Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sad se ne sećam da li smo ovde pričali o popustima na ENP, ako nije nek Laki prebaci u kojoj je već to temi bilo. Elem, dobio sam mail jutros od ovih što preko njih plaćam karticom ENP:

Quote

Poštovani klijenti,

Ovim vas informišemo da će kompanija ALLYES DOO kao distributer JP PUTEVI SRBIJE ispoštovati odluku o 6% popusta svim klijentima koji blagovremeno i u celosti izmiruju svoje obaveze.

ENPay korisnici koji su svoje putarine uredno izmirili, će do kraja meseca dobiti povrat u vidu kredita na svom ENPay nalogu. Ukoliko korisnik nije saglasan da se predmetni popust odobri kroz kredit na nalogu za buduću potrošnju molim vas da nas pisanim putem o tome informišete na podrska@enpay.rs kako bismo dogovorili neki drugi način za ostvarenje popusta.

Svako odlaganje plaćanja ili delimično plaćanje realizovanih putarina će rezultirati izuzećem popusta u iznosu 6%.

Hvala na razumevanju i srećan put želi vam vaš ENPay

Tako da definitivno važi za sve TAG-ove, mislim da je neko pitao da li važi samo za nove, i definitivo može i preko ovih. E sad ja bih načelno voleo kad bi tu naplatu tako uveo i sam JP Putevi Srbije, ali dok se to ne desi ovo mi je drugo najbolje rešenje gde oni deo para ostavljaju nekom drugom... 

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 3

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zwerko said:

Tako da definitivno važi za sve TAG-ove, mislim da je neko pitao da li važi samo za nove, i definitivo može i preko ovih. E sad ja bih načelno voleo kad bi tu naplatu tako uveo i sam JP Putevi Srbije, ali dok se to ne desi ovo mi je drugo najbolje rešenje gde oni deo para ostavljaju nekom drugom... 

pa ovo je navodno deo ove nove priče oko tagova za sve zemlje regiona itd, čak je bio i neki link kao za prijavu i detaljniji info ali link je bio mrtav, neka tako nebuloza.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Jose Jimenez said:

na konto priče o indijancima, neki lik stavio na javno parking mesto prepreku, popio prijavu sledećeg dana

 

mislim da ovo lako dobija na sudu osim ako neko nema snimak da on lično postavlja ovu prepreku. kako će inače da dokažu da je on a da nije samo uzeo i ušao na to parking mesto jer je video spuštenu prepreku i parkirao se? 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Jose Jimenez said:

Prijava je podneta protiv NN lica, tako da mislim da nema nikakvu pravnu težinu ukoliko vlasnik ne prizna. Svakako idem sa alatom popodne da demontiram. Treba li nekome, da mu pošaljem?

da, nama, ne šalim se :)) imamo neku raspalu ispred ulaza pa taman da obnovimo 🙂

taman idealna prilika da ti dadnem dasku, pod uslovom da je ostala neka viška, sad pojma nemam. ali možeš da dobiješ rurovaču!

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Jose Jimenez said:

Prijava je podneta protiv NN lica, tako da mislim da nema nikakvu pravnu težinu ukoliko vlasnik ne prizna. Svakako idem sa alatom popodne da demontiram. Treba li nekome, da mu pošaljem?

Taman dok ti demontiras, naici ce milicija, pa ce pasti pitanje cije je.

Edited by Praso
  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ovo je ponovo aktuelno pa da se spremimo 🙂

 

Quote

 

Čak četvrtina, odnosno 25 odsto automobila, od 5. jula neće moći da bude registrovana, jer na snagu stupaju novi propisi za tehničke preglede, upozoravaju u Privrednoj komori Srbije (PKS).

Glavni problem vozačima predstavlja provera „ovalnosti“ kočionih diskova, jer ako su „istrošeni“ više od 20 odsto, nećete proći tehnički pregled.

U još goroj situaciji su vlasnici teretnjaka jer se procenjuje da 44 procenta neće ispunjavati uslove za registraciju za koje stručnjaci tvrde da su besmisleni i stroži nego bilo gde u Evropi. Reč je o proveri kočionog sistema, gde će se, pored dosadašnjih parametara, proveravati i takozvana ovalnost diskova, koja nikako ne utiče na bezbednost učesnika u saobraćaju.

