Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

11 hours ago, dovlagsi said:

Misliš možda na Lancer Outback, meni liči na njega

MITSUBISHILancerSportback-3704_2.jpg

e, e, taj 🙂

Ujedno, iz domena uvek super vesti:

Половњаци поскупљују најмање 30 одсто, који су разлози
Половни аутомобили у Србији овога пролећа поскупеће најмање 30 одсто, кажу стручњаци. Разлога је више, царина је променила тарифе, сада се морају увозити искључиво возила која задовољавју еколошке стандарде.

Quote


Нема више преваре с папирима, нарочито за аутомобиле испод 2010. године.

Сви ће, без обзира на стање, бити процењени по каталогу Ауто-мото савеза и то ће поскупети бар за 20 одсто, јер су, на пример, за аутомобиле 2006. доношени оверени рачуни на 500 до 600 евра, што је двоструко мање.

"Сви смо чекали да почетком короне падну цене аутомобила, међутим од прошле године до данас, возила перманентно поскупљу, а сад имамо још један доказ за то, а то је да испорука нових аутомобила успорена", каже инжењер Јован Радић, експерт за увоз возила са тржишта Европске уније.

Решење постоји, онај ко жели да купи добар, очуван и сервисиран аутомобил треба да оде до овлашћеног увозника и купи аутомобил из система старо за ново. Тиме плаћа нешто вишу цену, али неће имати главобољу због издувних гасова и гаранције.

"Ја мисилим да је најбоље да се купи аутомобил који је купљен овде у домаћој продаји као нов ауто, јер у том случају добијате његову целу историју, добијате сервисну књижицу знате где је одржаван и како је одржаван и то је много боља варијанта за куповину половњака него увоз оних аутомобила из иностранства чију историју не знамо", истиче инжењер Душан Цинцар, аутомобилски аналитичар.

 

 

Kakvi su ovo eksperti, šta je ovo 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Lucky said:

Ujedno, iz domena uvek super vesti:

Половњаци поскупљују најмање 30 одсто, који су разлози
Половни аутомобили у Србији овога пролећа поскупеће најмање 30 одсто, кажу стручњаци. Разлога је више, царина је променила тарифе, сада се морају увозити искључиво возила која задовољавју еколошке стандарде.

 

taman kad budem prodavao auto sledeci put da doteram heh 😄

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, dovlagsi said:

Ekspertčina. Moj auto koji kupih nov ovde je sigurno lošiji auto od bilo kog pravog švajcarca ili nemca sa više km, Beograd teroriše vek trajanja motora/menjača. 

što, oni nemaju neki svoj "beograd"? 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Jok. Uglavnom imaju 2 3 automobila u porodici, pa neki gradski možda drljaju po gradovima, koji uglavnom nisu brdoviti i nenormalni kao Bg. Primarni auto je uglavnom na autoputu i uglavnom su im dobri motori uprkos velikoj kilometraži. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, manson said:

Zanimljiva ova mečka, mislim da bih je čak i vozio 🙂

 

 

Super je ovaj Dacia product placement na maski, dok se vozi merdžom 🙂

On a serious note, uopšte ne mogu da se opredelim za to da svi dugmići u kolima budu na ekranu - ne sa strane toga da "zabode OS" nego što prosto moraš da pogledaš gde klikćeš i skrećeš pogled sa puta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

uopšte ne mogu da se opredelim za to da svi dugmići u kolima budu na ekranu

tako je, dajte bre old skul dugmiće, bar za klimu i volume! najgora mi je ona varijanta sa golfa 8, gde su čak i dugmići na volanu "touch" - doduše oni kao neki što šalju "povratnu vibraciju" (kapacitivni? - ne mogu se setiti naziva lol) pa je to kao malo bolje... morao bih da probam to naravno.


btw ružan mi je ovaj mercedes 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, togFU said:

tako je, dajte bre old skul dugmiće, bar za klimu i volume! najgora mi je ona varijanta sa golfa 8, gde su čak i dugmići na volanu "touch" - doduše oni kao neki što šalju "povratnu vibraciju" (kapacitivni? - ne mogu se setiti naziva lol) pa je to kao malo bolje... morao bih da probam to naravno.


btw ružan mi je ovaj mercedes 

ok je kad on pravi 3d osećaj i daje neki feedback itd, ali i dalje to nije to - pa do sad si u kolima i na fizičkim dugmićima imao one crtice i tačkice da se pod prstom provali koje je dugme iako znaš već po poziciji šta je, a kamoli sad gde su ubili i fizičko dugme i te dodatne "crtice i tačkice". plus i dalje ne znam kako se pokazuju ovi ekrani ogromni prilikom sudara, mnogo mi je to nešto stakla 🙂 sigurno ima onih ncap snimaka da se pogleda, nisam guglao.

Link to comment
Share on other sites

A niko da obavesti o izlasku najnovije verzije najpopularnijeg (*) vozila u srbalja?

11600594466092440727bd0336505028_v4_big.jpeg

Češki proizvođač predstavio je novu, četvrtu generaciju popularne Fabije, čija će startna cena biti ispod 14.000 evra.

Nova Fabia je elegantnija i prostranije od prethodne, i nakrcana savremenim tehnologijama.

Automobil je porastao na 4.108 mm, što znači da je duži za 111 mm od odlazeće generacije, dok je međuosovinsko rastojanje povećano za 94 mm i sada iznosi 2.564 mm.

Unutrašnjost je takođe značajno unapređena i modernizovana u odnosu na aktuelnu Fabiju, što smo mogli da vidimo i na dizajnerskom crtežu koji je Škoda objavila uoči premijere.

Pored digitalne instrument table, kupcima su na raspolaganju i dvozonska automatska "klima", funkcija grejanja volana, vetrobransko staklo sa grejačem, LED ambijentalno svetlo u putničkoj kabini, kao i centralni ventilacioni otvori za putnike koji sede pozadi.

Pozadi je na raspolaganju i središnji, preklopni naslon za ruke, što je retkost u ovoj klasi automobila.

(*) dobro ajde, u top 3 je!

Link to comment
Share on other sites

Meni izgleda bolje od Scale što je svakako pozitivno i generalno mi je ok sa izgledom a i sa opremom koju najavljuju. Međutim ne znam koja će biti cena kod nas ali verujem da osnovni model neće biti ispod 12-13 hiljada što znači da će Srbalji malo manje da ga vole :D Moram priznati da se Dacia tu i dalje dobro drži, novi Stepway je od 11k eur što je ipak i dalje pristojno (mada je tipa pre 3-4 godine bio i ispod 10). 

Edit: Sad pogledah, pa jebeni Stepway za 10.990 evra nema klimu [roflmao]mislim ok, ovaj normalniji je samo 500 evra skuplji, ali jebote auto u 2021. godini bez klime... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...