Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

Inače videh juče u gradu onaj Mečka SUV EV, da li se zove ECQ ili kako, regularno registrovan na naše table i to, tako da se krećemo u korak sa svetom! I ono uglavnom izgleda kao standardan Mečka SUV, da ne pratim to pomalo verovatno ne bih primetio neku toliko razliku. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, Zwerko said:

Inače videh juče u gradu onaj Mečka SUV EV, da li se zove ECQ ili kako, regularno registrovan na naše table i to, tako da se krećemo u korak sa svetom! I ono uglavnom izgleda kao standardan Mečka SUV, da ne pratim to pomalo verovatno ne bih primetio neku toliko razliku. 

što ne bi bio registrovan, ionako mu je registracija kao da je suzuki maruti :))

ima jedno 5-6 smartova full elektro koje viđam svaki drugi dan i bogami isto toliko onih bmw i3.

Link to comment
Share on other sites

Više sam mislio u kontekstu da nisam ni znao da ga zvanično prodaju kod nas.

Elem, ulazim malopre u Nissan da odvezem auto na servis i u salonu gde inače stoji 8-10 automobila plus neki ispred, sada je samo 2 kom Juke i to kaže ovaj jedan je već prodat [roflmao]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Više sam mislio u kontekstu da nisam ni znao da ga zvanično prodaju kod nas.

 

bila je neka najava pre recimo mesec dana da uskoro kreću sa prodajom, ali iskren da budem nisam siguran da je još to krenulo.

jer ja kad sam se raspitivao pre isto tako mesec dana oko električnog smarta itd, rekli su mi da uopšte još uvek nisu prošli obuku u servisu za električna vozila i da pre toga ne mogu ni da počnu da ih prodaju.

1 hour ago, Zwerko said:

Više sam mislio u kontekstu da nisam ni znao da ga zvanično prodaju kod nas.

 Elem, ulazim malopre u Nissan da odvezem auto na servis i u salonu gde inače stoji 8-10 automobila plus neki ispred, sada je samo 2 kom Juke i to kaže ovaj jedan je već prodat [roflmao]

ja ne znam šta se događa, automobili sve skuplji, a nema ih, jedino ako ih nije ni u uvozu bilo ili šta god pa prosto nemaju količine na lageru.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, mohr said:

Ja sam fan Mazde 🙂

ok, mazda ima fin dizajn ali realno udaraju na jednu crtu dizajna od 2013 godine ili kad su predstavili ovaj dizajn i onda ga samo malo "cvrckaju" svaku novu verziju. seti se kako je izgledala prethodna generacije mazde (6, 2, koja god) pa i ona pre nje.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mohr said:

Mazda 6 poslednjih 20 godina izgleda fenomenalno, koji god dizajn, nova trojka je bruka isto, oni CX su isto svi lepi iako nisam fan SUV-a

ma nemoj zezati ... ona "prva" generacija, tipa 2005-2006 ili kad god, sasvim ok, onda su napravili ono nešto kao drugu generaciju, dok nisu naboli ovu "treću" sa ovom crvenom bojom i sad samo voze po tome već 10 godina uz minimalne izmene.

da ne pričamo da iznutra izgleda kao iz 2008 godine i dalje sa onim infotainment sistemom sa 320x240 rezolucijom.

Mislim, kul je sve to, lepo izgleda, ali odavno tu nema neke inovativnosti. A i ko zna ko im je to dizajnirao, verovatno @dovlagsi zna.

Link to comment
Share on other sites

Da sam Rowan Atkinson posedovao  bih uglavnom Japance i Britance, svi ostali su mi nekako meh, dakle Mazda, Subaru, Mitsubishi, Lexus, Toyota, Nisan i od britanaca naravno neki Aston Martin, Jaguar, Bentli, ima tu i lepih nemaca, gotivim Audi oduvek ali nekako mi nemaju dusu 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mohr said:

Da sam Rowan Atkinson posedovao  bih uglavnom Japance i Britance, svi ostali su mi nekako meh, dakle Mazda, Subaru, Mitsubishi, Lexus, Toyota, Nisan i od britanaca naravno neki Aston Martin, Jaguar, Bentli, ima tu i lepih nemaca, gotivim Audi oduvek ali nekako mi nemaju dusu 🙂

kad to kažeš ti imaš u glavi neke specifične modele i to je ok, ali daleko od toga da kad ubode mazda ili lexus jedan kul dizajn možeš da kažeš da su generalno dobro dizajnirani. naravno kad si kolekcionar onda upravo takve modele i biraš ofc, pa imaš svoj neki fazon kao što si ti napisao. 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Nikad mi nije palo napamet da razmišljam o tome da će autoput kroz BGD ikada postati nekakva standardna saobraćajnica 🙂 Uvek mi je to auto put 🙂

Quote

 

Када следеће године буде завршена обилазница око Београда, створиће се услови да ауто-пут од Бубањ Потока до петље "Београд" буде претворен у градску саобраћајницу.

Претварање ауто-пута у булевар, који би одржавао Град, требало би да унапреди саобраћај у широј градској зони.

Марко Стојичић, главни градски архитекта, рекао је да ће то значити да ће зауставна трака постати додатна трака где год постоје просторне могућности с обзиром да има доста улаза односно излаза на сам ауто-пут – то су зоне где не можемо да имамо трећу траку.

"Махом ће она бити у функцији у читавој дужини у оба смера, биће могуће на више места приступити тој саобраћајници, што ће значити да она неће бити препрека која је делила град на две целине", рекао је Стојичић.

Створиће се услови и за нове прикључке.

"Неке од саобраћајница у будућној мрежи да прикључимо и тиме скратимо дистанце које у данашњем третману функционишу у кружном систему где ви морате да изађете на један излаз и направите велико путовање кроз урбани део града па поново изађете на ауто-пут. Ранг ове саобраћајнице ће бити као што је делимично изведени унутрашњи магистрачни полупрстен", каже Стојичић.

 

Ajde sama obilaznica koja bi trebalo da smanji opterećenje tog puta, ali me živo interesuje ovo kako će da izgleda sa ulazima i izlazima itd, imam utisak da će samo da uspori sve. plus ako smanje brzinu sa 80 na tipa 50 ili 60, opet isto 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

does not compute ... pa samo ime kaže! 🙂

'de hoće da prave obilaznicu u ns? i da obilazi šta? 🙂

Pa da... ne zovu oni to zvanično "obilaznica" više, mada sam siguran da na početku cele priče jesam negde baš tako pročitao.

 

evo par linkova:
https://rtv.rs/sr_lat/vojvodina/novi-sad/gradnja-novog-mosta-u-novom-sadu-pocinje-krajem-godine-predstavljen-prvi-projekat_1219948.html
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/271261/Novosadske-arhitekte-o-planu-novog-mosta-Trazi-se-prevelika-zrtva-stanovnika-duz-Bulevara-Evrope.html
https://dans.org.rs/primedbe-na-plan-za-most-preko-sodrosa-i-dunava/

TLDR:
Plan je da se napravi most u produžetku bulevara Evrope, koji je sa jedne strane već spojen sa autoputem, a novi most bi povezao sa drugog kraja, pa bi se išlo dalje ka Rumi... što u faktički znači da bul. Evrope postaje autoput, a taj novi most kao gazela u BG-u... problem i to što se novi most gradi preko ribarskog ostrva, pa se bune i razne ekološke organizacije, slogani tipa "nećemo NS na vodi" i slično...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...