Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

20 minutes ago, dovlagsi said:

Hm, moram priznati da nisam siguran. Wild guess - audi a6/a8

izgleda bmw, kažu u drugoj vesti:

Quote

 

U vozilu su bili otac, majka, ćerka i njen dečko. Srećom, svi su prošli bez povreda. Za sada nije poznato kako je došlo do požara. Vlasnik sumnja da se zapušio DPF filter. Kako Kurir saznaje na licu mesta od vlasnika, primetili su da nešto curi, ali su odlučili da nastave vožnju, a onda je, kako kaže, vatra buknula u trenutku.

Svi su na vreme napustili automobil, jer je vozač, kada je osetio da u vozilu ponestaje kiseonika, povikao da svi izađu napolje, što su i učinili.

 

naravno, tradicionalno preglupa vest :)) kada je vozač osetio da u vozilu ponestaje kiseonika :)) povukao da svi izađu :)) što su i učinili! :)))

Screenshot 2023-03-28 at 08.51.02.png

Screenshot 2023-03-28 at 08.51.16.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

oh... novi renault espace

postao je regularni suv... za sada jedan agregat u ponudi - klasičan e-tech hibrid sa 2 elektromotora, bez punjenja kablom. Kombinacija sa, pazi sad, benzinskim 1,2 3cilindrašem od 120 KS 🙂 ukupni autput je 200 KS, navodno 4,6 lit je potrošnja i 100 gr CO2 po km. Aut. menjač sa 4 brzine waaaaat + 2 "brzine" koje se odnose na elektromotore... sta sve moraju da urade zbog emisija gasova, čoveče

Renault-Espace-2023-800-0e.jpg

Renault-Espace-2023-800-0a.jpg

Renault-Espace-2023-800-16.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dovlagsi said:

KS 🙂 ukupni autput je 200 KS, navodno 4,6 lit je potrošnja i 100 gr CO2 po km. Aut. menjač sa 4 brzine waaaaat + 2 "brzine" koje se odnose na elektromotore... sta sve moraju da urade zbog emisija gasova, čoveče

iznutra su samo copy paste uradili ovog Australa, bukvalno je identičan, zajedno sa ovom ručicom za avion.

a ovo sa 4+2 brzine mi ništa nije jasno 🙂 znači regulare motor roka do četvrte brzine, što ko zna kako izgleda na 140 na sat, ali šta onda rade te još dve brzine za elektro? 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, killYg0r said:

Pa vi posle vozite dizele

ponosni vlasnik Golf 6 Jadara TDI - zvezde Dieselgate filma!

oni su bar lepo fejkovali rezultate testova, platili kaznu i gg, što je nekako TRU pristup u odnosu na ovo današnje proseravanje sa ovim hibridima (pogledati Reno gore) :DD
1200px-VW_Golf_TDI_Clean_Diesel_WAS_2010

Link to comment
Share on other sites

Koji, golf ili espace? 😁 Jer espace je fazon duplo veći od c5 aircrossa

Ovaj novi koleos, ovaj hocu reci espace, je potpuni blend-in, i spolja i iznutra potpuno sve već viđeno. Citroenov dizajn tim ima više muda jbg a i super je što i dalje furaju vazdušna ogibljenja na dosta modela 👏 

Ko što neko ranije linkova ovde - dajte već jednom da raskrstimo sa SUV modelima, ubiše se ovde za espejsa da naprave motor koji će proći regulative po emisijama gasova (bio bi fazon da na gepek nalepe ESPACE 1.2), a taj agregat sa druge strane gura visoku, tešku, neaerodinamičnu grdosiju. 🙄 Stvarno nema nikakve logike, auto nema nikakav offroad mod, pa čak ni pogon na sve točkove majka mu stara! 

 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, dovlagsi said:

Koji, golf ili espace? 😁 Jer espace je fazon duplo veći od c5 aircrossa

 

na slici ne može da se provali! to je i problem kod tih fotki dok ne vidiš auto uživo. znam da sam gledao po netu one Seate kako se već zovu Ateca, Teraco, šta god i sad svi deluju slično, ali tek kad ih vidiš uživo ili nađeš neke komparacione slike skapiraš razliku.

