "širi" je takođe prepun tih sitnih ulica sa kojima ne možeš da uradiš ništa živo. 

Ako su stali sa donje strane G.Vucica, tacbo su pokrili Vracar, odmah prekoputa je Vozdovac 🙂 Zakacili su mi letak iz komunalne, kazu da od ponedeljka, tj danas, krece naplata.

~~

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, dovlagsi said:

Honda

IDEMOOOOO

55 minutes ago, Litt said:

Ako su stali sa donje strane G.Vucica, tacbo su pokrili Vracar, odmah prekoputa je Vozdovac 🙂 Zakacili su mi letak iz komunalne, kazu da od ponedeljka, tj danas, krece naplata.

sve jasno, ali zona je toliko uska i mala da su je mogli pridružiti postojećoj zoni i eliminisati ovu glupost :)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Lucky said:

sve jasno, ali zona je toliko uska i mala da su je mogli pridružiti postojećoj zoni i eliminisati ovu glupost 🙂

Tbh, mogli su i  da ne sire jos uvek. Ipak je Lekino oko 3km udaljeno od centra grada a BG nije bas metropola 🙂

~~

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...