Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

4 minutes ago, Highl1 said:

laku buraz, koji SUV srednjeg segmenta je danas 30k? Pa jebeni a3 / bmw1 / a klasa su sad 30k
Slažem se sa dovlom skroz, XC90 je oko 60-70k, dok su ekvivalentni 90k plus, i to je glavna prednost Volvoa. Da ne ulazimo u raspravu koliko su koštali automobili pre 10 godina, i da li ijedan automobil danas vredi preko 50k i sl

nikad nisam bio dobar u tim klasifikacijama šta je srednji segment, ali novi Jeep Compass u Limited opremi je 25k akcijski, regularno 30k, a skoro uvek je na nekim akcijama, kao dvosedi i dušeci u Jysku 🙂 ako je Renegade mali segment kapiram da je ovo srednji. Šta više nije čak ni obična limited nego limited+ koja praktično ima sve što može da se ponudi od opcija.

da isključimo skroz iz priče neke druge brendove koji nude tako nešto u tom cenovnom rangu tipa Kia, tj. da se zadržimo na nečemu što možemo da nazovemo "pravim" suv vozilom.

doduše moguće da si pogrešno shvatio gore šta sam napisao, nisam ja rekao "e da je 30k bio bi best buy" u fazonu "super je stelvio ali znaš ti koliko skode mogu da kupim za te pare" nego više u fazonu "kamo lepe sreće da je 30k, otkud ti to".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ne znam, meni lično (subjektivno) Compass i Stelvio nisu ista kategorija

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Highl1 said:

ne znam, meni lično (subjektivno) Compass i Stelvio nisu ista kategorija

pa ok, možemo da diskutujemo o tim stvarima naravno, ali nismo imali takve osnove za poređenje. Mislim da je Kompas fino odmeren da nije ni najveći dreš a opet nije ni zašao u kategoriju skupih SUVova, a fino izgleda, ima dobru opremu i kao Jeep je 🙂

ajde i da ostavimo po strani da imaju iste motore i verovatno dele još 60% istih delova ako ne i više.

Naravno da je Stelvio "head-turner" i ima bolju završnu obradu unutra, ali otuda i 20-30k viša cena.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

pa ok, možemo da diskutujemo o tim stvarima naravno, ali nismo imali takve osnove za poređenje. Mislim da je Kompas fino odmeren da nije ni najveći dreš a opet nije ni zašao u kategoriju skupih SUVova, a fino izgleda, ima dobru opremu i kao Jeep je 🙂

ajde i da ostavimo po strani da imaju iste motore i verovatno dele još 60% istih delova ako ne i više.

Naravno da je Stelvio "head-turner" i ima bolju završnu obradu unutra, ali otuda i 20-30k viša cena.

naravno, i pitanje je ko želi za šta da da pare

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Meni je više problem što je neki auto koji je meni ok nov bio u rangu tipa 15-20k eur, u smislu nemam neke preterane prohteve ali hoću auto niže srednje klase sa ok opremom je sad fazon 25-35k eur. Jebeni Clio novi ide reklama na televiziji "od 11.999 eur sa 4 zimske gume". I to je sa motorom od 65KS, ali makar ima klimu! A neki onaj da je iole ok, tipa 90KS je u jadnjikavom paketu opreme 15k :) 

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Highl1 said:

ne znam, meni lično (subjektivno) Compass i Stelvio nisu ista kategorija

pa i objektivno nisu, compass je kompakt a stelvio je srednji. gledajući bitne objektivne parametre - platforma na kojoj su, motori koji se ugrađuju, pa na kraju i dimenzije. alfa je za klasu iznad, ali ipak cenovna jaščina nije realna naravno

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Meni je više problem što je neki auto koji je meni ok nov bio u rangu tipa 15-20k eur, u smislu nemam neke preterane prohteve ali hoću auto niže srednje klase sa ok opremom je sad fazon 25-35k eur. Jebeni Clio novi ide reklama na televiziji "od 11.999 eur sa 4 zimske gume". I to je sa motorom od 65KS, ali makar ima klimu! A neki onaj da je iole ok, tipa 90KS je u jadnjikavom paketu opreme 15k 🙂

to smo već apsolvirali da su cene otišle u tri lepe, pa više ni ne diskutujemo o tome 🙂 mislim, dacia je bila 7000 eur pre dvaes' godina 🙂

8 minutes ago, dovlagsi said:

pa i objektivno nisu, compass je kompakt a stelvio je srednji. gledajući bitne objektivne parametre - platforma na kojoj su, motori koji se ugrađuju, pa na kraju i dimenzije. alfa je za klasu iznad, ali ipak cenovna jaščina nije realna naravno

pa ok, ali bez akcije stelvio 70k :)) jbg 🙂 kupiš tri kompasa i pet skoda!