9 hours ago, dovlagsi said:

Citroenov dizajn tim ima više muda jbg a i super je što i dalje furaju vazdušna ogibljenja na dosta modela 👏 

a onda posle servis bože me sačuvaj!!!

na stranu to, jesu te "kocke" specifične, pa nekome se dopadnu nekome ne, zavisi. Ja bih možda i mogao da pređem preko njih, ali nekako mi deluje kao da su ih izmislili za C3 i na njemu pije vodu jer je sav tako "simpatičan" ali su onda nastavili da ih guraju na svaki naredni model i gde ima smisla i gde nema.

a ujedno, evo malo šaljivih vozača škode od jutros!

IMG_9455.jpg

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Lambo Revuelto, naslednik Aventadora

revuelto znači scrambled 🤷🏻 v12 plag-in sa 1000 konja

nekako... kao da se lambo opredelio da uzima pare na bolide koji su im aktuelne mušterije i ne cimaju se više da naprave nešto radikalno, po čemu su nekada bili najpoznatiji. 

Screenshot_20230329_175823.thumb.jpg.2be00ef234af1d21a26aa7646ebd590b.jpg

Screenshot_20230329_175815.thumb.jpg.14dd606478bf4540babbfa19bebc3cab.jpg

Screenshot_20230329_175830.thumb.jpg.62c8e3e5264c9e06ba9aaa8cd969df58.jpg

  • Like +1 2

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, dovlagsi said:

SRT, nije loše 👍

jeste al' znaš ti ko'ko to troši!

10 hours ago, dovlagsi said:

revuelto znači scrambled 🤷🏻 v12 plag-in sa 1000 konja

 

haha čekaj, propustio si da kažeš da baterija tog plug-ina izvlači samo 9 kilometara na full chargeu :))

čemu onda služi, bog te pita 🙂 možda opet neka fora da moraju da naprave plug-in da bi zadovoljili zahteve zakona u Evropskoj uniji ili tako nešto 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ipak ovo ne radi još uvek:

Quote

 

Премијерка Брнабић навела је да се меморандум који је потписан са Северном Македонијом у области инфраструктуре тиче успостављања интероперабилног електронског система наплате путарина, тако да ће путем електронске наплате ускоро грађани моћи да се ауто-путевима у Србији, али и Северној Македонији, крећу без додатних заустављања ради куповине система електронске наплате у једној или другој земљи.

"Ми настављамо сада даље разговоре око усаглашавања ове интероперабилне електронске наплате, имамо 30 дана да усагласимо, а додатних 60 дана за тестирање овог система и очекивање и план да ћемо током летње сезоне пустити овај систем у функцију", рекла је Брнабићева на заједничкој конференцији.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, manson said:

Ajd, valjda je i ovo neka vest. Iskoči mi malopre na YT, ovi iz NAVAK rekonstruišu stazu, biće neke tri konfiguracije, u najdužoj će biti ~4km. Trebalo bi da bude gotovo tamo negde početkom juna.

Nova staza, najveći krug

jedino što je ta staza u tri lepe, svaki put kad sam bio mrzelo me da idem.

doduše ajde ja nisam neki fan automobila pa jbg, možda kad bih znao da idem na neko ludilo da vozim ne znam šta pa i ajde 🙂

Link to comment
Share on other sites

Na temu elektro skutera:

Quote

 

Становници Париза гласали су за забрану електричних тротинета на улицама француске престонице на необавезујућем референдуму, а градске власти су саопштиле да ће прихватити резултате изјашњавања грађана.

Парижани су се изјаснили да желе град без електричних тротинета на недавно одржаном референдуму. 

 

Doduše odnosi se samo na ride-share skutere tipa uber, lime itd, ne na sve u privatnom vlasništvu, koliko sam skapirao.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, dovlagsi said:

ne znam, meni su svi ovi EQ mercedesi prosto nekako previše čudni, uski, međuosovinski prerazmaknuti... nijedan mi se ne dopada, a i EV su tako da i tu minus 🤷🏻 

 

svaki izgleda isto 🙂 imaju taj grill koji su definisali i stavljaju ga na sve živo šta mogu. Nekako je malo "smireniji" od inače polu penzionerskog prednjeg dela kod Merca i onda prosto takav rezultat i dobiješ 🙂

A ovo ostalo su probali da spoje neki Tesla fazon sa Mercom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...