Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 hours ago, dovlagsi said:

evo i nezvaničnog rendera Pežoa 4008, koji se uskoro očekuje. to će nam biti i buduća insignija, jelte

 

zvala honda sprema tužbu za krađu dizajna sivika napred

a kao da je i to neki dobar dizajn :))

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, fuse.buca said:

Ista prica kao sa novim C4, tako mi bar deluje..

novi C4 sa onim farovima napred kao one neonske lampe što stavljaju u hipsterske butike ili kafiće pa onako svetle pod različitim uglovima.

bukvalno ne znaš šta je auto.

Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2022 at 7:02 PM, Dule_smor said:

Kolko para?

nema cene još uvek

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Dule_smor said:

Ahaha vidi Peru sto mi ozbiljno odgovara, kao da ja stvarno planiram da kupim:D. To mozda moj sef uzme kad ga smore porse 911, bmw z4, audi s7 i koji ono cetvrti auto bese ima 😄

što ne bi, pa šta će drugo da vozi doktor u nemačkoj u krizi srednjih godina!

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Lucky said:

što ne bi, pa šta će drugo da vozi doktor u nemačkoj u krizi srednjih godina!

Elektricni smart kabriolet 😄😛 

Mini cooper cabrio jos bolje

Edited by drndara
  • Haha (+1) 1

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Dule_smor said:

Ahaha vidi Peru sto mi ozbiljno odgovara, kao da ja stvarno planiram da kupim:D. To mozda moj sef uzme kad ga smore porse 911, bmw z4, audi s7 i koji ono cetvrti auto bese ima 😄

pa video sam vest da su objavili za SL55 i SL63, a da ovaj nema još. I da su neke sumanute tipa 130 / 150k evra, mada je to v8
A otkud znaš, možda ga i kupiš, npr polovan, taj SL43 sa 2.0 motorom ne bi trebalo polovan posle par godina da bude nešto užasno para, a verujem da je zanimljiv za vožnju. Ja sam isprobao A45 AMG npr, koij ima nešto jači motor, fenomenalna je igračka

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ovaj pera još i dobro prošao sa čekanjem do jula, kako je krenulo:

Quote

 

Pandemija i rat u Ukrajini usporili su proizvodnju i isporuku automobila, pa kupci u Srbiji čekaju od šest meseci do godinu dana, a cene su više i do 30 odsto i novim i starim vozilima, izjavili su predstavnici auto-kuća.

„Proizvodnju automobila prvo je usporila pandemija, a zatim i rat u Ukrajinii zbog nedostatka mikročipova, pa se na isporuku čeka od šest meseci do godinu dana“, rekao je predsednik Asocijacije uvoznika motornih vozila Milan Belin.

On je rekao da su najveći proizvođači mikročipova fabrike u SAD, Kini i Tajvanu, koje su se zbog veće potražnje mikročipova za kompjutere, od kada je omasovljen rad od kuće zbog pandemije, preorijentisali na tržište računara.

Dodatni problem za smanjenu isporuku mikročipova je, prema njegovim rečima i to što je izgorela jedna fabrika u Japanu koja ih je proizvodila, a zatim se nadovezao i na problem rata u Ukrajini, gde je takođe bilo proizvođača tih auto-komponenti, kao i na sankcije prema Rusiji koje su stopirale uvoz iz te zemlje, pa su evropski proizvođači automobila ostali bez delova.

Belin je rekao da je proizvodnja automobila 40 odsto manja nego što je potražnja i da cene svaki mesec malo po malo porastu.

Dodao je da je nedovoljna i ponuda polovnih automobila i da oni čak i više poskupljuju od novih.

"Ponuda polovnih automobila je smanjena, jer dok neko ne dobije novi automobil ne može da proda polovni, a oni su više poskupeli nego novi, čak za 20-30 odsto", rekao je Belin.

 

Ja ne kapiram kako su ovi zamislili ovaj sajam automobila u maju.

To mora da odem da vidim na šta će da liči sajam na kojem nema automobila 🙂

Ili će da uzmu da rotiraju iz okolnih zemalja samo da bi ih izložili ili kao kupio si auto ali prvo mora da sačekaš da ga izlože na sajmu pa ga daju tebi (naravno poručio si ga u septembru prošle godine, taman ti isporučuju u junu posle sajma :))

 

@dovlagsi 'de će bre da stave ovaj ekran iznad? osim ako nije čudna fotka, deluje kao da mora da ima "nebo" pola metra više nego inače.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

Ovaj pera još i dobro prošao sa čekanjem do jula, kako je krenulo:

Ja ne kapiram kako su ovi zamislili ovaj sajam automobila u maju.

To mora da odem da vidim na šta će da liči sajam na kojem nema automobila 🙂

Ili će da uzmu da rotiraju iz okolnih zemalja samo da bi ih izložili ili kao kupio si auto ali prvo mora da sačekaš da ga izlože na sajmu pa ga daju tebi (naravno poručio si ga u septembru prošle godine, taman ti isporučuju u junu posle sajma :))

 

@dovlagsi 'de će bre da stave ovaj ekran iznad? osim ako nije čudna fotka, deluje kao da mora da ima "nebo" pola metra više nego inače.

pazi, za sad je termin jul, nisu ga pomerali, ali ko to zna, meni je bitno da dodje do septembra kad ću se otprilike useljavati 🙂

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ja imam sad neko iskustvo domaće za Hyundai koje zapravo nije tako loše, u smislu Kona je poručena pre tipa mesec i nešto, sad je stigla, naravno nema nikakvog biranja opcija, boja i slično. Drugo drugar je uzeo Mazdu CX-30 isto tako nešto oko mesec i nešto je bila isporuka. Tako da ima modela koji mogu da se nađu, ali mislim da je za Škodu čekanje 6+ meseci ako ne i više... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...