Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 3/20/2021 at 11:31 AM, voodoo_ said:

Pero, kad kažeš tržište, misliš na državu koja je svim svojim dilerima poslala znak da operu pare dok još mogu pre uvođenja zakona o poreklu imovine, pa se novogradnja kupuje na agro a kupljeni stanovi zjape prazni jer se spremaju da posle otvore firme za izdavanje i onda kartelski podignu cenu rente još gore nego sad, glumeći poštenu gospodu biznismene?

Pošto sigurno ni standard ni kvalitet gradnje u poslednjih pet godina nisu skočili toliko da opravdaju ovakav rast cena. Je l si gledao statistiku koliko stanova se kupi za keš a koliko na kredit?

znači sve države na svetu su poslale svoje dilere da napumpaju cenu kvadrata? Pa samo za 3 godine koliko sam ja bio u Frankfurtu, cena stanova je skočila za 20-30%, a da se naravno kvalitet gradnje nije poboljšao, a plate su minimalno skočile.
I ne znam odakle ti te bajke da stanovi zvrje prazni, možda je to Beograd na vodi, ali su npr A Blok, Central Garden, Belvil, West 65 popunjeni i useljeni. Da ne govorimo o malim zgradama. Ja u poslednjih 5 godina znam jedno barem 50 prijatelja / kolega / poznanika koji su kupili stan, i znam i sad jedno još 10 koji intenzivno traže svoj stan. Takodje, znam i par njih koji su se vratili iz inostranstva, uopšte to što ti misliš da je tržište fiktivno, i nije toliko. A naravno da u svakom boomu ima i onih koji će oprati pare i iskoristiti upswing. 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Toyota Yaris Cross

tojota dovodi do savršenstva svoje mane, prelep automobil su razorili ovim enterijerom iz 1988. sa sve analognim cajgerima, digital clock lcd displejem za klimu i ručicom menjača pozajmljena sa reduktora iz landkruzera

o ekranu i infotejnmentu smo već pričali više puta

pritom će hibridni sistem sa ukupno 116 KS i velikom masom auta biti major drawback... baš šteta jebote! 

header_tcm-3038-1944592.jpg

Toyota_Yaris_Cross_konsol.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, dovlagsi said:

Toyota Yaris Cross

tojota dovodi do savršenstva svoje mane, prelep automobil su razorili ovim enterijerom iz 1988. sa sve analognim cajgerima, digital clock lcd displejem za klimu i ručicom menjača pozajmljena sa reduktora iz landkruzera

o ekranu i infotejnmentu smo već pričali više puta

pritom će hibridni sistem sa ukupno 116 KS i velikom masom auta biti major drawback... baš šteta jebote! 

header_tcm-3038-1944592.jpg

 

Ford Kugo, ti li si?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, dovlagsi said:

Mislim da je Cross malo propetiji... Jbmliga, treba videti uživo. 

htedoh reći Pumo a ne Kugo, my bad.

Quote

 

Takođe, ima i ovo, nisam imao pojma da ovo postoji:

Potrošači u Srbiji koji kupe polovno vozilo imaju za njega garanciju od najmanje godinu dana.

Ukoliko u ugovoru o kupoprodaji nije posebno naveden nikakav garantni rok, onda se primenjuje zakonski od dve godine.

To znači, da vlasnik u tom periodu ne treba da plaća nikakav servis, jer je prodavac dužan da sanira bilo kakav krupniji kvar ili nedostatak. Ovo u razgovoru za Novosti objašnjava Mladen Alfirović iz Nacionalne organizacije potrošača Srbije, ističući da kupci uopšte ne koriste ovo svoje pravo.


 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, manson said:

Deluje logično ako kupiš od pravnog lica, kome je osnovna delatnost prodaja automobila, tipa dileri, placevi... mada opet, kapiram da svi rade onu uslužnu prodaju, pa na kraju auto kupiš od fizičkog lica i nema garancije 🙂

ja kad sam kupovao polovnjaka kupio sam od firme, ofc nudili su neku kao garanciju ono 5000km na menjač, 134km na karoseriju, 50km na motor i tako te nebuloze 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, fikser said:

Chevrolett (exDaewoo) je otisao iz skoro cele Evrope tamo negde 2011-12.

Pa dobro, to je oduvek bila čudna neka varijanta Daewoo i Chevrolet pa menjaju ime, spajaju se, ovo mi je nekako specifično da odeš sa jednog tržišta kao relativno "jak" brend - ne znam, možda je mitsubishi u problemima, sad kad razmislim nisam recimo kod nas odavno video neke reklame i tako to, možda su u propadanju nekom.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, fikser said:

Nesto je jako dugo lose u Mitsubishiju. Ja bukvalno pamtim poslednji novitet Carismu oko 2001. i nista posle. Nemaju prisutnost u medijima, nema marketiskih kampanja.

pa dobro, bio je colt kasnije, pa rade onaj i-Meiv kako god se zove električni, nešto drndaju sa outlanderom, ali možda su u nekim problemima većim svakako.

Link to comment
Share on other sites

Odavno Mitsubishi nema akcenat na automobilima, ne zanima ljude to više jbg velika je to kompanija... Malo je možda čudno zbog nekog imidža globalnog, ipak ih ceo svet zna prevashodno po kolima jel... R&D im je blejao, nisu nigde konkurentni danas i realno je da ih ne bude za 5 god nigde. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, dovlagsi said:

Odavno Mitsubishi nema akcenat na automobilima, ne zanima ljude to više jbg velika je to kompanija... Malo je možda čudno zbog nekog imidža globalnog, ipak ih ceo svet zna prevashodno po kolima jel... R&D im je blejao, nisu nigde konkurentni danas i realno je da ih ne bude za 5 god nigde. 

šteta, baš to što kažeš, znaju ih po automobilima, makar da održe te neke svoje klasike.

Link to comment
Share on other sites

Kakve li bi brojke bile da ima sajma!

Quote

 

U martu 2021. u Srbiji je registrovano 2.295 novih putničkih vozila. To je dvostruko više u odnosu na januar, kada je prodato 1.098 novih automobila, i skoro za 45 procenata bolji rezultat u poređenju sa februarom, kada je prodato 1.598 četvorotočkaša.

Najviše novih automobila u martu u Srbiji prodala je Škoda - 526 primeraka, a slede FIAT sa 270 vozila i Citroen sa 151 isporučenim automobilom. Na četvrtom mestu je Kia (133 vozila), a na petom Dacia (119).

Među deset najtraženijih automobilskih brendova u našoj zemlji u martu bili su još: Volkswagen (118 prodatih vozila), Renault (113), Hyundai (107), Toyota (94) i BMW (88).

Od premijum brendova, pored BMW-a, izdvaja se i Mercedes-Benz sa 81 isporučenim automobilom, dok je treći proizvođač iz "velike nemačke trojke", Audi, u martu prodao 44 vozila.

Ljubiteljima sportskih automobila biće zanimljv podatak da je Porsche u martu u Srbiji prodao 11 automobila, a u ovom mesecu novog vlasnika u našoj zemlji pronašao je i jedan Lamborghini. Poseban kuriozitet je da se u istom periodu među novim registrovanim putničkim vozilima našao i jedan električni automobil marke Tesla.

Poređenja radi, u Hrvatskoj je u istom mesecu prodat čak 31 Tesla automobil, 18 vozila marke Porsche, kao i 2 Ferrarija. Inače, u toj zemlji je u martu prvi put registrovano 4.165 novih putničkih automobila.

Izvor: B92.net

 

@Junkie ti li si? :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...