15 minutes ago, dovlagsi said:

pa i objektivno nisu, compass je kompakt a stelvio je srednji. gledajući bitne objektivne parametre - platforma na kojoj su, motori koji se ugrađuju, pa na kraju i dimenzije. alfa je za klasu iznad, ali ipak cenovna jaščina nije realna naravno

ne ugrađuju iste motore? 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

to smo već apsolvirali da su cene otišle u tri lepe, pa više ni ne diskutujemo o tome 🙂 mislim, dacia je bila 7000 eur pre dvaes' godina 🙂

pa ok, ali bez akcije stelvio 70k :)) jbg 🙂

ne ugrađuju iste motore? 

Po zvaničnim cenovnicima Compass počinje od 30k, a Stelvio od 42k eur. Compass koristi platformu Renegade sa motorima 1,3 benzin i 1,6 dizel. Stelvio može i sa trolitarskim V6 u QV verziji, a redovno je sa 2,0 benz i 2,2 dizelom. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dovlagsi said:

Po zvaničnim cenovnicima Compass počinje od 30k, a Stelvio od 42k eur. Compass koristi platformu Renegade sa motorima 1,3 benzin i 1,6 dizel. Stelvio može i sa trolitarskim V6 u QV verziji, a redovno je sa 2,0 benz i 2,2 dizelom. 

ok, stelvio it is! odo' sutra da uzNem lizing!

Link to comment
Share on other sites

Lože se na to ljudi kod nas nastrašnije, a to tipa može da ti sredi šalteruša u MUP-u, dakle ne treba ti neka posebna veza. Pritom sam apsolutno ubeđen da svi koji imaju registraciju BG XXXX - Dva slova registracije nekog grada iz unutrašnjosti su upravo iz tog grada iz unutrašnjosti. Nedavno sam čuo priču ribe koja je iz nekog grada, zaboravih sad kog i uspela je da sredi da su poslednja dva slova taj grad a brojevi između su tačna kilometraža do BG!!!

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Zwerko said:

Lože se na to ljudi kod nas nastrašnije, a to tipa može da ti sredi šalteruša u MUP-u, dakle ne treba ti neka posebna veza. Pritom sam apsolutno ubeđen da svi koji imaju registraciju BG XXXX - Dva slova registracije nekog grada iz unutrašnjosti su upravo iz tog grada iz unutrašnjosti. Nedavno sam čuo priču ribe koja je iz nekog grada, zaboravih sad kog i uspela je da sredi da su poslednja dva slova taj grad a brojevi između su tačna kilometraža do BG!!!

haha, vrh 🙂 

koliko znam generalno može da ti sredi šalteruša u tom trenutku kad si tu ono što ima "na lageru" od ištampanih tablica pa možeš da ideš gore-dole xx setova, ne znam, tipa, 50 npr.

ali te fore sa kilometražom i imenom grada itd, mimo plaćanja onih 60k ili koliko je, verovatno može ali mora da se "naruči unapred" 🙂

Link to comment
Share on other sites

igrom slučaja, drugar juče dobio dete, i kod njega na čast svratio drugi drugar koji je uzeo compassa skoro, pa me vratio compassom gajbi. Laki, ono brate ne vredi 30k, da jebe oca, užas je unutra 🙂 vozio sam se letos u Stelviu, i da su isti segment (a ko što je Dovla objasnio, nisu), compass je baš treš unutra i na nivou je i30 u osnovnoj opremi

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Highl1 said:

igrom slučaja, drugar juče dobio dete, i kod njega na čast svratio drugi drugar koji je uzeo compassa skoro, pa me vratio compassom gajbi. Laki, ono brate ne vredi 30k, da jebe oca, užas je unutra 🙂 vozio sam se letos u Stelviu, i da su isti segment (a ko što je Dovla objasnio, nisu), compass je baš treš unutra i na nivou je i30 u osnovnoj opremi

pih, ako je stvarno tako onda njesra. meni je taj momenat kako izgleda auto iznutra dosta važan.

zato su mi i svaki hyundai, škoda, pa čak i toyota i honda u novim izdanjima bezveze.

znam kad 2018 gledao na sajmu modele, Renegade je u tom trenutku iznutra imao veoma solidnu završnu izradu u odnosu na ove druge u tim cenovnim rangovima, pa nekad i od skupljeg ranga. Po slikama mi je delovalo da Compass to prati, ali očigledno nije tako.

Link to comment
Share on other sites

baš užasna plastika, soc deluje ceo infotainment, sve kao da je nekako sklepano da bude što jeftinije

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Highl1 said:

baš užasna plastika, soc deluje ceo infotainment, sve kao da je nekako sklepano da bude što jeftinije

jbg 😞 fiat izgleda ponovo fiatuje.

btw, drugar kupio Tipo neki najnoviji, moram reći da je za tu cenu vrlo korektno taj auto napravljen. u toj kategoriji hjundai, dacia, štagod, dobro deluje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...