Domaći stručnjaci objašnjavaju da je postavljena granica veoma rigorozna i da neće moći da je ispoštuje ogroman broj vozila. Pored toga, dodaju oni, ovakav vid provere iziskivaće i mnogo više vremena jer će morati da se skidaju i točkovi na vozilima kako bi se sprovodila ova merenja i proveravalo stanje diskova.

 

Link to comment
Share on other sites

hahah

Quote

 

Beograd, Srbija – 3. maj 2023.: OMR Group postaje novi Stellantisov partner na tržištu Srbije i Crne Gore za sve komercijalne aktivnosti, preuzimajući odgovornost za uvoz brendova Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional, Jeep i Parts & Services. Finalizacija i zaključivanje transakcije podležu odobrenju nadležnog organa za zaštitu konkurencije.

Transakcija se dešava dve godine nakon spajanja proizvođača automobila PSA i FCA, čime je stvoren Stellantis, jedan od najvećih svetskih proizvođača automobila sa industrijskim aktivnostima u 30 zemalja i komercijalnim prisustvom na 130 tržišta širom sveta.

Po zaključivanju planirane transakcije, OMR Group će uvoziti brendove Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional, Jeep i Parts & Services u Srbiju i Crnu Goru i osiguraće prelazak svih zaposlenih posle finaliziranja transakcije.

OMR Grupa će se oslanjati na iskustvo i duboko poznavanje tržišta Srbije i Crne Gore kako bi upravljala rastom novih aktivnosti. OMR Grupa će takođe korisititi svoju ekspertizu za distribuciju rezervnih delova svih navedenih brenova i za uspešan razvoj pripadajućeg postprodajnog poslovanja na tržištima.

“OMR Group je ponosna što postaje Stellantisov partner na tržištu Srbije i Crne Gore. Kao i uvek, posvećeni smo stvaranju nove vrednosti u uslovima konstantnih promena na automobilskom tržištu. Sigurni smo da ćemo zajedno sa dilerskom mrežom biti uspešni u daljem razvoju distribucije brendova Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional i Jeep”, rekao je Ostoja Mijailović, predsednik OMR Grupe.

 

Idemo OMR Group, ekskluzivni distributer za sva vozila na planeti! :))

Link to comment
Share on other sites

doduše sad kad razmislim, ja ne znam ni ko je bio distributer PSA do sada? tj. stelantisa? direktno fiat srbija kao fabrika pa firma od toga - ovi kompresor, kole itd su bili dileri?

možda i ima smisla da su ovo prebacili na OMR jer je Fiat Srbija verovatno otišao u stečaj :)) ili su ga ugasili.

Link to comment
Share on other sites

Ameri najjača nacija :)) vidi ovaj gril :))

Screenshot 2023-05-05 at 23.09.36.png

Danas sam inače na autoputu bio i sad levo prolazi lik u Raptoru ali mi deluje da je bio ful američki mada ne znam kako bi ga registrovao na BG table tako da možda i nije, i u drugoj traci je XC90, koji bukvalno izgleda u odnosu na ovaj kao u najbolju ruku Suzuki Jimny da ne kažem kao smart :))

Link to comment
Share on other sites

nikad ne kapiram ove likove što misle da mogu 50 puta da urade istu stvar i niko ih neće provaliti :))

Quote

 

Оптужени (43) оптужен је да је од априла 2021. до октобра 2022. године у 30 наврата саобраћао хрватским аутопутевима А1, А3 и А4 без плаћања путарине. Приликом уласка на аутопут приватним аутомобилом, мушкарац је узео наплатну картицу, која служи за наплату путарине, али је након пређеног пута избегао да плати путарину.

У оптужници се наводи да је 43-годишњи окривљени избегао плаћање на излазним наплатним станицама Горичан, Чаковец, Вараждин, Света Хелена, Новска, Бриње, Задар исток и Дугопоље тако што је напуштајући аутопут прошао кроз наплатне станице директно иза возила. на коју је, након наплате путарине, подигнута рампа.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...